Kelionės moksleiviams 2019 m.

Kelionės moksleiviams 2019 m. 

Ryga su apsilankymu operos ir baleto teatre (1 dienos kelionė) 25 €

Pažintis su Rygos senamiesčiu: Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmai, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Vakarop, siūlome apsilankyti Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre* – telieka tik pasirinkti pageidaujamą renginį.

Rundalės rūmai – Latvijos sostinė bei Jūrmalos kurortas (1 dienos kelionė) 25 €

Lankomės nuostabaus grožio XVIII a. Kuršo hercogo statytoje vasaros rezidencijoje Rundalėje*,kurią projektavo garsusis architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli. Rūmai žavi ne tik nuostabiai suprojektuotu sodu, bet ir sentimentaliomis meilės istorijomis. Pažintis su Rygos senamiesčiu: Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmai, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Apsilankome Rygos automobilių muziejuje*,kuriame apžiūrėsime praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius.  Vykstame į Latvijos vasaros sostinę – Jūrmalą. Pasivaikščiojimas jaukiu miesto centru.

Palenkės istorijos ir gamtos mozaika (1 dienos kelionė) 25 €

Vykstame į Seinus – nediduką Palenkės miestelį, kur dirbo ir palaidotas vyskupas bei poetas Antanas Baranauskas. Važiuojame Vygrių ežero link. Vygrių ežero pusiasalis atiteko Kamaldulių vienuoliams, kurie čia įkūrė Vygrių kamaldulių vienuolyno kompleksą*. Vykstame į popiežiaus Jono Pauliaus II mėgiamą vietą – Studzieničną.Čia Jis su draugais lankėsi jaunas būdamas, čia Jis gyvenimo saulėlydyje išlipo į krantą, 1999 m. birželio 9 d. laivu atplaukęs į Studeną iš Augustavo. Plaukimas Augustavo kanalais*.

Varšuva ir Koperniko mokslo centras pažinimo džiaugsmui (1 dienos kelionė) 33 €

Išvykstame iš Lietuvos į Lenkiją. Naktis autobuse. Anksti ryte atvykstame į Varšuvą.Ekskursija pėsčiomis po Varšuvos senamiestį: Karalių pilis – buvusios Lenkijos karalystės simbolis, Pilies aikštė su karaliaus Žygimanto III-ojo Vazos kolona, Šv.Jono krikštytojo katedra, Senoji turgaus aikštė su miesto simboliu Undinėlės skulptūra, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas, paminklai mažajam Varšuvos gynėjui, garsusis Karališkasis traktas, viena pagrindinių senojo miesto gatvių, kuria einant atsiveria vaizdai į Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų Akademiją. Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidota žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis, konservatorija, kurioje mokėsi M.K.Čiurlionis. Lankome vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų “Koperniko mokslo centrą”*ir “Koperniko planetariumą* (Filmas 2D arba 3D). Šiuolaikinių technologijų dėka Koperniko Dangaus planetariume žiūrovai gali susipažinti su kosmoso paslaptimis.

Talinas – Tartu pažinimo džiaugsmui (2 dienų kelionė) 75 €

Ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, didinga Domo katedra, Rotušė, Oleivistės ir Nigulistės bažnyčios, Trumpoji ir Ilgoji kojos, Bandelių skersgatvis, Juodagalvių gildijos namai, senieji pirklių namai, kitos senamiesčio įdomybės. Esant pageidavimui keliausime po povandeninį pasaulį Hidrolėktuvų uoste*. Pasaulyje analogų neturintis  jūrų muziejus supažindins jus su pasauliu, ne tik tyvuliuojančiu po vandeniu, bet ir besidriekiančiu virš jo. Vykstame į TartųTartu – žavingas studentų miestas. Pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė ir joje stūksantis bei romantiškai nuteikiantis fontanas „Besibučiuojantys studentai“ prie kurio privalu sugalvoti gerą norą. Tartu universiteto kompleksas, parkas, Velnių bei Angelų tiltai.  Lankome jaunimo mokslo centrą AHHAA*.

Varšuva ir Koperniko mokslo centras pažinimo džiaugsmui (2 dienų kelionė) 75 €

Ekskursija pėsčiomis po Varšuvos senamiestį: Karalių pilis – buvusios Lenkijos karalystės simbolis, Pilies aikštė su karaliaus Žygimanto III-ojo Vazos kolona, Šv.Jono krikštytojo katedra, Senoji turgaus aikštė su miesto simboliu Undinėlės skulptūra, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas, paminklai mažajam Varšuvos gynėjui, garsusis Karališkasis traktas, viena pagrindinių senojo miesto gatvių, kuria einant atsiveria vaizdai į Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų Akademiją. Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidota žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis, konservatorija, kurioje mokėsi M.K.Čiurlionis. Pasikėlimas į Mokslų akademijos apžvalgos aikštelę*,miesto panorama iš paukščio skrydžio. Lankote vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų “Koperniko mokslo centrą”*ir “Koperniko planetariumą* (Filmas 2D arba 3D). Šiuolaikinių technologijų dėka Koperniko Dangaus planetariume žiūrovai gali susipažinti su kosmoso paslaptimis.

„Cinevilos“ miestelis – Ventspilis – Kuldyga – Riežupės smėlio urvai (2 dienų kelionė) 75 €

Vykstame į Holivudą! Vienintelis kino miestelis Baltijos šalyse yra įsikūręs kaimyninėje Latvijoje, netoli Rygos. Vaikštant Cinevillos gatvėmis galima sutikti ir Antrojo Pasaulinio karo kareivių, ir viduramžiškais drabužiais vilkinčių damų, o istorijos mėgėjų akį traukia autentiškos karinės technikos kolekcija, „didvyriškai tarnavusi“ filmuojant kovų scenas. Ekskursija su kino miestelio gidu, žavios nuotraukos, laisvas laikas, o pabaigai – spec. efektų šou! Vykstame į Ventspilį – vienąiš gražiausių ir turtingiausių Latvijos miestų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį, garsi Uosto gatvės promenada iki švyturio, Livonijos ordino pilis.Vykstame į Kuldygą: Venta Rumba – plačiausias Europos krioklys, kurio plotis 249 m. bei Kuldygos plytinis tiltas, statytas 1874 m., savo laiku buvo antras pagal dydį plytinis tiltas Europoje. Lankomės unikaliuosius Riežupės smėlio urvuose*.

Talinas ir Ryga (2 dienų kelionė) 75 €

Ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, didinga Domo katedra, Rotušė, Oleivistės ir Nigulistės bažnyčios, Trumpoji ir Ilgoji kojos, Bandelių skersgatvis, Juodagalvių gildijos namai, senieji pirklių namai, kitos senamiesčio įdomybės. Esant pageidavimui keliausime po povandeninį pasaulį Hidrolėktuvų uoste*. Pasaulyje analogų neturintis  jūrų muziejus supažindins jus su pasauliu, ne tik tyvuliuojančiu po vandeniu, bet ir besidriekiančiu virš jo. Pažintis su Rygos senamiesčiu: Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmai, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Apsilankome Rygos automobilių muziejuje*,kuriame apžiūrėsime praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius.

Saremos sala – Jaunpils pilies paslaptys (2 dienų kelionė) 80 €

Atvykstame į Virtsų, iš kur keltu* keliamės į Muhu salą. Atvykstame į  Koguvos etnografinį  kaimą* – sename ir unikaliame žvejų kaimelyje. Vaike Vain sąsiauriu persikelsime į Saremos salą ir aplankysime meteoritinės kilmės Kali ežerą, pasigrožėsime Angla vėjo malūnais, atsipūsime didingame Pangos skardyje, po ko pasuksime Saremos sostinės link, kur apsilankysimepuikiai išlikusioje XIII a. Kuressarės vyskupų pilyje*. Persikėlus atgalį žemyną vykstame į Jaunpilį, kur mūsų laukia teatralizuota ekskursija* po XIV a. pradžios Livonijos ordino pilį.

Šiaurės Lenkijos grožybės (2 dienų kelionė) 85 €

Vykstame į Griunvaldą* – Žalgirio mūšio lauką, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę. Pažintis su nuostabiuoju Gdansku:Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Keliaujame į Malborką* – viduramžių pilį, įrašytą į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Joje buvo kalinamas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, gyveno Vytautas Didysis.

Lenkijos didybė Velička ir Krokuva (2 dienų kelionė) 85 €

Lankome Čenstakavos vienuolyną*– didžiausią piligrimystės centrą Lenkijoje. Tai pats turtingiausias Lenkijos vienuolynas, garsėjantis stebuklingu Juodosios madonos paveikslu. Lankome įspūdingasias Veličkos druskų kasyklas*, vienas seniausių Europoje. Tuneliai čia nusitęsę kone 300 km, o giliausia vieta – 327 m! Druskų prisodrintas oras, klaidūs požeminiai labirintai bei žmonių kruopštumas nepaliks abejingų Veličkos lankytojų! Ekskursija Krokuvos senamiestyje: paminklas Žalgirio mūšiui, Barbakanas, Florijono vartai, Krokuvos miesto gynybinių sienų liekanos, Rotušė, Turgaus aikštė, Šv. Marijos Mergelės bažnyčia, Krokuvos universitetas, Vavelio katedra*, kurioje karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Katedros kriptos – daugelio jų panteonas. Taip pat pakilsime į Žygimanto varpinę, kad išvystume ir paliestume XVI a. menantį varpą, kurį gali išjudinti 10-12 vyrų!

Liublinas – Zamostė – Kazimiežas (2 dienų kelionė) 85 €

Atvykstame į Kazimiežą – tai vienas iš gražiausių Lenkijos miestų, vadinamas renesanso perlu ir menininkų oaze. Aplankysime pilies kompleksą*, pasivaikščiosime po jaukų senamiestį. Lankome vieną seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų –Liubliną. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinės miesto sienos, Karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, Domininkonų bažnyčia, miesto katedra, Lietuvos aikštėje pastatytas paminklas Liublino unijai, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Vykstame į Zamostės miestą, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugojančius gynybinius įtvirtinimus. Vykstame į Chelmą, kuriam yra būdingas išskirtinis bruožas – miesto senamiestis įsikūręs virš XVII – XVIII amžiaus kreidos kasyklų požemių. Vietiniai gyventojai juokauja, kad pagrindas, ant kurio stūkso miestas yra skylėtas kaip šveicariškas sūris. Apsilankysime „Kreidos kasyklos požemiuose“, pasivaikščiosime po senąjį miestą.

LDK kunigaikščių keliais Baltarusijoje ir Minskas (2 dienų kelionė) 85 €

Kirtę valstybės sieną vykstame Niasvyžiaus* link.  Pažintis su bene garsiausių ir garbingiausių Lietuvos didikų Radvilų mėgtu miestu.Ekskursija Baltarusijos sostinėje – Minske: Svisločės upės pakrantė, Aukštutinė bei Žemutinė turgavietės, Trejybės priemiestis, Šv. Mergelės Marijos katedra, Senamiesčio Laisvės aikštė, Ašarų sala ir paminklas žuvusiems kariams, Nacionalinė biblioteka ir kt. Aplankome Mirą*,kuris garsėja savo pilimi, saugoma UNESCO. Ši įspūdinga gotikinė pilis – XVI amžiuje statyta Radvilų vasaros rezidencija.  Keliaujame aplankyti Naugarduko. Čia turistus traukia jau bebaigiantys sunykti pilies griuvėsiai, miesto bažnyčia bei Adomas Mickevičius, poetas, romantizmo literatūros atstovas, laikęs save „tautybe – lietuviu, pilietybe – lenku“. Išvykstame į Lydą. Apžiūrime dar XIV a. LDK  kunigaikščio Gedimino statytą viduramžišką miestą ir pilį*, ne mažiau garsią bei galingą ir Vytauto laikais, sudegintą XVIII a. karo su švedais metu, o šiandien restauruotą ir laukiančią Jūsų įvertinimo!

Talinas – Stokholmas – Ahaa mokslo ir žinių centras (3 dienų kelionė) 110 €

Ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, didinga Domo katedra, Rotušė, Oleivistės ir Nigulistės bažnyčios, Trumpoji ir Ilgoji kojos, Bandelių skersgatvis, Juodagalvių gildijos namai, senieji pirklių namai, kitos senamiesčio įdomybės. Keltu plaukiame į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po miestą, pastatytą ant 14 salų, kurias jungia tiltai, ir  vadinamą „Šiaurės Venecija“: Stokholmo simbolis – Karalių rūmai, Didžioji katedra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamento rūmai, Riterių bažnyčia. Aplankome populiariausią Skandinavijoje karališko laivo „Vaza“* muziejų, kuriame stovi autentiškas, iš jūros dugno iškeltas, XVII a. burlaivis. Išplaukiame į Taliną.  Vykstame į TartųTartu – žavingas studentų miestas. Pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė ir joje stūksantis bei romantiškai nuteikiantis fontanas „Besibučiuojantys studentai“ prie kurio privalu sugalvoti gerą norą. Tartu universiteto kompleksas, parkas, Velnių bei Angelų tiltai.  Lankome jaunimo mokslo centrą AHHAA*.

Rundalė – Stokholmas – Ryga(3 dienų kelionė) 110 €

Lankomės nuostabaus grožio XVIII a. Kuršo hercogo statytoje vasaros rezidencijoje Rundalėje*,kurią projektavo garsusis architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli. Rūmai žavi ne tik nuostabiai suprojektuotu sodu, bet ir sentimentaliomis meilės istorijomis. Keltu plaukiame į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po miestą, pastatytą ant 14 salų, kurias jungia tiltai, ir  vadinamą „Šiaurės Venecija“: Stokholmo simbolis – Karalių rūmai, Didžioji katedra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamento rūmai, Riterių bažnyčia. Aplankome populiariausią Skandinavijoje karališko laivo „Vaza“* muziejų, kuriame stovi autentiškas, iš jūros dugno iškeltas, XVII a. burlaivis. Išplaukiame į Rygą. Pažintis su Rygos senamiesčiu: Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmai, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Apsilankome Rygos automobilių muziejuje*,kuriame apžiūrėsime praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius.

Pramogos atrakcionų parke “Energylandija” – Krokuva – Varšuva (3 dienų kelionė) 135 €

„ENERGYLAND“ yra didžiausias pramogų parkas Lenkijoje, siūlantis daugybę pramogų, esančių 26 hektarų plote, skirtu visiems: vaikams, paaugliams ir suaugusiems: “Pasakų šalis”, kurioje galima susitikti su savo mėgstamų pasakų personažais, “Vandens šalis”- imituoja tropinę salą su daugybe atrakcionų ir vandens žaidimų., “Ekstremali zona”  – teikianti didžiausią adrenalino dozę, “Šeimos zona”, 20 interaktyvių žaidimų 4 scenos (2 teatrai ir 2 amfiteatrai), modernus 7D kinas ir kita. Ekskursija pėsčiomis po Varšuvos senamiestį: Karalių pilis – buvusios Lenkijos karalystės simbolis, Pilies aikštė su karaliaus Žygimanto III-ojo Vazos kolona, šv.Jono krikštytojo katedra, Senoji turgaus aikštė su miesto simboliu Undinėlės skulptūra, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai, Barbakanas, paminklai mažajam Varšuvos gynėjui, garsusis Karališkasis traktas, viena pagrindinių senojo miesto gatvių, kuria einant atsiveria vaizdai į Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų Akademiją. Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje palaidota žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis, konservatorija, kurioje mokėsi M.K.Čiurlionis.Ekskursija Krokuvos senamiestyje: paminklas Žalgirio mūšiui, Barbakanas, Florijono vartai, Krokuvos miesto gynybinių sienų liekanos, Rotušė, Turgaus aikštė, Šv. Marijos Mergelės bažnyčia, Krokuvos universitetas, Vavelio katedra*, kurioje karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Katedros kriptos – daugelio jų panteonas. Taip pat pakilsime į Žygimanto varpinę, kad išvystume ir paliestume XVI a. menantį varpą, kurį gali išjudinti 10-12 vyrų!

Šiaurės Lenkijos „Trimiestis“(3 dienų kelionė) 135 €

Pažintis su nuostabiuoju Gdansku:Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Keliaujame į Malborką* – viduramžių pilį, įrašytą į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Joje buvo kalinamas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, gyveno Vytautas Didysis. Vykstame į Gdynią – svarbų Lenkijos uostamiestį, kurį garsina du neįprasti laivai-muziejai: burinis laivas „Dar Pomorza“ ir karinis laivas „Blyskawica“. Pasivaikštome krantine, pagal galimybę, apsilankome viename iš laivų*. Vykstame į Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje molą*. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja.

Krokuvos miesto žavesys ir užburianti kalnų ramybė (3 dienų kelionė) 135 €

Lankome Čenstakavos vienuolyną*– didžiausią piligrimystės centrą Lenkijoje. Tai pats turtingiausias Lenkijos vienuolynas, garsėjantis stebuklingu Juodosios madonos paveikslu. Lankome įspūdingasias Veličkos druskų kasyklas*, vienas seniausių Europoje. Tuneliai čia nusitęsę kone 300 km, o giliausia vieta – 327 m! Druskų prisodrintas oras, klaidūs požeminiai labirintai bei žmonių kruopštumas nepaliks abejingų Veličkos lankytojų! Krokuvos senamiestyje: paminklas Žalgirio mūšiui, Barbakanas, Florijono vartai, Krokuvos miesto gynybinių sienų liekanos, Rotušė, Turgaus aikštė, Šv. Marijos Mergelės bažnyčia, Krokuvos universitetas, Vavelio katedra*, kurioje karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Katedros kriptos – daugelio jų panteonas. Taip pat pakilsime į Žygimanto varpinę, kad išvystume ir paliestume XVI a. menantį varpą, kurį gali išjudinti 10-12 vyrų! Visos dienos išvyka į žavų miestelį, įsikūrusį pačioje Tatrų kalnų papėdėje – Zakopanę.  Atvykus, pasivaikščiojimas seniausia kurorto gatve – Kocelnia, kuri puikiai perteikia vietinių gyventojų folklorą ir tradicijas. Keltuvu* pakilsime į Gubaluvkos kalną, iš kur atsiveria nuostabi Tatrų bei kaimyninių kalnų masyvų – Gorcų, Pieninų ir Beskidų – panorama.

Šiaurės Lenkijos perliukai (3 dienų kelionė) 135 €

Vykstame į Gerložą, kur buvo istoriniai Hitlerio bunkerio griuvėsiai – “Vilko guolis”*. Būtent čia 1944 m. įvyko nesėkmingas pasikėsinimas į garsųjį diktatorių. Vykstame į stebuklais garsėjantį, vieną žymiausių šventovių Lenkijoje, barokinį Šv. Lipkos ansamblį (bažnyčią ir vienuolyną). Religinį ansamblį sudaro barokinis vienuolynas ir bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios vargonai, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai.  Keliaujame į Malborką* – viduramžių pilį, įrašytą į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Joje buvo kalinamas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, gyveno Vytautas Didysis. Vykstame į Slovinski nacionalinį parką. Gamtos stebuklas – 40 m aukštį viršijančios didžiausios Europoje smėlio kopos – dykuma.. Šias „judančias“ ir savo formą nuolatos keičiančias kopas iš vienos pusės skalauja Baltijos jūros, iš kitos – Lebsko ežero bangos. Slovinski kopos yra gana aktyvios – kai kurios jų juda po 10 m per metus. Vykstame į Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Aplankome ilgiausią (511 metrų) Baltijos jūroje molą*. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja. Pažintis su nuostabiuoju Gdansku:Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu.

Talinas – Helsinkis – “Eureka” mokslo centras - Duntė (3 dienų kelionė) 160 €

Ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, didinga Domo katedra, Rotušė, Oleivistės ir Nigulistės bažnyčios, Trumpoji ir Ilgoji kojos, Bandelių skersgatvis, Juodagalvių gildijos namai, senieji pirklių namai, kitos senamiesčio įdomybės. Išplaukiame į Helsinkį.Atplaukus apžvalginė ekskursija po Helsinkį: apžiūrėsime pagrindinę Suomijos liuteronų Katedrą ir unikalią granito uoloje iškaltą Tempeliaukio bažnyčią; susipažinsime su reikšmingiausiais Maršalo Manerheimo prospekte esančiais pastatais – operos rūmai, kongresų rūmai „Finliandija“, Nacionalinis muziejus, įdomus modernaus meno muziejaus pastatas, primenantis ledo luitą, didžiausias pastatas Helsinkyje – Suomijos parlamento rūmai. Esant grupės pageidavimui apsilankome “Sea Life”* – moderniame jūrų gyvūnijos pasaulyje – akvariume ARBA “Eureka” mokslo ir žinių centre.Užsukame į Duntę, į Miunchaunzeno muziejų – namą*, kuriame jis gyveno. Ekspozicijoje galima pamatyti medžiagą apie Miunhauzeno gyvenimą Duntėje, XVIII a. buities reikmenis, apžiūrėti vaškinių figūrų parodą „Įžymios Latvijos istorijos asmenybės“.

Ten, kur vingrusis Dunojus – kelionė į Budapeštą (4 dienų kelionė) 140 €

Kelionė per Lenkiją ir Slovakiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Vengrija garsėja įspūdingo grožio miestukais šalia Dunojaus, tad ir mes pakeliaukime Dunojaus vingiais. Aplankysime Šentendre miestelį: žavios, jaukios ir siauros senamiesčio gatvelės, menininkų galerijos, ištvermingiems siūlome pasigrožėti įspūdinga panorama nuo miestelio kalvos. Vaikštinėsime viduramžius menančioje XIII a. įkurtoje Vyšegrado tvirtovėje*. Tai buvusi Vengrijos karalių rezidencija ir kartu gynybinė pilis, įsikūrusi ant kalvos prie Dunojaus vingio. Vykstame į Budapeštą. Ekskursija po dešinįjį Dunojaus krantą – Budą irkairįjį Dunojaus krantą – Peštą. Pasirinktinai siūlome maudynes Seicenio* terminėse maudyklose po atviru dangumi arba plaukimą laivu* Dunojaus upe.

Heidės atrakcionų parkas – Berlynas – Potsdamas (4 dienų kelionė) 170 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Vykstame į Frydricho Didžiojo miestą –Potsdamą, kur mėgo poilsiauti kaizeriai. Pasivaikštome po didžiulį Sanssouci parką su tvenkiniais, gėlynais, daugybe paviljonų ir keturiais barokinio stiliaus rūmais. Apžvalginė ekskursija autobusu ir pesčiomis po Vokietijos sostinę: Aleksandro aikštė su “Neptūno” fontanu, televizijos bokštas, meno lobiais garsėjanti Muziejų sala, katalikiška Šv.Jadvygos katedra, pagrindinė Rytų Berlyno gatvė – Unter den Linden alėja, Brandenburgo vartai, Reichstagas, Berlyno katedra, kurios rūsiuose ilsisi Hohencolernų, buvusios valdančiosios dinastijos, palaikai. ir kt. Visa diena Heidės parke*. Tai didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas: „Amerikietiški kalneliai”, „Limitas”, „Skrajojantis pianinas”, aukštai virš medžių kylančios laivinės sūpuoklės!!! Mėgstantiems vandenį – dvi „pašėlusio vandens” trasos su 20 m aukščio kriokliais, kruizas sraunia kalnų upe. O kur dar delfinų, aligatorių, jūros liūtų šou, elektroninis paukščių teatras. Tikras rojus greičio, nuotykių ir aštrių pojūčių mėgėjams!

Viduramžiškių miestų Prahos ir Kutna Horos magija (4 dienų kelionė) 175 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Vykstame į Kutna Horą  miestą, garsėjantį sidabro kasyklomis. Apsilankysime įspūdingoje gotikinėje Šv. Barboros bažnyčioje* ir unikalioje Sedleco koplyčioje*, kurios interjeras dekoruotas tūkstančių žmonių skeletais.  Vykstame į Prahą. Pasivaikščiosime vienu iš seniausių Europoje akmeniniu Karolio tiltu, o savo norus galėsite pakuždėti seniausiai mieste Šv. Nepomuko skulptūrai. Senamiesčio aikštė, kurią juosia pastatai, saugantys spalvingą Prahos miesto istoriją; miesto Rotušė su astronominiu laikrodžiu, skaičiuojančiu ne tik valandas!Pažintis su Prahos Hradu – karališkųjų rūmų kompleksu: didinga Šv. Vito katedra*, Šv. Jurgio bažnyčia*, Prezidentūra, renesansiniai sodai. Siūlome aplankyti Auksinę gatvelę* – vieną įspūdingiausių gatvelių Prahoje, kuri pavadinta čia gyvenusių auksakalių garbei.Vykstama į Karlovy Varus, didžiausią Čekijos kurortą, garsėjantį mineraliniais šaltiniais. Pažintis su vakariniu miestu: B.Smetanos sodai, Malūnų ir Turgaus kolonados, miesto įžymybė – Geizerio fontanas. Maudynės atvirame terminiame baseline* (esant galimybei).

Saksonijos Šveicarija(4 dienų kelionė) 190 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. „Saksonijos Šveicarija” – tai uolos, išraižytos gilių tarpeklių, besitęsiančios lygumos, įvairios reljefo formos. Maršrutas tęsiasi palei didingomis pilimis pakrantėje garsėjančią Elbės upę. Vykstame į galingą Kionigšteino tvirtovę*, kurios vaizdą per 750 jos gyvavimo metų savaip keitė gotikos, renesanso, baroko bei XIX a. architektai. Vykstame į Ratheino uolų, tarpeklių, stačių šlaitų ir akmeninių sienų labirintus. Einant akmeniniu 76 m ilgio Bastėjos tiltu, grožimasi nuostabiausia Vokietijos gamtos panorama: kabančiomis uolomis, skardžiais, arkomis. Išvykstame į Saksonijos žemių sostinę Drezdeną, seniau vadintu „Florencija prie Elbės upės”. Ekskursija po miestą: katalikų katedra Hofkirche, kurios rūsiuose ilsisi Saksonijos žemių valdovai, Rezidenciniai rūmai, operos teatras, Zwinger rūmai, „Europos balkonu” vadinama Bruhl terasa, protestantų katedra Frauenkirche.

Brėmenas ir populiariausi Vokietijos mokslo centrai (4 dienų kelionė) 195 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Lankome Klimahaus mokslo centrą*.Tai vieta, kurioje sudaroma galimybė apkeliauti aplink Pasaulį, tik ne per 80 dienų, o per 3 valandas. Tai įspūdingos architektūros muziejus, kuriame sukurtos erdvės, kuriose tiksliai atkuriama skirtingų Pasaulio vietų aplinka ir imituojamas klimatas. Lankome Brėmeno Universum mokslo muziejų*.4000 kv. m. ploto muziejus suskirstytas į tris sektorius: žmonijos, žemės ir kosmoso. Jame yra maždaug 250 interaktyvių eksponatų, suteikiančių lankytojams galimybę dar labiau pažinti mus, mūsų pasaulį bei visatą. Ekskursija Bremene:du miesto centre esantys objektai nusipelnė būti įrašytais į UNESCO globojamų objektų sąrašą. Tai senoji gotikinė rotušė ir 5,5 m. aukščio miesto gynėjo Rolando skulptūra, pastatyta dar 1404m. O kas nežino dar Brėmeno muzikantų.

Slovakijos Tatrų slėniai (5 dienų kelionė) 215 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Leidžiamės į žygį po įspūdingą karstinį darinį – Demanovo Laisvės urvus*, atrastas dar 1921 metais penkių aukštų urvynas  pagal spalvų gamą bei įvairiausius ir keisčiausių formų darinius yra  bene gražiausias Europoje, tad nenuostabu, kad tai – keliautojų rojus!Keltuvais keliamės į Chopok* viršukalnę (2024 m). Maudynės vandens atrakcionų parke„Tatralandija“*. Vykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį – Tatranska Lomnica.Keltuvais keliamės į  Skalnate Pleso* (1751 m). Žygis per kalnus iki Hrebienok funikulieriaus, grožėsimės nuostabia kalnų panorama, Šaltosios Tėkmės kriokliais ir lankomiausiomis trobelėmis Aukštuosiuose Tatruose. Nusileidus į Stary Smokovec kurortą – galimybė paragauti natūralaus iš kalno trykštančio mineralinio vandens.Aplankome vienos didžiausių Vidurio Europoje *Spiš pilies(UNESCO pasaulio paveldas) griuvėsius.Mediniais plaustais, vadovaujant vietiniams instruktoriams, plaukiame*11 kmDunajeco upe (~1,5 val.). Mus lydės nuostabūs nacionalinio parko vaizdai, klausysimės vietinių gyventojų – goralių legendų ir pasakojimų.Važiuojame į Niedzicą pasigrožėti viena iš gražiausių viduramžių pilių Lenkijojepilimi Niedzica*ir jos apylinkėmis. Pilis pastatyta XIV a. Pieninių kalnų apylinkėse ant 300 m aukščio kalvos. Pilis dar vadinama Dunajeco pilimi.Vykstame į didingąją Krokuvą, kurioje aplankome Vavelio katedra*, trumpa ekskursija Krokuvos senamiestyje.

Serengetis – Legolendas – Heidės atrakcionų parkas (5 dienų kelionė) 270 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. „Serengečio safaris“* – tai gyvūnų pasaulis. „Žvėrių šalyje“ laisvai gyvena daugiau nei 1000 žvėrelių. Specialiu autobusiuku leisimės į safarį: per langus drąsiai ilgus kaklus kiša žirafos, prie atvirų autobuso durų nerangiai atpėdina raganosiai.  Linksma ir smagi Beždžionių šalis. Visų labai mėgstamas ir populiarus „Džiunglių safaris“ džipais: kirsime pavojingas upes, akis į akį susidursime su aligatoriais, liūtais, pitonu, kelią užtvers griūvantys medžiai. Pramogos Legolendo parke* – grožio, atrakcijų, žaidimų ir lego kaladėlių karalystėje. Čia gėrėsitės 20 kartų sumažintomis pastatų ir monumentų kopijomis. Visa diena Heidės parke*. Tai didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas: „Amerikietiški kalneliai”, „Limitas”, „Skrajojantis pianinas”, aukštai virš medžių kylančios laivinės sūpuoklės!!! Mėgstantiems vandenį – dvi „pašėlusio vandens” trasos su 20 m aukščio kriokliais, kruizas sraunia kalnų upe. O kur dar delfinų, aligatorių, jūros liūtų šou, elektroninis paukščių teatras. Tikras rojus greičio, nuotykių ir aštrių pojūčių mėgėjams!

Šiaurės Italija su Gardaland pramogų parku (7 dienų kelionė) 345 €

Kelionė per Lenkiją, susipažįstant su kaimyninės šalies kultūra, gamta, istorija. Ekskursija Vienoje, Austrijos sostinėje -imperatoriškosios prabangos, elegancijos ir romantikos mieste.Visos dienos išvyka į Veneciją*. Juk sakoma, kad Venecijos miesto svaigulys sukelia norą sugrįžti. Apžvalginė ekskursija pesčiomis po Veneciją,  norintys  galės pasiplaukioti  gondolomis. Tęsiame kelionę į Veroną – Romeo ir Džiuljetos meilės miestą. Senamiesčio išplanavimas, I a. po Kr. Išlikę statiniai, amfiteatras, teatras, arkos, vartai, tiltas – visa tai daro Veroną labiausiai romėnišku miesto po Romos. Lankomės Italijos pramogų pasididžiavime – Gardaland parke*. Čia visų laukia įspūdžių kupina diena didžiausiame Italijos atrakcionų parke! Adrenalino mėgėjai galės patirti, ką reiškia lėkti viršgarsiniu greičiu. Nepakartojama diena nuostabiame nuotykių ir fantazijos pasaulyje!

Kaunas, Maironio Muziejus ir ne tik…. (1 dienos kelionė) 15 €

Lankome Kauno devinto forto muziejų. Čia sužinosime apie devinto forto muziejaus istoriją, apžiūrėsime įvairios tematikos ekspozicijas. Vykstame į Kauno miesto centrą. Rotušės aikštė, muzikinis teatras, paminklas Vytautui Didžiajam, Soboras.Lankome poeto Jono Mačiulio-Maironio memorialinį muziejų. Jame autentiškai atkurti poeto gyvenamieji kambariai: svetainės, biblioteka, miegamasis.  Muziejuje kaupiama, saugoma ir eksponuojama medžiaga susijusi su lietuvių literatūra  nuo tautosakos, pirmųjų raštų iki pat šių dienų. Siūlome aplankyti: Pažaislio vienuolyno ansamblį, Salomėjos Neries muziejų, Lietuvos aviacijos muziejų, Zoologijos sodą.

Šalčininkų krašto lobiai (1 dienos kelionė) 15 €

Vykstame į šiemet duris atvėrusius renovuotus Jašiūnų dvaro rūmus*. Susipažinsime su Balinskių giminės dvaro istorija, palikimu. Pasigrožėję XIX a. dvaro rūmų gyvenimo paslaptimis, tęsiame kelionę link Medininkų. Lankome  Medininkų pilį*. Pažintis su viena seniausių ir svarbiausių Lietuvos pasienio gynybos pilių, kur daug metų saugojusią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pasienį nuo priešų antpuolių. Rekomenduojama edukacinė programa – „Lietuvos pinigų istorija“. Siūlome aplankyti: Dieveniškių istorinį regioninį parką, Aukštąjį ir Juozapinės kalną, Miniškių km.

Žavioji Dzūkija (1 dienos kelionė) 16 €

Grožimės vaizdu nuo Merkinės piliakalnio, stūksančio ten, kur Merkys susilieja su Nemunu. Piliakalnis mena laikus, kai čia stovėjo garsi ir stipri LDK valdovų pilis. Lankysime Liškiavą*. Šiame nedideliame miestelyje išlikęs barokinis brolių dominikonų vienuolyno ansamblis sutraukia gausybę turistų. Nepraleisime progos aplankyti netoliese esanti Čepkelių rezervatą*. Užsukame į „Sūrininkų namus“*, kur sūris gaminamas rankomis iš šviežiai primelžto pieno! Šeimininkai ne tik patys valgo ir vaišina savo svečius, bet rengia sūrių degustacijas ir sūrių gamybos pamokėles. Siūlome aplankyti: kryžių kalnelį žuvusiems A. Ramanausko Vanago vadovautos  Dzūkijos rinktinės partizanams.

Ignalinos krašto grožis (1 dienos kelionė) 16 €

Pažintį su ežerų regionu pradėsime Mindūnuose, kur lankome Ežerų žvejybos muziejų*. Atvykstame į Palūšę. Aukštaitijos nacionalinio parko sostinė, turistus traukia seniausia Lietuvoje medine bažnyčia, pilkapio bei akmens amžiaus gyvenvietės ekspozicijomis*.  Tęsiame kelionę į Strigailiškį.Susipažinsime su šakočių gaminimo procesu*. Tai taurus konditerijos gaminys, laikomas amatininkų meistriškumo simboliu. Išgirsime  kepimo subtilybes ir paslaptis, o vėliau degustuosime tai, ką išsikepėmeVykstame į Cijonus, kur lankome Paukščių kaimą. Tai vieta, kur galima pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esate girdėję. Tęsiame pažintį su Aukštaitijos nacionaliniu parku Ginučiuose.Apžiūrime Ginučių vandens malūną*. Kelionę baigsime aplankydami Ladakalnį, nuo kurio atsiveria užburiantis vaizdas į šešis Aukštaitijos ežerus.

Birštonas ir programa „Grikio kelias“ (1 dienos kelionė) 17 €

Vykstame į Pietų Lietuvą pas svetingus panemunių dzūkus į Birštoną. Šiandieninis Birštonas – nedidukas Lietuvos kurortas, įsikūręs gražiame Nemuno vingyje.  Lankysimės Nemuno kilpųregioniniame parke. Romantiško pasiplaukiojimo metu grožėsimės vaizdingomis Nemuno šlaitų apylinkėmis. Apžvalginė ekskursija Birštone. Lankome sveikatinimui skirtą „Kneipo takų“parką. Palikę žavų Birštoną, patrauksime link seno gatvinio kaimo Varėnos rajone ir sudalyvausime edukacinėje programoje „Grikio kelias“*. Čia ne tik pasivaišinsime grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene, bet ir susipažinsime su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje.  Pakeliui užsuksime prie Ūlos akies, esančios prie Ūlos upės, tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimų. Siūlome aplankyti Žuvinto rezervatą.

Panemunės pilys - rojaus keliu (1 dienos kelionė) 18 €

Kelionės metu pasigrožėsime nuostabiais Lietuvos vaizdais, kurie atsivers važiuojant vienu gražiausių Lietuvos kelių – Panemune, dar vadinamu Rojaus keliu. Vykstame į Raudondvarį. Raudondvaris – tai jaukus miestelis įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje, apsuptas nuostabios gamtos, išsaugojo garbingą architektūrinį ansamblį – Raudondvario dvarą*. Toliau stabtelime Seredžiuje. Čia yra išlikęs  XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono  kalnu.Vykstame į vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuoną.  Keliaujame į Raudonę*,kuri garsi savo pilimi. Iš pilies bokšto atsiveria nepaprastai graži apylinkių panorama. Greta – puikus senas parkas. Lankome Panemunę*. Šią gyvenvietę puošia Panemunės pilis, dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi.Siūlome aplankyti Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų.

Kelionė į Druskininkus M.K. Čiurlionio keliais (1 dienos kelionė) 18 €

Vykstame į Senąją Varėną – M. K. Čiurlionio gimtinę. Lankysime Čiurlionių šeimos namą, kuris 1963-aisiais tapo M. K. Čiurlionio memorialiniu muziejumi*. Pasigrožėsime “sūriuoju” Druskonio ežeru, senosiomis sanatorijomis.Susipažinsime su šakočio atsiradimo istoriją, pamatysime jo gamybos procesą. Siūlome pasikelti Druskininkų keltuvu – Lynų kelias*, aplankyti: A.Česnulio medžio skulptūrų parką, K. Dineikos sveikatingumo parką ,,Girios aidą.‘‘

Suvalkijos dvarai ir miesteliai (1 dienos kelionė) 18 €

Vykstame link Suvalkijos. Aplankysime Zyplių dvarą.  Zyplių dvaras vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Pasivaikščiosime po dvaro sodybą, aplankę meno galeriją, judėsime link Lukšių miestelio.Kelionę tęsiame į Šakius. Lankome Šakių miesto kariljoną. Šakius puošia miesto skveras su plieno konstrukcijos 24 varpų kariljonu. Tęsiame kelionęįKudirkos Naumiestį.  Apžvalginė ekskursija po miestelio lankytinas vietas: V. Kudirkos paminklas, namelio vieta. Pakeliui akį traukia balti bažnyčios bokštai, V.Kudirkos tiltas, P.Sederevičiaus sodybos skulptūros: milžiniški arkliai, briedžiai, žymių žmonių biustai. Kelionę užbaigsime vykdami į Gelgaudiškio dvarą*. Siūlome aplankyti Sudargos piliakalnius.

Rašytojų keliais po Anykščius (1 dienos kelionė) 18 €

Atvykę į Anykščius lankome Vienuolio namą – muziejų*. Apžiūrime A. Baranausko klėtelę*. Antanas Baranauskas žinomas kaip lietuvių poezijos klasikas – puikios poemos „Anykščių šilelis“ ir eilės kitų eilėraščių, nemaža dalis kurių tapo liaudies dainomis, autorius. Keliaujame iki rašytojo Jono Biliūno tėviškės* Niūronyse. Čia XX amžiaus pradžioje buvo perstatyta gimtoji J.Biliūno sodybos troba, joje dabar įrengta nedidelė ekspozicija.  Vykstane prie J.Biliūno „Laimės žiburio“. Lajų takas* – pats populiariausias objektas ne tik Aukštaitijoje bet ir visoje Lietuvoje. Lankome Anykščių menų inkubatoriuje veikiančią programą „Paukščių takas“*! Tai veidrodžių kambarys, kuriame šviesos ir garsų pagalba suteikiamas begalybės pojūtis. Siūlome aplankyti vasaros rogučių trasą, siauruko muziejų, edukacinę programą ,,Duonelė kasdieninė.‘‘

Radvilų keliais (1 dienos kelionė) 20 €

Vykstame į Dubingius, miestelį Molėtų rajone, prie Asvejos ežero. Dubingių miestelyje susipažinsime su istoriniu ir kultūriniu palikimu. Sekdami Radvilų pėdsakais, keliaujame į patį Lietuvos vidurį – Kėdainius. Kultūrinis paveldas rodo, kokie svarbūs Radvilos buvo šiam miestui. Pažintis su Kėdainių senamiesčiu: senamiestis, Didžioji rinkos aikštė, išsaugojusi XVII a. laikų išplanavimą,  žydų sinagogos. Paminklas Jonušui Radvilui. XVII a. Šviesioji gimnazija. XVIII a. karmelitų bažnyčia. Lankome Evangelikų reformatų bažnyčią ir Radvilų nekropolį.

Biržai (1 dienos kelionė) 22 €

Vykstame į Likėnus. Ekskursija po Likėnus, susipažįstant su mineralinių versmių gydyklų istorija. Galimybė paragauti trykštančių šaltinių vandenų. Keliaujame prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatyto apžvalgos bokšto, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Pasigrožėję gamtos peizažu vykstame į Biržus. Miestas daugumai asocijuojasi su smegduobėmis – neeiliniais gamtiniais reiškiniais, tad pirmiausia prie jų ir važiuosime. Garsiausia iš smegduobių – Karvės ola, o šalia Ievos duobė, Lapės ola, Geologų ola… Abejingų nepaliks bene lankomiausias objektas – Biržų bastioninė pilis*.

Šiauliai-tai saulės miesto žavesys (1 dienos kelionė) 22 €

Pažintis su Šiaulių miesto istorija. Lankome Saulės berniuko skulptūrą, Šv. Petro ir Povilo bažnyčią su saulės laikrodžiu, pasivaikštome pėsčiųjų bulvaru. Lankome vieną iš labiausiai piligrimų lankomų vietų – garsųjį Kryžių kalną.Jo reikšmingumas ypatingai išaugo Atgimimo metais. Tai Katalikų Bažnyčios tikėjimo paminklas, saugantis nesuskaičiuojamą galybę kryželių – vilties ir tikėjimo simbolius. Siūlome aplankyti: dviračio muziejų, vieną įdomiausių Lietuvoje –  Šokolado muziejų,  Frenkelio vilą.

Žemaitijos lobiai (2 dienų kelionė) 55 €

Vykstame link Žemaitijos sostinės – Telšių. Lankome unikalią dviaukštę katedrą, istorinius įvykius simbolizuojančią miesto sieną, žemaičių simbolį – mešką senojo turgaus aikštėje. Pažintis su Plateliais. Lankomės unikalioje Šaltojo karo ekspozicijoje*, kuri įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Pasikelsime į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabios Platelių ežero apylinkės.  Lankome energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką*. Jis yra vienintelis toks ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Keliaujame į  Plungę. Lankome Plungės dvaro rūmus.  Paviešėję Plungėje lankysime Rietavą. Miestelio dvaras* – paskutinė kunigaikščių Oginskių rezidencija, kurią išgarsino ne tik unikalių socialinių reformų, švietimo, kultūros, mokslo, technikos naujovių proveržis, bet ir puikūs meno kūrinių, archeologijos, senovinių ginklų, muzikos instrumentų rinkiniai, turtinga dvaro biblioteka ir ~ 64 ha užimantis peizažinis Oginskių parkas.

Panemunės pilys ir Nida (2 dienų kelionė) 55 €

Kelionės metu grožėsimės nuostabiais Lietuvos vaizdais. Kelyje pilys ir piliakalniai seka viena po kitos: Raudondvario Tiškevičių rūmai, Palemono kalnas, Gedimino kapo piliakalnis, Veliuonos dvaro sodyba, Raudonės ir Panemunės pilys. Toliau keliaujant dešiniajame Nemuno krante mūsų lauks stūksantis Rambyno kalnas, nuo kurio galima pasigrožėti nuostabia Nemuno ir Karaliaučiaus krašto panorama.  Tęsime kelionę link Rusnės salos. Susipažinsime su Mažosios ir Didžiosios Lietuvos papročių, kalbos ir tikėjimo skirtumais.Lankysimes Ventės Rage, įsikūrusiame vieninteliame Lietuvoje ornitologiniame centre*. Vykstame į Mingės kaimą, kuriame vietoje įprastų gatvių nusidriekusios vingiuotos vandens juostos. Nepamirštama pramoga bus plaukimas laivu*. Tik plaukiant galima pajausti Nemuno deltos savitumą – nuostabus kraštovaizdis, paukščių karalijos vietos, Kuršių marių platybės. Kelsimės per Kuršių marias į Nidą. Pažintinė ekskursija Nidoje: švyturys, senosios kuršių kapinaitės, Parnidžio kopa su saulės laikrodžiu bei atsiveriančia panorama į Kaliningrado kraštą, pasivaikščiojimas pamario promenada.

Kuršių Nerija, Palanga ir Klaipėda (2 dienų kelionė) 65 €

Vykstame į Klaipėdą. Smiltynės prieplaukoje keltu kelsimės į vadinamą jūrų ir vėjų karalystę – Kuršių Neriją.  Lankysimės Jūros muziejuje įsikūrusiame delfinariume*.Tęsiame kelionę link Juodkrantės, kur lankysime Raganų kalną. Ekskursija po Nidą, kurią sergsti dvi aukštomis pušimis apaugusios kopos. Viena iš jų – Urbo kalnas, ant kurio puikuojasi senasis Nidos švyturys. Kita – Parnidžio kopa, mėgstamiausia poilsiautojų lankymo vieta. Jos viršūnėje pastatytas Saulės laikrodis – kalendorius. Nuo šios kopos jums atsivers patys gražiausi Nidos vaizdai – Senieji žvejų namai, Kuršių marių pakrantės pasivaikščiojimų takas.  Apžvalginė ekskursija po Lietuvos vasaros sostinę Palangą. Apsilankysime grafų Tiškevičių dvaro rūmuose* esantį gintaro muziejų ir botanikos parką, kurio plotas siekia iki 100 ha, su medelynais, pievomis, gėlynais, vandens telkiniais. Apsilankysime Birutės kalne. Tai aukščiausia Palangos kopa, jau nuo XVII a. pažymėta visuose svarbesniuose žemėlapiuose. Birutės kalno pavadinimas siejamas su  romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną ir Vytauto Didžiojo motiną.  Vykstame į Karklę, kurpasigrožėsime Olando kepure.Tokio aukšto skardingo jūros kranto Lietuvos pajūryje daugiau nėra. Apžvalginė ekskursija Klaipėdoje. Siūlome eksursiją į Roshen saldainių fabriką arba aplankyti atnaujinusi Lietuvos jūros muziejų.


Kelionės moksleiviams su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Kelionės moksleiviams, pažintinės kelionės moksleiviams

Spausdinti

Comments are closed