Kelionės po Lietuvą – Aukštaitija

  • Anykščiai – menininkų ir literatų meka.
  • Diena Auštaitijos nacionaliniame parke.
  • Lietuviško sūrio ir alaus kelias. 
  • Jaunystės dieneles prisiminus.

Kelionės po Lietuvą – Aukštaitija

Kelionės po Lietuvą - Aukštaitija 1Anykščiai – menininkų ir literatų meka. Anykščiai traukia ne tik žaliais pušynais, nuostabiu kraštovaizdžiu, bet ir antru pagal dydį Lietuvoje akmeniu – Puntuku ar Liudiškių kalva, į kurią privalu kopti neatsisukant atgal ir mintyse gvildenant savo laimės receptą! Siaurukas. Pažintis su A. Baranausko klėtele, A. Vienuolio – Žukausko, J. Biliūno, Angelų muziejais. Arklio muziejus Niūronyse. Duonelės kepimas ar kita smagi edukacija! NAUJIENA!!! Anykščių medžių lajų takas 21-36 metrų aukštyje!

Nuo 15 Eur

Galimos edukacinės programos Anykščiuose: Duonos kepimas; Žvakių liejimas; Kukurūzų labirintas; Och, ta bulvė bulvelė!; Ir tada buvo Žalgiris; Kas turi ragą, tam nereikia botago. Adventas: Advento papročiai ir Kūčių burtai; Prie balto Kučių stalo; Angelų burtai.

Diena Auštaitijos nacionaliniame parke. Aukštaitijos nacionalinis parkas – puiki vieta susipažinti ne tik su gamtiniais, bet ir su kultūriniais šio Lietuvos regiono ypatumais: Labanoro giria, Palūšė ir seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia, Ladakalnis, nuo kurio atsiveria panorama net į 6 ežerus! Ginučiai ir XVI amžių menantis vandens malūnas, Stripeikių bitininkystės muziejus, aukštaitiško šakočio kepimas arba savosios Laimės paukštės paieškos Paukščių kaime!

Nuo 15 Eur

Lietuviško sūrio kelias. Rokiškis nuo seno garsėja ne tik klasicistiniu senamiesčiu, bet ir giliomis sūrio gamybos tradicijomis, kviečia aplankyti neogotikinę Šv. Mato bažnyčią ir dvarą, kuriame įsikūręs krašto muziejus. O Biržuose verta pamatyti unikalias karstines įgriuvas, Širvėnos ežerą ir tiltą ir, be abejo, itin storų sienų Radviloms kadaise priklausiusią bastioninę pilį – tvirtovę.

Nuo 17 Eur

Galimos edukacinės programos Biržuose: Susitikim prie žibalinės lempos; Slaptoji mokykla; Molinukas; Knygos grafika; Moters virsmas; Tvirtovės arsenalas ir kt.

Kelionės po Lietuvą - Aukštaitija 2Pakruojis – Rozalimas. Į Pakruojį keliautojus vilioja senas dvaras, malūnas, įdomus arkinis tiltas, įstabaus grožio senas parkas, vienintelis Lietuvoje bausmių muziejus ir žmonės, atkeliavę iš XIX a., kad papasakotų dvaro istoriją.  Rozalimo miško pažintiniame take akį patrauks Lapgirių ozas, Paežerių tvenkinio užutekiai, Marijos pėdos akmuo, O kadangi šis miškas buvo mėgiamas Jono Biliūno, Gabrielės Petkevičaitės – Bitės, Henriko Radausko, tad čia atrasite ir medžio drožinių, skirtų ne tik rašytojams, bet ir jų personažams.

Nuo 16 Eur

Galimos edukacijos Pakruojo dvare: Dvariškas gyvenimas – špyga taukuota; Saldus dvariškas gyvenimas; Myliu žirgą.

Šiauliai. Saulės miesto ir apylinkių žavesys. Šiaulių kraštas – piligrimų meka, bet ir ne piligrimams čia yra ką veikti. Frenkelio vila. Saulės laikrodžio aikštė ir jos akcentas – Šaulio skulptūra. Bulvaras. Kryžių kalnas. Tytuvėnai. Bernardinų vienuolyno ansamblis. Stebuklais garsėjanti Šiluva.

Nuo 17 Eur

Galimos edukacijos Šiauliuose: Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais; Puodų lipdymas senoviniais būdais; Archeologiniai kasinėjimai; Archeologiniai papuošalai; Piemenėlių vargai ir pramogos; Duonos kepimas; Molinukai (kaukės, švilpukai); Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas; Košerinio maisto paslaptys; Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena; Važiuok dviračiu saugiai; Filmų ciklas Įdomioji Šiaulių istorijaRekomenduojame!!! Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla: Dailyraščio pamoka. Istorijos pamoka. Lietuvių kalbos pamoka. Rankų darbo pamoka. Pertraukėlės: tarpukario žaidimai Žiužis, 5 pagaliukai (1-9 kl.); Adventas, gavėnia: Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai…; Žvakių liejimas; Kalėdiniai žaislai iš šiaudų; Užgavėnių kaukių darymas; Margučių raštai; Velykų pyragas…

Birštonas – mineralinių šaltinių kurortas. Miesto istorija, skulptūrų parkas, paminklas Vytautui Didžiajam, Šv. Antano Paduviečio bažnyčia, senosios sanatorijos, Nemuno atodanga, Nemuno kilpų regioninis parkas: ekspozicija ir filmo Kur Nemunas vingiuoja peržiūra. Galimybė plaukti laivu Nemuno upe.

Nuo 14 Eur

Galimos edukacijos Birštone: Mūsų senolių buities paslaptys; Lietuvių liaudies rateliai ir žaidimai; Atvirukų skrebinimas; Prakalbinkime tautodailės raštą. Populiaru! Birštono mineralinio vandens šaltiniaiAdventas: Kalėdinis atvirukas.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed