Kinija ir Honkongas – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 2220 €/asm + aviabilietai

Kinija ir Honkongas – egzotinė kelionė

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Kelionę lydi ir Kiniją pamilti padės šios šalies specialistas ir puikus kelionių vadovas Vytis Silius;
  • Pamatysite žymiausias Kinijos vietas – Kinijos sieną, molinę kariuomenę, nuostabiuosius kinų sodus ir gyvąjį Šanchajų;
  • Nuostabi gamta ir įdomios vietinės tautelės;
  • Niekada nemiegantis Honkongas dažnam keliautojui tampa vienu mylimiausiu pasaulio miestų.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Helsinkis – Pekinas.

Skrydis iš Vilniaus į Pekiną su persėdimu Helsinkyje.

2 diena.

Pekinas – Uždraustasis miestas ir kitos sostinės įdomybės.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėRyte atvykstame į Pekiną (Beijing) ir važiuojame į viešbutį. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausa: čia gyvena 19 mln gyventojų. Ekskursiją pradėsime nuo didžiausios pasaulyje – Tiananmen aikštės. Ši milžiniška aikštė talpina apie 1 mln. žmonių, ir ji ypač išgarsėjo po 1989 m. birželio 4 d., kai čia buvo sušaudyta taiki studentų demonstracija. Vėliau pasuksime į Uždraustąjį miestą. Tai – Ming ir Cing (Qing) dinastijų laikotarpių imperatoriaus rūmai, pastatyti 1407 – 1420 m., o jų statyboje dirbo milijonas žmonių. Iki 1924 m., kai imperatorius buvo nuverstas, čia gyveno ir valdė 14 Ming ir 10 Cing dinastijų imperatorių. Po pietų aplankysime Dangaus šventyklą – XV a. išskirtinį kulto pastatų kompleksą, sudarytą iš 6 altorių arba šventyklų, kuriose imperatoriai melsdavosi priklausomai nuo metų, pagal tam tikrą nustatytą tvarką. Dangaus šventykla ir Uždraustasis miestas yra įtraukti į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vakare visi norintys keliausime mėgautis naktinio maisto turgaus siūlomais egzotiniais patiekalais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Pekinas ir Didžioji kinų siena.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėRyte išvykstame apžiūrėti Didžiosios kinų sienos  vieno iš 7 Pasaulio Stebuklų ir kinų civilizacijos simbolio. 220 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Cin Ši Huang, kuris pirmasis suvienijo Kiniją, atskirų provincijų gynybiniai įtvirtinimai buvo pradėti jungti į vieningą ištisinę sieną, saugančią nuo iš šiaurės puolančių hunų genčių. Sienos statyba tęsėsi iki Ming dinastijos laikotarpio (1368 – 1644 m.). Kinų siena yra didžiausia pasaulyje militaristinė struktūra: 6700 km ilgio, vingiuojanti per 5 provincijas, iš viršaus atrodanti kaip gigantiškas drakonas. 1987 m. Didžioji kinų siena įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų, grįždami į Pekiną, apžiūrėsime Olimpinį kompleksą. Nacionalinis Stadionas, dar vadinamas Paukščių Lizdu, po 2008 m. olimpinių žaidynių tapo vienu Pekino simbolių. Šiandien dar užsuksime į seniausią Pekino vaistinę, kur susipažinsime su tradicinės kinų medicinos paslaptimis. Vakare norintys už papildomą mokestį galės apsilankyti akrobatų pasirodyme. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Pekinas – Imperatoriaus vasaros rūmai ir nykstantis senamiestis. Naktinis traukinys į Sianą.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėŠiandien aplankysime architektūros šedevru laikomus Imperatoriaus Vasaros rūmus – didžiausius ir labiausiai išpuoselėtus Kinijoje. Rūmai pastatyti meistriškai atkartojant įvairių imperijos vietų sodų architektūros stilius, ir taip pat įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Kartu su Didžiąja kinų siena ir Uždraustuoju miestu, Imperatoriaus Vasaros rūmai laikomi vieta, kurią aplankyti tiesiog privaloma. Ramiai, neskubėdami pasivaikščiosime po milžinišką rūmų parko teritoriją, grožėsimės išskirtiniu kalnų ir ežerų kraštovaizdžiu, rūmais, tiltais ir šventyklomis. Vėliau apžiūrėsime Pekino senamiestį, kuriame įsikūrę menininkai ir antikvarinės parduotuvėlės. Pavakarieniavę naktiniu traukiniu išvažiuojame į Sianą. Nakvynė miegamajame traukinyje kupė.

5 diena.

Sianas – Šilko kelio pradžia.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėNė vienas Kinijos miestas neturi tokios turtingos istorinės praeities kaip Sianas. Nuo II a.pr.Kr. iki X a. jis buvo karališkoji ir imperatoriškoji sostinė, būtent čia vieniems prasidėdavo, o kitiems baigdavosi Šilko Kelias.
Atvykę paliekame savo daiktus viešbutyje, papusryčiaujame ir keliaujame į vieną didžiausių Kinijoje – Šansi istorijos muziejų, kurio ekspozicija leidžia nuosekliai susipažinti su vienos seniausių Kinijos sostinių ir ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Vėliau aplankysime Žąsies pagodą ir pasivaikščiosime klaidžiomis musulmonų kvartalo gatvelėmis, nuklotomis įvairiausių suvenyrų prekystaliais. Musulmonai Siane gyveno jau XIIa., o Didžioji Siano mečetė yra ir viena didžiausių šalyje, turinti tiek kiniškos, tiek ir Islamiškos architektūros bruožų. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Sianas – Molinė kariuomenė. Naktinis traukinys į Sudžou.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėPo pusryčių autobusu važiuosime apžiūrėti molinės kariuomenės – ko gero, didžiausio XX a. archeologinio radinio. 1974 m. valstiečiai, dirbdami žemę, 1,5 km nuo imperatoriaus Cin Ši Huang mauzoliejaus surado pirmuosius radinius, ir nuo to laiko prasidėjo išsamūs tyrinėjimai, tebevykdomi ir dabar. 1975 m. čia buvo įkurtas muziejus. Molinę kariuomenę sudarė apie 7000 ar net daugiau žmogaus dydžio molinių karių ir arklių figūrų su visa kovine amunicija, o jos paskirtis buvo saugoti netoliese po mirties palaidotą imperatorių Cin Ši Huan. Molinė kariuomenė yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pakeliui aplankysime dirbtuves, kuriose pamatysime kaip ši kariuomenė buvo gaminama. Vakare – naktinis traukinys į Sudžou.

7 diena.

Sudžou – kinų sodai.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėAtvykę į Sudžou keliaujame tyrinėti klasikinių sodų, garsėjančių savo ypatinga konstrukcija ir grožiu. Čia gimė kinų sodų menas, davęs pradžią ir Japonijos sodams. Tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės – pagrindiniai jo elementai. Klasikiniai Suzhou sodai įtraukti į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Grožėsimės Tinklų meistro sodo – mažiausio, tačiau vieno gražiausių Suzhou sodo kūrėjų meistriškumu. Gyvenamoji erdvė čia persipina su sodu, kuris, rodos, įžengia tiesiai į kambarį. Kuklaus valdininko sode galėsime matyti, kaip apylinių peizažas pasitelkiamas sodo kraštovaizdžio kūryboje. Šilko muziejuje sužinome šilko gamybos paslaptis. Nakvojame viešbutyje.

8 diena.

Sudžou – Šanchajus.

Ryte išvykstame į Šanchajų – didžiausią Kinijos miestą, dažnai vadinamą „Rytų Paryžiumi“. Pakeliui sustosime apžiūrėti Rytų Venecija vadinamo Tongli miestelio. Pažintį su miestu pradėsime nuo ekskursijos po Šanchajaus meno muziejų, sukaupusių vieną didžiausių šalyje ir labai vertingą piešinių, porceliano bei kitų meno kūrinių kolekciją, kurią sudaro apie 120 000 eksponatų. Vėliau aplankysime Šanchajaus senamiestį. Nors kadaise šis rajonas buvo labai skurdus, tačiau dabar situacija ženkliai pasikeitusi: seni ir skurdūs pastatai nugriauti, jų vietoje pastatyti nauji, o istoriniu požiūriu vertingi pastatai – atrestauruoti. Senamiestis yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Norintys (įsigiję bilietą) galės aplankyti jų centre įsikūrusį Yuyuan sodą, galintį lygintis su Sudžou klasikinių kinų sodų grožybėmis. Sutemus gėrėsimės šviesų ir spalvų nutviekstu Huangpu upės pakrantės gyvenimu. Nakvynė viešbutyje.

9 diena.

Šanchajus – Rytų Paryžius.

Egzotine kelione-Kinija ir Honkongas-14Toliau tęsime pažintį su Šanchajumi – aplankysime Nefritinio Budos šventyklą su vienu iš vis dar veikiančių Šanchajuje vienuolynų. Vėliau stebėsime kaip Šanchajus sugeba suderinti senąją ir moderniąją architektūrą – Tianzifang meno parke. Apsilankę čia suprasite, kodėl Šanchajus laikomas vienu gražiausių Kinijos miestų. Vėliau apžiūrėsime modernųjį Šanchajaus dangoraižių rajoną Pudong. Pakilsime į Rytų perlo televizijos bokštą, iš kurio bus galima pasigėrėti miesto panorama. Nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Šanchajus – Guilinas – Longšengas. Ryžių terasos ir vietinės tautos.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėAnksti ryte pervažiuosime į oro uostą ir skrisime į Guiliną, o iš ten pervažiuosime į Longšeng tautinių mažumų regioną. Čia gyvena daugybės įvairių tautelių atstovai. Jao grupę sudaro daugiau nei 300 mažesnių tautelių. Iš Longšenge gyvenančių įspūdingiausi yra Raudonieji ir Juodieji Jao. Šie pavadinimai atspindi tradicinėje aprangoje dominuojančias spalvas. Aprangai skiriama itin daug dėmesio, kaip ir plaukams, kuriuos moterys čia augina itin ilgus ir pina į kasas. Be Jao tautelės čia gyvena ir Dongai, Džuangai, Miao tautelės. Jie augina ryžius, garsėja spalvingais rankų darbo audiniais ir įspūdingais batikos darbais. Longšengo vietovė taip pat garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis. Ryžiai auginami terasomis todėl, kad lygios vietos laukui čia nerasite. Atvykę pasiimsime ko reikia nakvynei ir palikę didįjį bagažą saugojimui, keliausime aukštin laiptais. Pakeliui galėsime grožėtis Longdzi arba „Drakono stuburu“ vadinamų ryžių terasų ir čia išsidėsčiusių namelių kraštovaizdžiu. Jas prieš 800 metų pradėjo įrenginėti čia gyvenusi Džuang tautelė. Ryžiai ir šiandien auginami taip pat, kaip ir prieš šimtus metų. Išsidėsčiusios stačiuose kalnų šlaituose, terasos palieka neišdildomą įspūdį. Nakvosime Ping An miestelio svečių namuose.

11 diena.

Longšengas – Guilinas – Jangšuo.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėŠiandien pervažiuosime į Jangšuo – vieną jaukiausių Kinijos vietų. Atvykę laiveliais plauksime nuostabaus grožio Li upe iki senovinio kaimelio, kuriame kadaise lankėsi pats Bilas Klintonas. Sugrįžę laiką leisime pagrindinėje miestelio gatvėje Sidzie (Xijie). Tai viena seniausių gatvių Jangšuo, čia įsikūrę daugybė parduotuvėlių, kavinių, restoranų. Pavargusiems nuo specifinės kinų virtuvės patiekalų, vietiniai restoranai ir barai siūlo platų vakarietiškų patiekalų ir gėrimų pasirinkimą. Vakare mūsų laukia įspūdingas Zhang YiMou režisuotas spektaklis ant vandens, kurio scenografijai panaudotas natūralus Guilino peizažas (papildomai – spektaklio bilietai kainuoja nuo 35 USD). Nakvynė viešbutyje.

12 diena.

Jangšuo – Guilinas.

Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėRyte bambukiniais plaustais plauksime nedidele Yulong upe tarp nuostabiai gražių kaimelių ir karstinių uolų kraštovaizdžio. Tai, ką matysime šiandien, yra klasikiniai Kinijos gamtos peizažai. Vėliau pervažiuosime į Guiliną, kur susipažinsime su garsiaisiais Pietų Kinijos jūros perlais. Nakvynė viešbutyje Guiline.

13 diena.

Guilinas – Guangdžou – Honkongas.

Ryte greituoju traukiniu vyksime į Guangdžou – trečią didžiausią Kinijos miestą, dar žinomą Kantono vardu. Čia susipažinsime su Šešių banajano medžių šventykla, pastatyta dar 537 metais. Tai yra vienintelė šventykla Kinijoje, kur saugomos iš Indijos atgabentos budistinės relikvijos. Kinija ir Honkongas - egzotinė kelionėVėliau tęsime kelionę traukiniu ir vakare pasieksime Honkongą – vieną didžiausių pasaulyje prekybos ir finansų centrų. Čia yra didžiausias pasaulyje dangoraižių kiekis, daugiausiai Rolls Royce markės automobilių, o miesto nekilnojamas turtas yra labiausiai neįperkamas pasaulyje. Net ir daugiabučių aukštingumas čia yra vidutiniškai 50 aukštų, todėl sprandą norom nenorom tenka pramankštinti, jei norisi sužvejoti pastatų viršūnes. Įsikūrę viešbutyje, turėsime laisvo laiko susipažinti su miestu, apsilankyti ir apsipirkti garsiuose prekybos centruose, paragauti įvairaus maisto – čia rasite visų pasaulio virtuvių patiekalų, juk miestas pasižymi maisto kultu. Vakare galėsime pasivaikščioti po Honkongo Žvaigždžių Alėją, kur matysime garsių Azijos kino žvaigždžių (pvz. Briuso Lee) skulptūras. Nuo krantinės atsiveria puikus panoraminis vaizdas, o sutemus, kai dangoraižiai pradeda tviskėti nuo neoninio apšvietimo, vyksta trumpas lazerių šou. Nakvynė viešbutyje.

14 diena.

Honkongas.

ŠKinija ir Honkongas - egzotinė kelionėiandien mūsų lauks apžvalginė ekskursija po miestą. Lankysime žymiausią miesto šventyklą Man Mo, seniausiu Azijoje funikulieriumi pakilsime į aukščiausią Honkongo tašką – Viktorijos viršūnę, nuo kurios, jei oras nepaves, atsivers fantastiška miesto panorama. Iš čia vyksime į Aberdeen rajoną, kur greta dangoraižių plaukioja senoviniai laivai, o juose ne tik pragyvenimui užsidirba, bet ir nuolatos gyvena vietiniai žvejai. Esant poreikiui, už papildomą mokestį bus galima šiais laivais pasiplaukioti, gėrintis dangoraižių panorama. Suvenyrus, dovanas namiškiams ir kitokį gėrį galėsime nusipirkti žymiąjame Stenlio turguje. Vakare Honkongui tarsime „Sudie“ – mūsų lauks pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

15 diena.

Grįžimas į Lietuvą.

Skrydis namo.

Spausdinti

Comments are closed