Australija ir Naujoji Zelandija – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 6800 €/asm + aviabilietai

Australija ir Naujoji Zelandija – egzotinė kelionė

Kviečiame į ilgiausią mūsų kelionę – perskridus į kitą pasaulio pusę tikrai gaila būtų neaplankyti pačių įdomiausių Australijos ir Naujosios Zelandijos vietų. Atnaujintas ir papildytas maršrutas!

Australija ir Naujoji Zelandija

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Svarbiausios Australijos vietos;
  • Abi Naujosios Zelandijos salos;
  • Subalansuotas maršrutas – aktyvus, bet su galimybe atsipūsti;
  • Kelionės vadovas – Vytis Silius.

1 – 2 diena.

Skrydis Vilnius – Melburnas.

Sveiki atvykę į Melburną! Poilsis po ilgos kelionės. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Melburnas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionėĮvertintas kaip vienas gyvybingiausių pasaulio miestų, Melburnas yra tarsi kunkuliuojantis katilas: prieš mažiau nei 200 metų įkurtas miestas pilnas energijos ir nuolatinio judėjimo, čia daug restoranų, kavinukių ir šaunių barų, meno galerijų ir erdvių parkų, o kiekvienas rajonas čia turi savitą stilių. Melburnas ne be priežasties vadinamas nuolatinio judėjimo miestu.

Pagrindiniai lankomi objektai patogiai išsidėstę centrinėje Melburno dalyje, o juos lankyti galima naudojantis nemokamu miesto tramvajumi, kuris kartu taps ir pramoga. Lankysimės Collins gatvėje su išlikusiais senaisiais Viktorijos stiliaus pastatais, pasivaikščiosime po kontraversiškai vertinamą Federacijos aikštę – miesto kultūrinį centrą su moderniais, aštrios geometrijos statiniais, kurie buvo baigti tik 2002 m. Vėliau lankysimės gotiškojoje Šv. Patriko Katedroje, Parlamento rūmuose. Maršrute specialiai palikome erdvės neplanuotiems sustojimams, kurių, garantuojame, tikrai bus.

Praleidę pusdienį su gidu ir papietavę, antrąją dienos pusę kiekvienas galėsime leisti pagal savo pomėgius. Kosmopolitiškus didmiesčius mėgstantiems pasiūlysime tęsti ekskursiją po miestą su kelionės vadovu. Pro miestą tekančios Jaros paupiu vaikščiodami grožėsimės urbanistinėmis panoramomis, lankysimės menininkų rajone Southbank. Savarankiškesniems keliautojams ar saulės ir jūros mėgėjams pasiūlysime nuvykti iki žymiojo Brighton paplūdimio (už papildomą kainą). 11 km nuo miesto centro nutolęs paplūdimys su spalvotais nameliais jau seniai yra tapęs vienu iš klasikinių Melburno vaizdų. Čia ne tik išsimaudysite ar pasideginsite, bet galėsite pasigėrėti puikia, iš toliau atsiveriančio Melburno panorama.

Po dienos programos susitiksime bendrai pasveikinimo vakarienei (įskaičiuota), o desertui kilsime į aukščiausią Melburno pastatą – Eurekos bokštą – gėrėtis naktinėmis spalvomis suspindusio miesto panorama. Nakvynė viešbutyje Melburne.

4 diena.

Melburnas ir Didysis vandenyno kelias.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionėAustralijos neįmanoma pažinti nepravažiavus Didžiuoju vandenyno keliu, kuris vadinamas vienu vaizdingiausių ir dramatiškiausių kelių visame pasaulyje. Vykdami šiuo keliu, kuris tęsiasi daugiau nei 200 km, turėsime progą susipažinti su įvairiu Australijos pakrančių peizažu: pamatysime galingas jūros bangas, auksinius paplūdimius, ramius miestelius, didžiules (kai kas sako – šiurpokas) iš jūros kylančias uolas ir sodrius miškus. Mūsų lauks ilga diena (kelionė į abi puses trunka apie 12 valandų), tačiau kelionė neprailgs. Vaizdingiausiose Didžiojo vandenyno kelio vietose sustosime pasivaikščioti ir fotografuoti (prie Kenneth upės ir Loch Ard Gorge tarpeklio), pamatysime garsųjį Bells paplūdimį, kuriame kasmet vyksta pasaulio banglenčių čempionatas, taip pat žavų pakrantės kaimelį – Apollo Bay.

Na, o dienos „vinimi“ bus žymieji Dvylika Apaštalų: tai milžiniškos uolos, esančios netoli Port Kempbelo miestelio, natūraliai susiformavę iš stačių pakrantės skardžių maždaug prieš 6 tūkst. metų. „Apaštalai“ susiformavo, kai dantytų klintinių uolų dalis, nuolat talžoma audrų ir plakama galingų vandenyno bangų, atskilo nuo pakrantės. Čia ne tik pamatysite kvapą gniaužiančius vaizdus, bet iš tikrųjų pajusite ką reiškia posakis ,,Atrodo, jog žemė slysta iš po kojų”. Nakvynė viešbutyje Melburne.

5 diena.

Melburnas – Ayers Rock.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 5Rytinis skrydis į Ayers Rock. Uluru uola – tikrasis aborigenų pavadinimas tam, ką dauguma žmonių žino kaip Ayers Rock – yra viena žymiausių šalies ikonų, iškilusi plačioje dykumoje, pačiame Australijos centre. Žymioji „uola“ siekia 348 metrų aukštį, yra 440 kilometrų nutolusi į pietvakarius nuo Alice Springs ir stūkso Uluru-Kata Tjuta nacionaliniame parke. Atvykę papietausime, ir karščiausią dienos dalį praleisime ilsėdamiesi prie viešbučio baseino (įsiregistruoti galima nuo 15 val). Tada vyksime link 40 kilometrų į vakarus nuo Uluru nutolusios Kata Tjuta uolų grupės, dar žinomos Olgas pavadinimu. Mūsų lauks nesudėtingas, tačiau labai vaizdingas pasivaikščiojimas, kurio metu galėsite gėrėtis šiais didingais susijungusių raudonų akmenų kupolais – iš viso čia jų yra 36. Vakare keliausime į Uluru stebėti saulėlydžio: galėsime įamžinti besikeičiančias spalvas, kurios šokinėja ant didžiausios pasaulyje pavienės uolos. Nakvynė viešbutyje Ayers Rock‘e.

6 diena.

Ayers Rock – skrydis į Kernsą – Palm Cove.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 6Šiandien kelsimės labai anksti – apie 5:30 prasidės saulėtekio turas, kurio metu stebėsime, kaip pirmųjų rytinės saulės spindulių dėka palaipsniui keičiasi Uluru uolos spalvos. Vietos kavinėje papusryčiavę, apsilankysime Uluru kultūros centre, kur turėsime laiko paskaityti Tjukurpa (aborigenų įstatymas) arba įsigyti aborigenų meno dirbinių. Tęsime kelionę pėsčiomis: išbandysime 2 iš daugelio čia esančių nesudėtingų pasivaikščiojimo takų. Pirmasis – Mala takas – yra vienas trumpiausių šioje vietovėje (apie 2 km) ir leis iš arčiau pažvelgti į vakarinę Uluru uolos dalį. Jei iki šiol šį gamtos stebuklą matėte iš toliau, nustebsite, koks skirtingas vaizdas yra esant šalia jos. Antrasis – Kuniya takas – tęsiasi apie 1 km ir nuves mus iki pietinėje uolos dalyje esančio Mutitjulu šaltinio. Čia taip pat išvysime ir aborigenų piešinius, susipažinsime su jų istorija.

Po pietų – skrydis į Kernsą. Kernsas atveria vartus į puikiausius Australijos gamtos turtus. Būtent čia randamas nuo krantų nutolęs, į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Didysis barjerinis rifas, viena populiariausių nardymo vietų pasaulyje. Į šiaurę nuo Kernso įsikūręs dar vienas į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas objektas – senasis atogrąžų Deintrio nacionalinio parko miškas. Kelioms naktims įsikursime šalia Kernso (apie 26 km atstumas) esančiame Palm Cove kurorte, ant jūros kranto. Nakvynė viešbutyje Palm Cove.

7 diena.

Kernsas ir Kuranda.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 7Šį rytą važiuosime į Skyrail stotį Kurandoje, kur lipsime į keltuvą ir lynų keliu (7,5 km) pakilsime virš atogrąžų miško. Mėgausimės vaizdu, kuris anksčiau buvo pasiekiamas tik paukščiams, o sustoję prie Barron‘o krioklių  galėsime nueiti iki apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsivers nepakartojamos atogrąžų miško, krioklių ir slėnio panoramos.

Atvykus į Kurandos kaimelį, pasivaikščiosime, apsilankysime įvairių čia gyvenančių menininkų parduotuvėlėse. Čia pat mūsų lauks egzotiški pietūs (įskaičiuoti į kelionės kainą). Vėliau autobusu nuvyksime iki Atogrąžų miškų parko. Čia, sėdę į specialią amfibiją, tiek sausuma, tiek ir vandeniu keliausime per įspūdingą atogrąžų mišką. Išvykos metu iš gido Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 8sužinosime apie miško ekosistemą, įvairiausias floros ir faunos rūšis. Kiek vėliau lankysimės koalų ir laukinės gamtos parke, kur gidas mums plačiau papasakos apie krokodilus, Tasmanijos velnius, išnykimo pavojuje atsidūrusius kazuarus, driežus, įvairias kengūras. Norite apsikabinti ir nusifotografuoti su koala? Ne bėda! Tokią galimybę jums pažadame.

Turiningos dienos pabaigai – stabtelėjimas panoraminiame Henrio Rosso taške, iš kurio galėsime pasigėrėti puikia Kernso panorama. Nakvynė viešbutyje Palm Cove.

8 diena.

Kruizas po Didįjį barjerinį rifą.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 10Nuostabi diena stulbinančiame rife: itin skaidrus vanduo, koralų ir vandenyno gyventojų įvairovė. Plauksime greitu, stabiliu katamaranu, kuris leidžia patogiai nukeliauti iki rifo ir sutaupyti laiko. Marine World aikštelėje rasime daug veiklos – galimas nardymas su vamzdeliu koralinėje lagūnoje, nardymas su akvalangu (patirtis nebūtina) ar nardymas su gidu. Gėrėkitės rifu iš pusiau panardinamo laivo, pro stiklines laivo grindis ar iš povandeninės observatorijos. Dieną praturtins ir jūrų biologo pasakojimas apie žuvis bei jų maitinimas. Kad užtektų jėgų, jūsų patogumui pietus į šios dienos programą jau įtraukėme – juk gamtos apsuptyje ir skaniau. Nakvynė viešbutyje Palm Cove.

9 diena.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 10Poilsis Palm Cove paplūdimyje.

Šiandien pats laikas kiek sulėtinti tempą ir atsipūsti – visa diena skirta poilsiui paplūdimyje. Aktyvesniems keliautojams galėsime pasiūlyti papildomų dienos ekskursijų arba išvyką į Kernsą (už papildomą kainą). Čia ypač rekomenduotume apsilankyti botanikos soduose su stulbinančia egzotinių ir vietos augalų kolekcija. Nakvynė viešbutyje Palm Cove.

10 diena.

Kernsas – skrydis į Sidnėjų.

Iki pietų vis dar ilsėsimės, o po to mūsų lauks skrydis į Sidnėjų. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

11 diena.

Sidnėjus.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 11Sveiki atvykę į Sidnėjų! Tai labai gyvas, kosmopolitiškas, kultūriškai turtingas miestas su viena gražiausių pasaulyje uosto panoramų ir daugiau nei 70 paplūdimių. Turą po miestą pradėsime nuo komercinės miesto dalies: pravažiuosime Centrinį Verslo rajoną, Darling uostą, išskirtinius Double Bay ir Rose Bay priemiesčius. Atvyksime į The Gap – kiek tolėliau nuo Sidnėjaus ant vandenyno kranto stūksančią uolą, kuri dėl puikių vaizdų čia privilioja ir nemažai turistų.

Grįžę į miesto centrą, stversime jautį už ragų: pamatysime Sidnėjaus uosto tiltą – vieną didžiausių pasaulyje arkinių tiltų. Įveikę 200 laiptelių ir atsidūrę 87 metrų aukštyje, nuo Pylon aikštelės mėgausimės nepakartojama panorama. Aplankę Šv. Marijos Katedrą (pagrindinę Sidnėjaus katalikų bažnyčią) – ir paminklą poniai Macquarie, nuo kurio atsivers dar viena puiki panorama, atvyksime į Sidnėjaus Operos rūmus. Mūsų lauks privatus 1 val. trukmės turas po šį visame pasaulyje Sidnėjų garsinantį statinį, tapusį ne tik miesto, bet ir visos Australijos simboliu. Papietavę ir pailsėję, pažintį su miestu tęsime pėsčiomis: lankysimės Rocks rajone – senajame Sidnėjaus centre, kur susipažinsime su miesto istorija ir praeitimi. Turiningą dieną vainikuos Sidnėjaus uosto kruizas – visą valandą mėgausimės besikeičiančiais šio megapolio vaizdais. Išlipsime Circular Quay („Apvaliojoje Krantinėje“) ir autobusu pasieksime jau anksčiau matytą Darling uostą – vieną didžiausių Sidnėjuje pramogų, restoranų ir apsipirkimo rajoną. Neskubėdami pėsčiomis pasieksime savo viešbutį. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

12 diena.

Sidnėjus – Featherdalas ir Žydrieji kalnai – Sidnėjus.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 12Po pusryčių išvažiuosime į Featherdalo laukinės gamtos parką, kuriame yra daugiau nei 2220 unikalių floros ir faunos atstovų: kengūrų, koalų, opusumų, emu, Tasmanijos velnių, pingvinų ir t.t. Prie gyvūnų galite prieiti itin arti: atsistokite šalia koalos, nusifotografuokite ar ranka pamaitinkite kengūras.  Vėliau lauks kelionė į Žydruosius kalnus. Taip jie pavadinti dėl kartais ore tvyrančio mėlyno rūko, kuriam spalvą suteikia šviesos spinduliuose susidarančios dulkių dalelės ir maži eukalipto aliejaus lašeliai. Žydrieji kalnai yra dalis Didžiojo Vandenskyros kalnagūbrio, kuris eina lygiagrečiai su rytine Australijos pakrante daugiau nei 4000 km. Išvysime uolų darinį vadinamą „Trimis Seserimis“, stabtelėsime Leura ir Katoomba kaimeliuose. Papietavus mūsų lauks nesunkus žygis nuo Wentworth krioklių iki Princesės panoraminio taško, nuo kurio mėgausimės vaizdais į Jamison slėnį ir jau minėtus krioklius. Turiningą 10 val. trukmės dienos programą vainikuos 2000 metų Sidnėjaus Olimpinių Žaidynių vieta, kurią, esant galimybei, aplankysime. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

13 diena.

Sidnėjus: laisvas laikas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 13Kelionei įpusėjus, po kelių iš eilės intensyvesnių dienų, šiandien vėl atsikvėpsime. Tai diena, kai prieš atsisveikinant su Australija, kiekvienas jūsų dar turėsite laiko pasiimt tai, ko pritrūko kelionėje. Pasyvesnio poilsio mėgėjams rekomenduosime nuvykti iki žymiojo Bondi paplūdimio – saulės ir jūros niekada negali būti per daug. Na, o tiems, kam Sidnėjaus dar nepakanka, pasiūlysime apsilankyti karališkuosiuose botanikos soduose, meno galerijose ar muziejuose, kurių čia gausu, ar tiesiog ramiai pasivaikščioti jums patikusios vietose. Kelionės vadovas visiems jums padės iš šios dienos pasiimti kiek įmanoma daugiau. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

14 diena.

Sidnėjus – skrydis į Kvinstauną, Naująją Zelandiją.

Po pusryčių sakome „iki“ Australijai. Vykstame į oro uostą skrydžiui į Kvinstauną, Naująją Zelandiją. Ant Wakatipu ežero kranto išsidėsčiusį miestą supa vaizdingos kalnų grandinės, o tarp aktyvių pramogų ir adrenalino mėgėjams Kvinstaunas yra viena iš pasaulio sostinių. 3 naktims miestas taps namais ir mums. O kokie namai be sutikimo vakarienės? Atvykus ir įsiregistravus į viešbutį, keltuvais kilsime iki Bob kalno viršūnės, kur mūsų lauks sutikimo vakarienė (įskaičiuota į kelionės kainą) ir mėgausimės panoraminiu vaizdu. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

15 diena.

Kvinstaunas – Milford Sounds – Kvinstaunas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 14Mūsų lauks ilga diena, ir, ko gero, ilgiausias kelionės pervažiavimas (visa dienos programa truks apie 12 val.). Vyksime iki Milford Sounds – vieno iš labiausiai lankomų fiordų pietinėje Naujosios Zelandijos saloje. 22 km ilgio fiordą supa stačios, vėjo nugludintos uolos ir viršukalnės, iš kurių įspūdingiausia yra 1692 metrų aukščio Mitre uola.

Nemėgstančius ilgų atstumų norime nuraminti: važiuosime vienu vaizdingiausių visoje Naujojoje Zelandijoje keliu, o paskutinė kelionės atkarpa nuo Te Anau miestelio iki Milfordo (apie 120 km) yra ypač įspūdinga. Pamiršti civilizaciją ir pasinerti į gamtą čia paprasta, nes kelias Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 15iki Milfordo ves per kalnus, upes, miškus – darysime sustojimus panoraminėse vietose, kad visu šiuo gėriu galėtume pasimėgauti.

Atvykus į Milford Sounds mūsų lauks 2,5 val. trukmės kruizas po fiordą. Kelionės gidas papasakos mums apie regiono istoriją ir gamtos ypatumus. Patirsime krioklių vandens gaivą plaukiant šalia stačių uolų, o laivo įgula pietus pateiks čia pat, gamtos apsuptyje (pietūs į kelionės kainą įskaičiuoti). Jei gamta su mumis draugaus – pamatysime čia gyvenančius delfinus ir ruonius. Vakare vaizdingais keliais grįšime į savo viešbutį Kvinstaune.

16 diena.

Kvinstaunas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 16Po nelengvos vakarykštės dienos, šiandien mėgausimės lėtesniu tempu Kvinstaune – ilgiau miegosime, lėčiau pusryčiausime. Pirmąją dienos dalį su kelionės vadovu keliausime prie Wakatipu ežero, kur sėdę į istorinį garlaivį TSS Earnslaw plauksime gėrėtis ežerą supančių kalnų panoramomis. Galėsime aplankyti garlaivio variklių skyrių, pamatyti istorinių fotografijų kolekciją, o drąsesni galės padainuoti kartu su čia grojančiu pianistu.

Antrąją dienos dalį kiekvienas galėsime praleisti pagal savo pomėgius ir norus (pasirinktos veiklos neįskaičiuotos į kelionės kainą). Adrenalino fanams padėsime suplanuoti pramogas: šuolį su guma, pasivažinėjimą specialiomis rogutėmis nuo Bob kalno, plaukiojimą kanojomis. Taip pat yra galimybė išsinuomoti dviračius lengvam pasivažinėjimui, apsilankyti puikiuose Kvinstauno soduose. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

17 diena.

Kvinstaunas – Kraistčerčas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 17Tęsime kelionę į Kraistčerčo miestą, važiuodami dar vienu įspūdingu keliu. Pagrindinis pietų salos kelias, kalnus jungiantis su ežerais, ežerus – su miesteliais, turi daug gražių vietų, tad pervažiavimo metu darysime foto sustojimus. Nepraleisime ir Lindis Pass – aukščiausios greitkelio vietos (971 m). Kiek ilgėliau stabtelėsime pietums (įskaičiuota į kainą) Omamara miestelyje, kur ne tik valgysime vietoje augintą lašišą, bet ir ragausime vietinio vyno. Šalia esančius vynuogynus ir apylinkių panoramą galėsime pamatyti nesudėtingo pasivaikščiojimo metu.

Prieš pasiekiant Kraistčerčą, dar aplankysime ant Tekapo ežero kranto iš ąžuolo ir akmens dar 1935 m. pastatytą mažytę, bet fotogenišką Gerojo Ganytojo bažnyčią. Vakare atvykstame į Kraistčerčą. Nakvynė viešbutyje.

18 diena.

Kraistčerčas – Rotorua.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 18Kraistčerčas dažnai įvardijamas britiškiausiu Naujosios Zelandijos miestu, o įtakingieji žurnalistai iš „The New York Times“ dar 2014 metais miestui skyrė antrąją vietą labiausiai rekomenduojamų pamatyti pasaulio vietų rinkimuose. Tad prieš išskrisdami į Naujosios Zelandijos šiaurinę salą, turėsime šiek tiek laiko apžiūrėti didžiausias miesto įžymybes, tarp kurių ir gotikinė miesto katedra bei šalia esanti Katedros aikštė.

Per pietus skrendame į Rotorua – miestą, kuris jau nuo 1800-ųjų garsėjo kaip šalies spa centras. Rotorua miestas įsikūręs vienoje iš geotermiškai aktyviausių pasaulio zonų: čia yra begalė geizerių, karštų versmių, purvo baseinų. Turistus čia vilioja ir noras susipažinti su turtinga maorių – šį regioną laikančių šventu ir sudarančių 35% jo  populiacijos – kultūra ir tradicijomis. Be to, kaip ir visur Naujojoje Zelandijoje, Rotorua yra apsuptas gamtos: kalnų, ežerų ir miškų. Atvykę į tokią vietą tiesiog privalome apsilankyti Polinezijos Spa – čia atsipalaiduosime po kelionės. Nakvynė viešbutyje Rotorua.

19 diena.

Rotorua – Taupo ežeras – Rotorua.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 19Apie 40 upelių iš įvairiausių gamtos vietų suteka į didžiausią šalyje Taupo ežerą, susiformavusį prieš 26500 metų po vieno didžiausių visų laikų vulkano išsiveržimų. Šiandien regionas yra pasiskelbęs pasaulio upėtakių žvejybos sostine – čia iš tikrųjų puikios sąlygos žvejybai.

Atvykę čia mėgausimės kruizu po ežerą. Jo metu matysime maorių raižinius ežerą supančiose uolose, apie istoriją ir vulkaninę jo kilmę mums išsamiai papasakos gidas. Po kruizo mūsų lauks žygis iki įspūdingo Huka krioklio – maorių kalba jo pavadinimas reiškia „Didysis purslų kūnas“. Vėliau vyksime į Wai O Tapu geoterminį parką. Kiekvieną dieną čia išsiveržia Lady Knox geizeris, o vaikštant parko takais aplankysime įdomiausias jo vietas: žymųjį „Šampano baseiną“, „Raktažolės terasą“, taip pat karštąsias versmes, vulkaninius kraterius. Nakvynė viešbutyje Rotorua.

20 diena.

Rotorua.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 20Po pusryčių lankysimės vos 10 minučių nuo Roturua įkurtame Agrodome centre. Jau daugiau nei 40 metų žmonės iš viso pasaulio čia plūsta stebėti žymiojo Fermos šou, kuriame pasirodo grupelė talentingų gyvūnų ir… jūs. Turo metu taip pat aplankysime veikiančią fermą, pamaitinsime ūkio gyvūnus ir paragausime vietoje išspaustų sulčių ir pagaminto medaus. O vilnos malūne ir avių kirpimo muziejuje sužinosime, kaip vilna nuo avių kūno patenka ant jūsų kūno.

Vėliau lankysimės Rainbow Springs parke, kur turėsime galimybę susipažinti su kivių auginimu. Tai didžiausias ir sėkmingiausias šalyje parkas, besirūpinantis nacionalinių Naujosios Zelandijos paukščių – kivių – išlikimu. Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 21Turo metu sužinosime kaip žingsnis po žingsnio kiviai paruošiami paleidimui į laisvę. Nuo projekto pradžios į laisvę paleista iš viso 1350 šių paukščių.

Vakare turėsime progą susipažinti su maorių kultūra, lankydamiesi jų kaime. Svečius vietiniai pasitinka „Wero“ pasirodymu. Užeinant į išskirtinai išpuoštą susirinkimų namelį, pasisveikinsime su šeimininkais. Tradicinis maorių pasisveikinimo būdas, kai žmonės suglaudžia nosis, vadinamas „hongi“. Vakaro metu netruks įvairių maorių šou elementų, tačiau bene svarbiausias jų – visiems žinomas „haka“ karo šokis. Tuomet kartu keliausime pasižiūrėti specialaus maisto ruošimo būdo, ragausime įvairiausių patiekalų. Rekomenduojame avėti patogius batus ir dėvėti šiltesnę aprangą, mat didžioji vakaro dalis bus praleidžiama lauke. Nakvynei grįšime į savo viešbutį Rotorua.

21 diena.

Rotorua – Waitomo urvas – Oklendas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 22Autobusu iš Rotorua keliaujame link unikalaus Waitomo urvo, dar žinomo Jonvabalių urvo vardu. Iš pradžių gali atrodyti, kad tai tiesiog urvas – su įprasta stalagmitų ir stalaktitų kolekcija. Tačiau viskas pasikeis, kai sėsite į valtį ir pradėsite plaukti gilyn į urvą jo viduje tekančia upe. Akims priprantant prie tamsos, tūkstančiai čia esančių ir šviesą skleidžiančių jonvabalių sukurs mistišką atmosferą – beliks tiesiog tyliai plaukti valtimi ir mėgautis neįprastu vaizdu. Turo metu gidas papasakos apie istorinę ir geologinę urvo svarbą, išvysime raižinius urve, gilią kalkakmenio šachtą, vadinamą Tomo ir net įspūdingą urvinę Katedrą, kurioje kartą koncertavo ir Naujosios Zelandijos operos dievaitė Kiri Te Kanawa.

Po to judėsime link Oklendo – didžiausio Naujosios Zelandijos miesto, kuriame gyvena trečdalis visos šalies žmonių. Žinomas kaip „Burių miestas“, Oklendas įsikūręs ant sąsmaukos tarp Waitemata uosto Ramiajame vandenyne ir Manukau uosto. Atvykus mūsų lauks pažintis su aukščiausiu šalies pastatu – kilsime į įspūdingą, 328 metrų aukščio Sky Tower bokštą, iš kurio, esant geroms oro sąlygoms, kiekviena kryptimi galima pamatyti iki 80 km nutolusias panoramas. Čia pat ir vakarieniausime (įskaičiuota), besimėgaudami vaizdais. Nakvynė viešbutyje Oklende.

22 diena.

Oklendas.

Australija ir Naujoji Zelandija - egzotinė kelionė 23Po pusryčių sėsime į keltą ir plauksime į vulkaninės kilmės Rangitoto salą. Atvykus čia, parko transportu nelygios lavos takais keliausime, klausydamiesi gido pasakojimo apie salos istoriją ir geologiją. Privažiavus viršukalnę, trumpai paėjėsime iki apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsivers panoraminiai vaizdai. Grįžę vėl sėsime į keltą – plaukiant atgal Oklendo uostas mums vėl atsivers visu savo gražumu.

Tada vyksime iki aukščiausio natūraliai susiformavusio Oklendo taško. Edeno kalnas su apžvalgos aikštele iš tiesų yra neaktyvus vulkanas – atvykę pamatysime jo kraterį. 360 laipsnių panorama nuo čia – nepakartojama! Dienos pabaigai vyksime į Mission Bay – tarp vietos žmonių ypač populiarų paplūdimį. Nakvynė viešbutyje Oklende.

23 diena.

Oklendas.

Po tokios ilgos ir intensyvios kelionės – paskutinė maršruto diena yra skirta poilsiui, suvenyrų ir lauktuvių namiškiams paieškoms. Žinoma, vis dar liks laiko pamatyti (už papildomą kainą) Oklendo muziejus, meno galerijas ar istorinius pastatus. Nakvynė viešbutyje Oklende.

24 – 25 diena.

Skrydis namo.

Pervažiavimas į oro uostą ir ilgas skrydis namo.

Spausdinti

Comments are closed