Kelionės po Lietuvą. Lietuvos „ašara“ vadinamas kraštas!

  • Trukmė: 1 d. kelionė
  • Kaina: teirautis agentūroje

Lietuvos „ašara“ vadinamas kraštas! – kelionės po Lietuvą.

Kelionės po Lietuvą. Lietuvos „ašara“ vadinamas kraštas! 1Viena koja Lietuvoje,- kita kaimyninėje Baltarusijoje! Kelionė, kuri turtinga įsimintinais, neišgalvotais pasakojimais, apgaubta magiška paslaptimi. Graži gamta, nuoširdūs gyventojai,- visa tai Dieveniškių krašte, „Lietuvos ašaroje“!
Išvykę anksti ryte važiuojame Jašiūnų link. Tai nėra didelė gyvenvietė, tačiau didinga ir turtinga savo istoriniais objektais. Šalia Merkio upės pamatysime Balinskių dvaro rūmus ir angliško tipo parką. Aplankysime ir Profesorių kapines, kuriose palaidoti Balinskių ir Sniadeckių šeimų nariai.  Važiuojame į Turgelius, į istorine praeitimi įdomią Pavlovo Respubliką, ar tiksliau tai, kas liko iš vieno iš didžiausių socialinių eksperimentų Abiejų tautų respublikoje. Trumpai – Pavlavos dvaro savininkas Povilas Ksaveras Bžostauskas įkūrė savo valdose mini-respubliką, kuri turėjo savo Kelionės po Lietuvą. Lietuvos „ašara“ vadinamas kraštas! 2prezidentą, parlamentą, teismus, miliciją ir konstituciją, panaikino lažą. Valstiečių išlaisvinimas lėmė, kad respublikos produktyvumas išaugo apie 2 kartus. 1791 m jie buvo oficialiai pripažinti Abiejų tautų respublikos ir išsilaikė savarankiška iki paskutinio padalijimo 1797 m. Ironiška, tačiau rūmai sveiki išsilaikė iki pat antro pasaulinio karo pabaigos, atlikdami sandėlio funkciją. Tačiau vienas iš ūkvedžių apsivogė ir norėdamas tai nuslėpti padegė rūmus. Po šio gaisro, kadangi rūmų niekas neremontavo, jie pradėjo nykti ir dabar iš jų telikusi plytų krūva.
Kelionę tęsiame keliu Šalčininkų link. Apžiūrėsime vieną iš įdomiausių čia esančių objektų – Šalčininkų dvaro sodybos Kelionės po Lietuvą. Lietuvos „ašara“ vadinamas kraštas! 3rūmus. Toliau keliaujame į Dieveniškes. Išgirsime įdomių pasakojimų apie šios vietovės istoriją, apžiūrėsime unikalią medinės architektūros Šv.Mergelės Marijos bažnyčią. Keliaujame Dieveniškių istorinio regioninio parko vingiuotais keliais, lankysime įdomiausius objektus: pažintinį Gaujos gamtinį taką, Rimašių kaimą,- savitą istorijos ir architektūros paminklą. Esant galimybei aplankysime modernią Dieveniškių Gintaro Žagunio pasienio užkardą, kur tikrai pajusime tautiškumo ir pilietiškumo dvasią. Vyksime į paslaptingomis vadinamas – Norviliškes. Būtent šioje pietryčiausioje Lietuvos vietoje, esti renovuota ir legendomis apipinta bajorų Šorcų „Svajonių pilis“, buvęs vienuolynas. Pasiklausysime mistinių, odą pašiurpti verčiančių istorijų.  Nepraleisime progos ir papuotauti šioje pilyje. Pilies šeimininkas Pilėnas pakvies pasidalinti mūsų kelionės įspūdžiais, o pats papasakos nuotaikingų istorijų ir nutikimų bei pakvies prisėst už stalo ir pasimėgaut gardžiais, viduramžių dvasią menančiais, „Viduramžių pietumis“. Turėsime progą pabuvoti prie pat valstybinės sienos riboženklio ir nusipaveiksluoti. Vakare grįžtame į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu;

Kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursinė programa;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Mokami objektai;

Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed