Indijos simboliai – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 1250 €/asm + aviabilietai

Indijos simboliai – egzotinė kelionė

Pagrindiniai Indijos simboliai – Tadž Mahalis, Varanasis, o taip pat įdomi indiška šventė Navaratri, kurios metu garbinama deivė Durga.

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Turėsite galimybę sudalyvauti įdomioje šventėje Navaratri, skirtoje garbinti deivę Durgą.
  • Kelionės metu pamatysite ne tik istorinius paminklus, bet ir iš arti stebėsite tikrą gyvenimą – aplankysite skalbyklą, duonos kepyklą, dalyvausite kasdienėje palaiminimo ceremonijoje – pudžoje ir dar daugelyje neturistinių vietų.
  • Kelionės metu numatyta daug  pramogų – jojimas drambliu į Amber fortą, kupranugarių safari Puškaro dykumoje, sarių vakaras, pasivažinėjimas rikša Delyje.

1 – 2 dienos.

Skrydis Vilnius – Delis.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėAnksti ryte atskrendate į Delio oro uostą. Jus sutiks mūsų atstovas ir palydės į viešbutį. Poilsis ir pusryčiai. Po pusryčių trauksime į vietinę skalbyklą, kurioje atvirai galėsite pasižiūrėti kokie buitiniai darbai yra atliekami tiesiog gatvelėje. Susipažinę su vietinių gyventojų darbais ir kasdienybe, aplankysime Indijos vartus, kurie čia atstoja Paryžiaus triumfo arką, bei yra skirti žuvusiems Indijos kariams. Aplankysime didžiausią ir žinomiausią Indijos mečetę – Jama Masjid (Penktadienio mečetė). Ją pastatė mongolų imperatorius Shah Jahan, kuris taip pat sukūrė ir garsųjį Tadž Mahalą. Jei šioje mečetėje užlipsite į minaretą, jums visu grožiu atsivers senojo Delio panorama. Turėsite gerą progą po senąjį Delį pasivažinėti rikšomis, tradicinėmis triratėmis transporto priemonėmis. Indijos simboliai - egzotinė kelionėVažinėjimo metu matysite įvairias parduotuvėles, kuriose pilna daržovių, vaisių bei vietinių gatvės užkandžių – jais garsėja Delis. Stabtelėsime prieskonių didmeniniame turguje, kur matysime įspūdingas suverstų prieskonių krūvas.Taip pat apsilankysime vietiniame žuvies turguje. Prieš vakarienę aplankysime Kali šventyklą ir sudalkyvausime mistiniame deivės garbinimo rituale. Vakarą vainikuos skani indiška vakarienė su jūros gėrybėmis, kurias patys būsite išsirinkę prieš tai aplankytame žuvies turguje. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Delis – Adžmeras – Puškaras.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėAnksti ryte traukiniu išvykstame į Adžmerą, o vėliau automobiliu – į Puškarą. Atvykus – pietūs restorane su vaizdu į ežerą (neįskaičiuota į kainą). Po pietų lankomės svarbiausioje ir vienintelėje Indijoje pasaulio kūrėjo Brahmos šventykloje. Puškaras taip pat žymus savo kupranugarių muge, į kurią iš visos Indijos ir užsienio susirenka milijonai žmonių ir tūkstančiai išpuoštų kupranugarių. Besileidžiančią saulę palydėti pakviesime jojant kupranugariais vienoje didžiausių pasaulyje dykumų (Thar). Indijos čigonų šokiai, tradiciniais instrumentais atliekama muzika – įspūdingas reginys. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Puškaras – Džaipuras.

Ši diena prasideda anksti, bet tikrai ypatingai – aušrą sutiksite Savitri šventyklos kalne. Tai stipri, visus sujaudinanti patirtis. Pusryčiai ir poilsis. Vėliau vyksime pasižvalgyti ar įsigyti mielų smukmenėlių vietiniame turguje. Po pietų vykstame į Džaipūrą. Vakare galima pasimėgauti atpalaiduojančiu ajurvediniu masažu. Nakvynė viešbutyje.

5 diena.

Džaipūras.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėPo pusryčių pirmiausiai sustosime prie Džaipūro miesto simbolio – Hawa Mahal – Vėjų rūmų. Tuomet ant dramblių kilsime į dangiškąjį Amber fortą (nepainiokite su gintaru). Kelionė drambliu gali nebūti labai romantiška dėl arbatpinigių prašančių ir dramblius grubiai raginančių važnyčiotojų, tačiau tai galbūt vienintelė galimybė pajusti maharadžų transporto ypatumus. Daugiau susipažinsite ir su maharadžų gyvenimu – apsilankysime miesto rūmuose, kur ir dabar jų dalyje gyvena maharadžų šeima. Ginklų ir rūbų kolekcijos, bei ypatingas piešimas su iš voverės uodegos ilgiausio plauko pagamintu teptuku – tai tik dalis rūmų lobių. Jantar Mantar observatorijoje sužinosime apie dangaus matavimus. Po patirtų įspūdžių laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti vietiniame turguje. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Džaipūras – Agra.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėRyte išvykstame iš Džaipūro, pakeliui apsilankysime Beždžionių šventykloje Galtaji, kuri įsikūrusi tarp stačių uolų, o joje pagrindiniai šeimininkai – beždžionės. Ši vieta turi ypatingą energetiką. Čia beveik nesutiksite turistų ir galėsite pabendrauti su vietinėmis moterimis, ateinančiomis čia ne tik paaukoti, bet ir nusiprausti. Po pietų vykstame į Agrą. Atvykus į Agrą savo akimis iš arti išvysite garsųjį Tadž Mahalą. Imperatorius Shah Jahan prie Jamunos upės pastatė vieną labiausiai pasaulyje žinomų tobulos architektūros paminklų meilei. Komplekso statyba, prie kurios prisidėjo 20 000 amatininkų, truko 20 metų. Baltas marmuras ir kiti brangieji akmenys buvo vežami iš įvairių pasaulio šalių. Nakvynė viešbutyje.

7 diena.

Agra.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėŠiandien aplankysime reikšmingą architektūros istorijai XVI a. statinių kompleksą – Agros fortą, turintį dvejus – Delio ir Lahorės vartus. Čia galima aptikti istoriškai įdomią induizmo ir islamo sintezę. Galima pastebėti, kad keletoje musulmoniškų dekoracijų vietoje tradicinės kaligrafijos yra įkomponuoti drakonų, paukščių, dramblių atvaizdai. Aplankysime Itmad-ud-Daulah mauzoliejų, kurį savo tėvo garbei pastatė Nur Džahana – mylimiausia Džahangiro žmona. Ji – įtakingiausia moteris Mughalu dinastijos istorijoje. Ši vieta dar vadinama “brangenybių dėžute” dėl neįtikėtinos savo struktūros ir pasakiškų sodų. Apsilankysite Sikandroje esančiame didžiojo musulmono Akbar kape, kur galėsite pabėgti nuo miesto triukšmo. Čia mėgsta nuo žmonių pasislėpti įsimylėjėlių porelės. Nakvynė viešbutje.

8 diena.

Agra – Džansi – Orča.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėAnksti ryte atsisveikiname su Agra ir traukiniu vykstame į Džansi. Ekskursija po magiškas senąsias pilis. Po pietų aktyviai leisime laiką plaukiodami gumine valtimi Betvos upe, kuri teka per Orčą ir galėsime pasigrožėti miestelio panorama. Vakaras bus skirtas Indijos tradicijoms – turėsite progą susipažinti su sarių ir mehdi papročiais, jų naudojimu, turėsite galimybę persirengti indiškais rūbais ir sužinoti jų reikšmę. Galėsite susipažinti su Indijos raštais – pasidaryti chna piešinius. Nakvynė heritage tipo viešbutyje.

9 diena.

Orča ir Navaratri šventė.

Ši diena bus skirta Navaratri festivaliui, kurį galėsite stebėti nuo pat ryto ir dalyvauti jame kaip vietiniai gyventojai.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėNavaratri – didžiausias 9 dienų festivalis Indijoje, skirtas induizmo dievybės Durgos garbinimui. Kad permaldautų deivę, Orčoje žmonės stato „Ghats“ – molinius puodus, į kuriuos įdedama įvairių vietinių žolių. Šie puodai dedami įvairiose vietose – šventyklose, prie banjano medžio ar net namų kiemuose. Jie čia laikomi devynias festivalio dienas ir devintą naktį išnešami į tam skirtą vietą prie upės. Tikima, kad devintą dieną deivė Durga susijungia su savo vyru Šiva. Visoje Indijoje tą dieną deivės statulėlės (padarytos iš molio ir šiaudų) arba minėtieji Ghats yra nešami į vandenį. Tikima, kad taip deivė galės susijungti su savo vyru. Pagal tradiciją deivė turėtų būti nešama į upę arba į ežerą, tačiau dabar, iškėlus ekologijos klausimą (daugelis statulų pradėtos dažyti cheminiais dažais, todėl natūralūs vandens telkiniai teršiami), prie šventyklų statomi dirbtiniai baseinai. Orčos kaimelyje dar pamatysite tradicinį būdą, kai Ghatai ir deivės yra nešamos į Betvos upę. Kiekvieną naktį žmonės susirenka bendruomenės erdvėje, dainuoja, šoka. Jūs galėsite stebėti vietinius gyventojus, deivės nešimo į Betvos upę procesiją. Nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Orča – Varanasis.

Pusryčiai ir laisvas laikas viešbutyje pailsėti arba turguje, jei poilsio netrūks. Po pietų aplankysime Indijos genčių kaimelį, kuris skirtas vargšams. Vyriausybė jiems suteikė tam tikrų nuolaidų ir tam tikras kvotas universitetuose bei vyriausybiniuose darbuose. Lankysitės Ram Raja šventykloje. Vakare važiuosime į Džansi stotį ir sėsime į naktinį traukinį į Varanasį. Nakvynė traukinyje.

11 diena.

Varanasis.

Indijos simboliai - egzotinė kelionėRyte atvyksime į Varanasį, poilsis po nakties traukinyje. Po pietų vyksime į Sarnatą (Sarnath) – vietą, kur Buda pasakė savo pirmąjį pamokslą. Tai tinkamas laikas pasigilinti į budizmo filosofiją ar tiesiog pasėdėti greta budistų vienuolių. Grįšime į Varanasį paklaidžioti po siauras jo gatveles, o norintys galės nusipirkti šilko. Taip pat turėsite galimybę išbandyti jau žinomas trirates transporto priemones – rikšas. Vakarą vainikuos Duseros ceremonija, kurioje stebėsite įspūdingą demono Ravanos sudeginimą. Šią dieną švenčiama herojaus Ramos pergalė pries demoną. Nakvynė viešbutyje.

12 diena.

Varanasis.

Iš ryto plauksite valtele stebėdami rytinį apsiprausimą Gangoje ir klausysitės monotoniškos skalbimo melodijos. Pusryčiai ir laisvas laikas. Pailsėję turėsite galimybę paklaidžioti po siauras Varanasio gatveles. Vakare stebėsite magišką Aarti ceremoniją, skirtą pasveikinti šventąją upę Gangą. Ši upė kasdieniame Indijos gyvenime užima didžiulę svarbą: upės vanduo drėkina milžiniškus žemės plotus, derlingos pakrantės tinkamos plėtoti žemės ūkiui, žvejyba čia taip pat galima užsiimti. Upei garbinti skirtą vakarinę ceremoniją tinkamiausia stebėti iš valtelių, nes taip matysite braminų (šventikų) veidus. Šį ritualą įdomu stebėti ir krante, nes tada iš arti jausite ritualinių dūmų kvapą ir matysite ypatingą rankų plastiką. Nakvynė viešbutyje.

13 diena.

Varanasis – Delis.

Po pusryčių skrydis į Delį. Bus laiko aplankyti Dili Haat turgų ir nusipirkti paskutines lauktuves. Nakvynė viešbutyje.

14 diena.

Skrydis namo.

Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Lietuvą.

Spausdinti

Comments are closed