- Data: teirautis agentūroje
- Kaina: nuo 2520 €/asm + aviabilietai
Kolumbija – egzotinė kelionė
Kolumbija ilgą laiką buvo už keliautojų radarų. Nesena jos praeitis mena neramumus, karus su partizanais (vadinamais „gerilomis“) ir narkotikų baronais. Tačiau ilgametės pastangos suvaldyti situaciją jau duoda vaisių, ir dabar Kolumbijoje saugiau nei bet kada iki šiol. Nors situacija šalyje gerokai pasikeitė, bet įvaizdis dar nespėjo pasitaisyti. Tad dabar – tinkamas laikas atrasti šią šalį ir nuostabias vietas, kurias aplanko tik nedaugelis turistų…
Kodėl verta rinktis šią kelionę?
- Spalvinga, kaktusais apaugusi Tatakojos dykuma, kalnų papėdėje vešinčios kavos plantacijos, jaukūs kolonijiniai miesteliai, nuostabūs paplūdimiai;
- Ypatinga Karibų dvasia bei draugiški žmonės;
- Kelionė – su Žydrone Lukšyte.
1 – 2 dienos.
Skrydžiai į Bogotą.
Atvykimas į Bogotą, pervežimas į viešbutį miesto centre. Kalnų apsuptyje įsikūrusi Bogota (2570 m. virš jūros lygio) šurmuliuoja kasdien – ar savaitgalis, ar paprasta darbo diena. Šiame mieste susikoncentravusi didžioji dalis Kolumbijos universitetų ir kitų mokymo įstaigų, tad studentai atjaunina Bogotos kraują ir verčia šio miesto širdį kasdien plakti jaunatvišku ritmu. Kita vertus, mieste tiek jaunimas, tiek atvykėliai jaučiasi saugūs – kelerius metus Bogotai vadovavęs lietuvių kilmės meras Antanas Mockus, atrodo, čia „įvedė tvarką“ – tad miestiečiai nuolat jį mini tik gerai.
3 diena.
Bogota – Zipakira – Bogota.
Pusdienio išvyka į netoliese nuo Bogotos esančią druskos bažnyčią Zipakira (Zipaquira). Leisimės 200 metrų po žeme, kad pasigrožėtume senoje druskos kasykloje įrengtu bažnyčios altoriumi, apšviestu įvairiomis spalvomis. Bažnyčios altoriai ir navos suformuotos iš druskos, tad greičiausiai tai viena originaliausių bažnyčių Lotynų Amerikoje. Po pietų grįšime į Bogotą. Čia mūsų lauks trumpa pažintis su Kolumbijos sostine: šurmuliuojančiu miesto centru, kur gausu bažnyčių ir baltu tinku dekoruotų kolonijinių pastatų. Vaikščiosime siauromis, akmenimis grįstomis miesto gatvelėmis. Taip pat užsuksime į Aukso muziejų, kuriame eksponuojama bene gausiausia aukso dirbinių kolekcija Pietų Amerikoje.
4 diena.
Bogota – Vijaviecha.
Išvyksime į Vijaviechos miestelį (Villavieja), įsikūrusį Tatakojos dykumos (Desierto de la Tatacoa) pakraštyje (apie 6–7 val. kelionė, dalis kelio neasfaltuota). Gyvenimas čia teka lėtai – gyventojai iš savo namų išlenda tik vakarais, sėdi gatvėse ir mėgaujasi kiek atvėsusiu oru. Mat dieną Tatakojos dykumoje oras įkaista iki 40–50 laipsnių, ir tikrai nevilioja kišti nosies iš pavėsio… Nakvynė paprastuose svečių namuose (Vajaviechoje labai nedidelis nakvynės vietų pasirinkimas).
5 diena.
Vijaviecha – San Agustinas.
Ryte, kol oras dar neįkaito, važiuojame gilyn į dykumą. Tatakojos dykuma nėra nei didžiausia, nei sausiausia pasaulyje, tačiau atvykėlius ji stebina savo neįtikėtina vieta ir vaizdų turtingumu – dykumą supa kalnai, kurie, sulaikydami lietaus debesis, dovanoja Tatakoja sausą klimatą.
Stebimės įvairiomis dykumos spalvomis (nuo įvairių atspalvių pilkos iki oranžinės ir kone raudonos), keistomis uolienų formomis (kai kurios uolos primena vienuolių būrelį, kitos – vėžlį ar varlę…), kaktusais, kurie sirpina valgomas uogas, kitais skurdžiais augalais ar net retsykiais čia atklystančiomis ožkomis.
Pabaigoje pasivaikščiojimo mūsų lauks paskutinis, maloniausias, siurprizas – vėsus baseinas dykumos gilumoje. Po pietų pervažiavimas į San Agustino (San Agustin) miestelį (5 val.). Nakvynė San Agustine prieš rytojaus pažintį su čia gyvavusia senovine San Agustino kultūra ir jos paliktais akmens dirbiniais.
6 diena.
San Agustinas. Žirgais pas senąsias kultūras.
Dienos išvyka žirgais į San Agustino apylinkes (nesibaiminkite – jeigu nesate patyręs jojikas, vietiniai jums parinks kuo ramesnį žirgą).
Prieš penkis tūkstančius metų gyvavusi San Agustino kultūra paliko aplinkiniuose slėniuose gausybę skulptūrų (iš viso jų priskaičiuojama apie 500), tad dalies jų ir išsirengsime apžiūrėti. Kai kurios iš šių skulptūrų gana realistiškos ir vaizduoja to meto karius, muzikantus ar motinas su vaikais; kitos įkūnija baisias dievybes ar šventus gyvius – erelį, jaguarą ar… varlę. Nors skulptūros gana primityvios ir ne itin profesionalios (senovės skulptoriai nesilaikė mastelio), tačiau sužavi savo naivumu ir nuoširdumu. O jodinėjimas žirgais šiai išvykai prideda dar daugiau žavesio. Antra nakvynė San Agustino miestelyje.
7 diena.
San Agustinas – Popajanas.
Ryte išvykstame link Popajano (Popayan) (apie 5–6 val., dalis kelio neasfaltuota) – balto kolonijinės architektūros miesto. Pakeliui važiuojame per Pucare nacionalinį parką – esant geram orui, turėtų matytis snieguotos viršūnės, o bet kokiu oru galėsime gėrėtis išskirtine aukštikalnių augmenija. Atvykus į Popajaną, mūsų lauks trumpa pažintis su šiuo baltuoju miestu – Popajaną puošia daugybė baltų pastatų (dalis jų – buvusios cukraus plantacijų savininkų „rančos“), kolonijinės bažnyčios ir vienuolynai. Popajanas taip pat garsus ir tuo, kad šis miestas ypač aktyviai švenčia „semana santa“ šventę (priešvelykinės savaitės šventimas), jame šiuo laikotarpiu kasdien organizuojamos procesijos, klojami gėlių kilimai. Mums atvykus, mieste jau turėtų jaustis prieššventinis jaudulys, gatvės turėtų būti puošiamos šventei. Nakvynė baltajame kolonijiniame mieste.
8 diena.
Popajanas – Zona Cafetera (Kavos regionas).
Palikę baltąjį Popajano miestą, leisimės į kelionę (7–8 val.) link Kolumbijos kavos regiono (Zona Cafetera). Pakeliui matysime cukranendrių plantacijas – iš šių augalų gaminamas ne tik cukrus, bet ir populiari kolumbietiška degtinė. Taip pat apylinkių gyventojai kepa duoną iš maniokų miltų (panašus į bulvę šakniavaisis) ir gamina saldumynus iš vietinių vaisių. Artėjant prie kavos regiono, cukranendres pakeis kavos ir bananų plantacijos.
Kolumbijos kava garsi visame pasaulyje ir daugiausiai šios kavos užauginama kavos regione – Zona Cafetera. Šis regionas taip pat išsiskiria savita mažų kaimelių architektūra (balti namukai puošiami spalvingomis detalėmis – ryškiai raudonomis, žaliomis ar mėlynomis langinėmis bei durimis), savita muzika ir papročiais.
Vakare atvykę į kavos regioną, įsikursime rančoje už Armėnijos miesto (Armenia), iš kur bus labai patogu tyrinėti kavos plantacijas… 🙂
9 diena.
Kavos regionas (Zona Cafetera).
Šiandien leisimės į pažintį su kavos augintojų ūkiu. Pasivaikščiosime po aplinkines kavos plantacijas, pamatysime kaip auginama kava, susipažinsime su procesu, kurį nukeliauja kavos pupelės nuo kavamedžio iki karšto, kvapnaus gėrimo mūsų puodelyje. Ir, žinoma, paragausime šviežios, ką tik pagamintos kavos! Antra nakvynė užmiesčio rančoje.
10 diena.
Kavos regionas (Zona Cafetera).
Tęsiame pažintį su Kolumbijos kavos regionu. Šios dienos išvyka į Kokoros slėnį, kuriame turėsime galimybę susipažinti su aukščiausiomis palmėmis pasaulyje – taip vadinamomis „vaškinėmis“ palmėmis. Jos išauga net iki 60 metrų. Tad pasivaikščiojimas po šių palmių giraitę ryte, kylant rūkui – tikrai įspūdinga patirtis. Beje, šios palmės – nacionalinis Kolumbijos medis.
Pavargę po pasivaikščiojimų, praleisime trečią nakvynę kavos regione (galima nakvynė užmiesčio rančoje arba svečių namuose spalvingame kavos regiono miestelyje netoli Kokoros slėnio).
11 diena.
Kavos regionas (Zona Cafetera) – Santa Marta – Taganga.
Skrydžių diena. Skrendame į Bogotą, iš kur mūsų lauks antras skrydis – į Santa Martos miestą, įsikūrusį prie Karibų jūros pakrantės. Atvykę į Santa Martą, pervažiuosime į Tagangą – nedidelį žvejų miestelį, skalaujamą Karibų jūros. Ir čia prasidės mūsų pažintis su Karibais – vieta, kur nėra nelaimingų, kur laikas teka lėtai ir kur taip gera mėgautis nieko neveikimu… 🙂 Nakvynė Tagangoje – ten, kur laikas, atrodo, sustoja…
12 diena.
Taganga – Taironos nacionalinis parkas.
Išvyka su nedideliais žygio elementais į Taironos (Tayrona) nacionalinį parką. Tai geriausia, ką Kolumbija turi Karibų pakrantėje – nuostabūs paplūdimiai, žydra jūra ir turizmo nesugadinta gamta (bent jau kol kas, kol neužplūdo minios turistų). Netoli pakrantės plyti džiunglės, kuriose buvo rasti prieškolumbinės civilizacijos miesto Pueblito griuvėsiai – išvykos metu (norintys) galės nueiti iki šių griuvėsių džiunglių keliuku. Tingintys varginti kojas, galės tiesiog pasivaikščioti pakrante ir aplankyti kelis nacionaliniame parke esančius paplūdimius: Canaveral, Arrecifes ir Cabo San Juan de la Guia. Nakvynė svečių namuose netoli jūros kranto, paprastuose keturviečiuose namukuose (su bendrais patogumais dviems kambariams).
13 diena.
Taironos nacionalinis parkas – Taganga.
Grįšime iš Taironos nacionalinio parko į Tagangos miestelį. Laisva diena prie Karibų jūros. Pakankamai laiko paragauti šviežiai spaustų vaisių sulčių – čia jų esama net kelių dešimčių rūšių, iš kurių daugiau nei pusė mums nepažįstamais pavadinimais… Nakvynė Tagangoje prieš leidžiantis į kelionę į garsiausio Kolumbijos rašytojo Gabrielio Markeso aprašytas vietas – prie Magdalenos upės įsikūrusį mieguistą, bet žavingą Momposo miestelį.
14 diena.
Taganga – Momposas. G.G. Markeso keliais.
Transportavimosi diena. Tolstame nuo Karibų jūros ir važiuojame į Momposo (Mompos arba kai kuriuose šaltiniuose – Mompox) miestelį (apie 8 val. kelionė, dalis kelio neasfaltuota). Prieš kelis šimtmečius Momposas buvo aktyvus prekybinis miestas, kadangi Magdalenos upe buvo gabenamos įvairios prekės iš šalies gilumos iki Karibų jūros ir atgal. Kelių tuo metu beveik nebuvo, ir upė buvo pagrindinė šalies transporto arterija. Tačiau vėliau buvo nutiesti keliai, ir Momposas neteko savo svarbos. Tad Momposui liko kitos veiklos – miestelyje taip pat gaminami juvelyriniai gaminiai iš aukso ir sidabro bei baldai, o ypač populiarios „momposietiškos“ supamosios kėdės… Tačiau Momposą išgarsino ne „šlovinga praeitis“ ar nagingų rankų gaminamos supamosios kėdės… Momposo „vizitinė kortelė“ – Gabrielio Garsijos Markeso, žymiausio Kolumbijos rašytojo, magiškojo realizmo kūriniai. Mat kai kurių jo knygų herojai konfliktuoja, myli ir svajoja būtent prie Magdalenos upės, Momposo miestelyje. Ten, kur laikas slenka lėtai, ir nuotaikas diktuoja besikeičiantys – lietingasis ir sausasis – sezonai… Kaip ten bebūtų, Momposo miestelis ir savita jo architektūra buvo įvertinta ir tarptautiniu mastu (miestas saugomas UNESCO), tad apsilankymas jame turėtų pradžiuginti ne tik G. G. Markeso gerbėjus. Nakvynė Mompose.
15 diena.
Momposas.
Diena Momposo miestelyje. Ryte tęsiame pažintį su miesteliu ir jo savita architektūra bei stengiamės „perkąsti“ miestelio atsipalaidavimo priežastį… 🙂 Po pietų – laisvas laikas, kurio metu pateksime į šventinį sūkurį. Antra nakvynė Mompose prieš sugrįžtant į Karibų pakrantę, kur mūsų laukia pažintis su paskutiniu Kolumbijos perlu – nuostabiąja Kartagena.
16 diena.
Momposas – Kartagena.
Pevažiavimas į Kartageną (6–7 val., dalis kelio neasfaltuota) – nuostabų Karibų pakrantės miestą, kuris neabejotinai patenka į gražiausių Pietų Amerikos miestų penketuką. Nakvynė Kartagenoje.
17 diena.
Kartagena.
Kartagena – vienas gražiausių miestų visoje Lotynų Amerikoje (saugomas UNESCO). Miestą puošia spalvingi pastatai mediniais balkonais, gausybė bažnyčių ir aikščių, o visą šį turtą juosia gynybinė siena ir įspūdingos tvirtovės. Dėl savo turtų Kartagena ispanų valdymo metais buvo puldinėjama piratų, todėl ispanai ypač kruopščiai apsaugojo prieigas prie šio miesto.
Ryte aplankome netoli senamiesčio įkurtą tvirtovę Castillo de San Felipe de Barajas. Manoma, kad nė vienoje ispanų kolonijoje nebuvo pastatyta tvirtesnės ir labiau apsaugotos tvirtovės už šią, kuri buvo įrengta Kartagenoje 1630-1762 m. Tvirtovės nė karto nepavyko užimti priešams. Pastatų kompleksas dengia visą kalvą, teritorijoje įrengta ir tunelių sistema, leidusi atvykti ir išeiti iš forto paslapčia, tačiau saugojusi nuo apsimetėlių atvykimo – tuneliai buvo suprojektuoti taip, kad ateinančių kojų keliamas garsas buvo girdimas iš toli.
Po pietų apžiūrime senamiestį, galime pasivaikščioti gynybine siena (vienoje pusėje stebėdami plytintį senamiestį, o kitoje – Karibų jūros vandenis), mėgautis skaniu maistu, kava ir kitais kolumbietiškais gėrimais gausybėje Kartegenos kavinių, šurmuliuojančių iki vėlyvo vakaro. Vakare – laisvas laikas nuostabiame Kartagenos mieste. Antra nakvynė Kartagenoje.
18 diena.
Laisva diena Kartagenoje, Karibų pakrantėje. Norintys gali aplankyti dar vieną tvirtovę – Fuerte de San Fernando* – įkurtą saloje netoli Kartagenos arba leistis į kelionę laivu į Karibų salas –Rosario* arba San Bernardo*. Trečia nakvynė Kartagenoje.
19 diena.
Kartagena – Bogota.
Skrydis į Bogotą. Laisvas pusdienis Kolumbijos sostinėje prieš skrydžius į namus (galimybė aplankyti Aukso muziejų, jeigu to nespėjome padaryti 3-ąją maršruto dieną). Nakvynė Bogotoje.
20 diena.
Bogota – skrydžiai į Lietuvą.
Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį. Skrydžiai į Europą.