Kelionės po Lietuvą. Raseiniai, Lyduvėnai, Tytuvėnai, Šiluva

  • Trukmė: 1 d. kelionė
  • Kaina: teirautis agentūroje

Raseiniai, Lyduvėnai, Tytuvėnai, Šiluva – kelionės po Lietuvą

Kelionės po Lietuvą. Raseiniai, Lyduvėnai, Tytuvėnai, Šiluva 1Anksti ryte vykstame link Raseinių.   Atvyksite   į   Ariogalą.   Pažintį   su   šiuo   kraštu   pradėsime   nuo   garsaus  Ariogalos šaltinėlio.  Iš mišku apaugusio stataus Dubysos slėnio šlaito trykšta versmė. Teigiama, jog ji turi gydančių savybių. Keliaujame  Betygalos  link. Mažame miestelyje yra nemažai reikšmingų objektų: paminklas Vytautui Didžiajam,   Šv.Mikalojaus   bažnyčia,   Tautos   kryžius.   M.Daukšos ąžuolas, Maironio šaltinėlis. Grupei pageidaujant galime susitikti su miestelio bendruomene, kuri ne tik svetingais pasitinka svečius,bet ir visuomet pakviečia sudalyvauti “Arbatos kelio” programoje. Ši programa mums atskleis daug paslapčių apie vaistažoles ir jų gydančiąsias savybes, bei programos metu paskanausime arbatų, kurių augalai surinkti iš vietos pievų. Lankysime netoli Dubysos esančią  poeto Maironio gimtinę, o  Bernotuose  apžiūrėsime   etnografinę ekspoziciją, supažindinančią su Maironio gyvenimu bei kūryba.

Kelionės po Lietuvą. Raseiniai, Lyduvėnai, Tytuvėnai, Šiluva 2Atvykstame į Raseinius. Čia mūsų lauks neilga ekskursija po Žemaičio aikštę. Kiekvienas raseiniškis pasakytų neabejodamas, jog tai jo miesto simbolis – Žemaitis. Šis paminklas atlaikė sovietinę ir hitlerinę okupaciją, karo audras. Jame iškalti žodžiai „Amžiais budėjau ir vėl nepriklausomybę laimėjau”. Skulptūra simbolizuoja tautos laisvės ir nepriklausomybės troškimą. Apžiūrime  senąjį paštą su skulptoriaus P.Zikaro bareljefais. Po ekskursijos Raseiniuose, grožėdamiesi Dubysos slėnio kraštovaizdžiu ir iš tolo matomu Lyduvėnų geležinkelio tiltu, atvykstame į Lyduvėnus. 2015 m. tiltui sukako 100 m. Jis yra aukščiausias (42 m) ir ilgiausias Lietuvoje (599 m) ir vienas didžiausių Pabaltijyje! Užkopiame į Danutės piliakalnį, kur mus pasitinka gynybinės pilies gyventojai, Danutės ašarų šaltinėlyje atsigaiviname. Galima išsimaudyti esant Pazintine kelione po Lietuva-Raseiniai-Lyduvėnai-Tytuvėnai-Šiluva 3geram ir palankiam orui, užkąsti, užsikurti laužą poilsiavietėje, pasižvalgyti po Lyduvėnų miestelį, išsibarsčiusį tilto papėdėje. Pasukame keliu vingiuojančiu į Tytuvėnus. Tai nedidelis miestelis, įsikūręs šiaurės vakarų Lietuvoje.  Miestas laikomas piligrimystės centru, čia visus pakeriantis Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Tai  – nuostabaus grožio barokinio stiliaus paminklas, Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas traukte traukia piligrimus iš viso pasaulio.

Kelionę tęsiame keliu į Šiluvą. Pakelyje aplankome Valstybės saugomą gamtos ir kultūros paveldo objektą Dubenuotąjį Žalpių akmenį, ant kurio yra ir Dievo, ir Velnio įmintos pėdos. Šiluvos miestelyje, apžiūrime Švč. Mergelės Marijos Gimimo Baziliką ir Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, aikštę.

Kelionės po Lietuvą. Raseiniai, Lyduvėnai, Tytuvėnai, Šiluva 4Grįždami namo, keliausime į Nemakščius, kur aplankome Technikos muziejų, skirtą aštuonratės važiuoklės išradėjui. Lietuvos bajoras Pšemislovas Neveravičius, būdamas savamoksliu konstruktoriumi be aukštojo išsilavinimo, pirmasis pasaulyje sukūrė laiką pralenkusį aštuonratį savaeigį vežimą. Leonas Tamulevičius nudžiugino nemakštiškius, pagal P. Neveravičiaus brėžinius atkūręs aštuonratę važiuoklę ir, tėvų Marytės ir Alfonso Tamulevičių sodyboje, įkurdamas technikos muziejų.

Grupei pageidaujant galima užsisakyti tradicinių šio krašto vaišių.

Smagios kelionės užbaigtuvės ir vykimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu;

Kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursinė programa;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Mokami objektai;

Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed