Kelionės po Lietuvą. Vilnius

  • Vilniaus pilių kompleksas.
  • Vilniaus požemiai.
  • Vilniaus legendos.
  • Ką mena vingriosios Vilniaus gatvelės?
  • Vilnius – meilės miestas.
  • Pagonybę menančiu keliu.

Kelionės po Lietuvą – Vilnius ir jo apylinkės

Vilniaus pilių kompleksas. Pilys – neatsiejama miestų kūrimosi pradžia. Vilniuje tokios buvo trys – Aukštutinė, Žemutinė ir Kreivoji, sudariusios vientisą pilių kompleksą. Apie kurią gi šiandien mena tik apkerpėjusių griuvėsių liekanos, o kurios prisikėlė naujam gyvenimui?

Kaina sutartinė.

Kelionės po Lietuvą. Vilnius 1Galimos edukacinės programos Vilniuje: Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija; Kodėl močiutės vis dar mezga kojines?; Gintaro apdirbimas; Keramikos paslaptys; Maištingasis dešimtmetis arba Gėlių vaikai; Perola Barocca; Menas, muzika ir kasdieninis žmonių gyvenimas Vilniuje XIX a.; Kelionė į klasicizmo epochą; Dailininkas – regimybės archyvaras; Geležinkelių įdomybės; Geležinkelininkų profesijos pasaulyje; Partizanų karinė organizacija: 1944–1953 m.; Laisvės kovotojų kasdienybė: kova už laisvę ir būvį; Tremties ir kalinimo vietų geografija Sovietų Sąjungoje; Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis: skiriamieji bruožai; Lietuvos dvasininkai sovietų lageriuose ir tremtyje; Vaikai tremtyje; Ieškojom šviesos tamsos karalystėje; Krėvės pėdsakai Kaspijos pakrantėje; Airan: Dievų keliai; Vaikų animacijos edukacija Skaičiuotės; Animacinių filmų kūrimas pagal Kristijono Donelaičio pasakėčias; Medžiaginės lėlės; Vitražas; Senieji stalo žaidimai; Knygrišystė; Šešėlių teatras; Adventas, gavėnia: Advento kalendoriaus gamyba; Kalėdinių žaisliukų gamyba; Kalėdos Grybų dvare; Užgavėnių kaukių gamyba iš smėlio; Margučių marginimas vašku.

Vilniaus požemiai. Paslapčių turime kiekvienas. Tik jas atskleidžiame tiems, kuriems galime. O Vilnius savo paslaptis patiki tiems, kurie nori! Aplankykite sostinės požemius!

Kaina sutartinė.

Vilniaus legendos. Pažinti miestą itin sudėtinga. Linksmos, kraupios ir intriguojančios legendos yra Jūsų raktas į Vilniaus širdį!

Kaina sutartinė.

Kelionės po Lietuvą. Vilnius 2Ką mena vingriosios Vilniaus gatvelės? Vilnius – daugiatautis ir, savaime suprantama, daugiakultūris miestas. Ilgus metus trukusi lietuvių, rusų, baltarusių ir žydų draugystė skatino miesto plėtrą ir klestėjimą. Tai buvo puiki terpė rastis gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo ir kitiems architektūros stiliams, kurtis vis modernesnei visuomenei.

Kaina sutartinė.

Kelionės po Lietuvą. Vilnius 3Vilnius – meilės miestas. Kiekvienas žmogus meilę suvokia vis kitaip. Vieniems meilė asocijuojasi su aistra, kitiems – su prisirišimu ir atsidavimu. Bet tikriausiai niekas nepaneigs, kad tai nepaaiškinama, švelni ir nesavanaudiška dviejų žmonių „chemija“, ne tik reikalaujanti, bet ir mokanti duoti. Vilnius tuo ir ypatingas, kad jo gatvės, namai ir nameliai pasakoja ne vieną gilios ir taurios meilės istoriją.

Kaina sutartinė.

Vilniaus skulptūrų keliais. Parkai ir skverai – žalieji Vilniaus akcentai, kuriuose jaukiai stūkso įvairius miesto istorijos momentus įamžinusios skulptūros. Pasiklausykite, ką jos pasakoja!

Kaina sutartinė.

Senosios Lietuvos sostinės.  Kernavė ir jos piliakalniai – archeologų mėgstama vietovė. O ir paprastus žmones čia lyg magnetas traukia įspūdingi piliakalniai, graži gamta ir įkvepianti aura. Trakuose abejingų nepaliks ežero saloje stūksanti didinga LDK valdovų pilis, kadaise statyta „kultūriškai tuščioje vietoje iškirtus mišką“, o šiandien tapusia viliojančiu traukos objektu.

Nuo 14 Eur

Pagonybę menančiu keliu. Susipažinkime su gamtos išsaugotais turtais Neries regioninio parko informaciniame lankytojų centre. Vėliau akis į akį susidursime su lankytinais objektais: Karmazinų piliakalnis, didžiausias Lietuvoje natūralus Dūkšto ąžuolynas, besididžiuojantis kelių šimtmečių senumo medžiais. Kernavė. Archeologijos bei istorijos muziejaus–rezervato lankymas.

Nuo 13 Eur

Kelionės po Lietuvą. Vilnius 4Galimos edukacinės programos Kernavėje: Archeologija – nuo tyrimo iki eksperimento ir rekonstrukcijos; Viru viru košę arba Vieno seno puodo istorija; Kaip žmonės senovėje gyveno; Archajiški indai  arba Indų gamyba ir juose slypinčių paslapčių istorija; Apranga ir jos raida nuo priešistorės iki viduramžių arba Rūbai ne vien tik šildo…; Kelionė į Kernavės priešistorę; Grūdo kelias iki blyno; Adventas: Angelai mūsų akimis; Kalėdomis kvepiantys kūčiukai.

Galimos edukacinės programos Trakuose: ekskursija laivu Nepažinti Trakai (iki rugsėjo 31 d.); Medaus kelias; Pynimas iš vytelių; Medžio inkrustavimo žolynais edukacinė programa; Kibinų kelias; Šimtalapis – totoriškas šedevras; Lietuvių liaudies muzikinis ir choreografinis folkloras; Karpiniai iš popieriaus; Edukacinė programa avių ūkyje – Avinėli, pasipurtyk; Senoji baltų keramika; Programa Praeities laivu (XVa.); Viduramžių karyba. Adventas, gavėnia: Rėdos ratas: švenčių papročiai, tradicijos ir folkloras; Piemenėlių valgiai ir žaidimai; Kiaušinių marginimas vašku arba augalais.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed