Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas

  • Trukmė: 1 d. kelionė
  • Kaina: teirautis agentūroje

Lazdijų kraštas – kelionės po Lietuvą

Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas 1Anksti ryte išvykstame ir keliaujame Stakliškių link kur mūsų lauks midaus degustacija. Turėsime galimybę išgirsti midaus atsiradimo ir gamybos istoriją, pamatyti ankstesniųjų laikų midaus gėrimo indus. Atvykę į muziejų galėsime pasivaikščioti po visus bokšto aukštus, apžiūrėti išlikusias autentiškas erdves ir įrenginius. Ekskursijų metu sužinosime, kaip šiandien gimsta lietuviškas midus, esant galimybei, papildomai galėsime aplankyti rūsius, kuriuose brandinami gėrimai.Vykstame link Žuvinto, turėsime galimybę iš arčiau pažvelgti į natūralios gamtos pasaulį. Pavasarį čia girdisi praskrendančių ir  perėti suskridusių paukščių šurmulys, vasarą matyti jauniklius auginanti vandens sparnuočių karta, o rudenį Žuvinte apsistoja didžiuliai išskridimui pasiruošusių gervių būriai. Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas 5Net ir žiemą Žuvinto biosferos rezervato gamtiniuose takuose pamatytumėt žiemojančius miško paukščius, žvėrių pėdsakus. Lankytojų centre susipažinsime su Žuvinto gamtos vertybėmis. Čia įrengta muziejaus ekspozicija, pasakojanti apie rezervato gamtą ir ežero evoliuciją. Ekspozicijoje susipažinsime su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais. Sužinosime kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta.

Pirmasis Lazdijuose mus pasitinka buvusio Veisiejų dvaro fligelis. Buvusio dvaro fligelis – vienas seniausių (XVIII a. pirmoji pusė) pastatų ne tik Veisiejuose, bet ir apylinkėse. Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas 2Veisiejų dvaro rūmus pastatė Mykolas Masalskis, kuris taip pat užveisė parką, sodą. Veisiejų dvaro parkas – vienas seniausių parkų Lietuvoje, 2007 m. paskelbtas gamtos paveldo objektu. Ypatingas parke esantis 21 liepos ratas ir Veisiejų uosis. Švč. Jurgio bažnyčia pagrindiniu fasadu atgręžta į centrinę Veisiejų aikštę. Veisiejų bažnyčia pereinamųjų iš baroko į klasicizmą formų architektūros paminklas, baigtas statyti 1817 metais. Bažnyčia, nors ir be bokštų, tačiau dėl stambaus tūrio ir aukštesnės vietos, kurioje ji stovi, tik pastačius tapo itin ryškia miestelio dominante, gerokai padidinusia jo poveikį aplinkai. Prieisime paminklinį akmenį esperanto kalbos kūrėjui Liudvikui Lazariui Zamenhofui. XVIII a. pirmoje pusėje Veisiejuose buvo leista apsigyventi žydams. XIX a. pabaigoje jau beveik 63 % (iš 1540) miestelio gyventojų sudarė žydai litvakai. Jie šaipėsi: „Kad ir kur akmenį mestum, jis visada pataiko į žydą“. Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas 3Kas savaitę Veisiejuose būdavo turgūs. Valstiečiai į juos vykdavo ne tik parduoti, bet ir apsipirkti. Su jais žydams teko kalbėtis lietuviškai. Tokia tad buvo kalbinė aplinka, į kurią Veisiejuose XIX a. pabaigoje pateko jaunas gydytojas, tautų bendravimui sukurtos esperanto kalbos sumanytojas Lazaris Zamenhofas. Įdomu, esperantininkai iki šiol nesutaria, kurį iš miestų – gimtąją Balstogę, Veisiejus ar Varšuvą, derėtų vadinti esperanto gimtine. Vykstame link Kapčiamieščio. Aplankome 1831 m. sukilimo organizatorės – grafaitės Emilijos Pliaterytės kapą ir paminklą. Emilija Pliaterytė – grafaitė, kilusi iš garsios Pliaterių giminės, 1831 m. sukilimo dalyvė, kapitonė, lietuviškoji Žana Dark, taip pat nacionaline didvyre laikoma ir Baltarusijoje. Kelionės po Lietuvą. Lazdijų kraštas 4Emilija Pliaterytė – laisvės kovų simbolis, XIX a. didvyrė moteris. Užsukame į senovės gyvenvietę Kapčiamiestyje, žmonių vadinama „Pinčiaragiu“ arba „Palangėle“. Gyvenvietė yra 1,4 km į pietryčius nuo Veisiejų–Gardino ir Merkinės–Kapčiamiesčio kelių sankryžos ir 0,3 km į rytus nuo Veisiejų–Gardino kelio, Baltosios Ančios dešiniajame krante. Tai akmens amžiaus gyvenvietė. Žvalgomųjų archeologijos tyrimų metu čia rasta titnaginių strėlių antgalių, skelčių, nuoskalų, lipdytos keramikos, puoštos įspaudėliais ir įraižomis, šukių. Senovės gyvenvietės plotas 2,7 ha. Tai išties įspūdinga, paslaptimi ir svarbiais istoriniais įvykiais alsuojanti vietovė.

Toliau vykstame į Bertašiūnų vienkiemį ir čia puikioje ir jaukioje sodyboje mūsų lauks tradiciniai šio krašto kaimiški blynai, bandos ir alaus degustacijos! 

Po nepamirštamos ir įspūdžių kupinos dienos Lazdijų krašte,- vykstame link namų.

Į kelionės kainą įskaičiuota: Kelionė patogiu autobusu; Kelionės vadovo paslaugos; Ekskursinė programa; Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: Mokami objektai; Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed