Pažintinė kelionė į Gruziją. Vakarų Gruzija

  • Trukmė: 5 d. kelionė
  • Kaina: 355 €/asm. + SKRYDIS

Vakarų Gruzija – pažintinė kelionė į Gruziją

Pažintinė kelionė į Gruziją. Vakarų Gruzija1 diena. Skrydis: Vilnius – Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Gruzija gausi sakralinių vietų, tad pažintį su šia kalnų šalimi pradėsime aplankydami netoli Kutaisio stūksantį Gelati vienuolyną, menantį 1106 metus. Gruzijos karaliaus Davydo Statytojo įkurtas ir statytas Gelati vienuolynas ilgą laiką buvo pagrindinis kultūros ir mokslo centras Gruzijoje. Vėliau užsuksime į ant aukštos kalvos įkurtą Bagrati katedrą. Vieta ypatinga – atsiveria nuostabūs vazdai į Kalnus ir papėdėje plytintį Kutaisį. Beje, ši šventykla viena didžiausių ir istoriškai svarbiausių Gruzijoje jau ilgus šimtmečius. Keliausime ir link Sataplijos urvo, garsėjančio ne tik jame išlikusiais dinozaurų pėdsakais, bet ir pirmykščių žmonių buveine. Užburs ir Prometėjo uola, kerinti požeminėmis upėmis ir vaizdingais uolų dariniais, kur galima ne tik pasivaikščioti, bet ir valtimi pasiplaukioti kalnų upe. Vakarėjant mūsų laukia Mocameta – originalus XI a. vienuolynas. Čia įkvepia ne tik pats pastatas, bet ir vieta: žaluma, upė… Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Mestiją. Mestija – Svanetijos regiono sostinė. Mestijoje lankysime Istorijos ir etnografijos muziejų, kur susipažinsime su senoviniais svanų buities rakandais ir daiktais. Svanetija tituluojama vienu gražiausių šios šalies regionų. Ir ne be reikalo. Tai itin kalnuotas regionas, kuriame stūkso ir aukščiausias Gruzijos kalnas – Šhara (5201 m). Tad esant galimybei važiuosime į kiek atokiau nuo Mestijos plytintį Ušguli kaimą   – aukščiausiai įkurtoje gyvenviete Europoje – ~ 2200 virš jūros lygio. Jei ten nuvykti trukdytų blogas oras, vietiniai gidai plačiau supažindins su kalnais. Vakarienė. Nakvynė Mestijoje.

3 diena. Pusryčiai. Ruošiamės į kalnus. Keliaujame link Mazer kaimo, kur laukia įsimintinas pakėlimas į Ušbo kalną. Šios dienos vinis – maždaug 6 valandų žygis pėsčiomis į greta esantį ledyną. Vėliau – naktinis Batumis. Gruziniško gyvenimo ritmu susipažinsime su Batumio kurortu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Lankome Botanikos sodą – atogrąžų augalų karaliją. Batumio botanikos sodas – vienas didžiausių sodų buvusioje Sovietų Sąjungoje, įkurtas vaizdingoje vietoje, Žaliajame iškyšulyje – Mcvane Kontschi, Juodosios jūros pakrantėje. Abejingų nepaliks ir Mtirala nacionalinis parkas, kurio teritoriją dengia nuosėdinės ugnikalnio uolienos. Taigi, daug gamtos, žalumos ir įspūdžių šiandien tikrai nestigs! Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į oro uostą. Skrydis: Kutaisis – Vilnius.

Kelionės kaina: 355 eur/ asm. + SKRYDIS.

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės svečių namuose su pusryčiais;

2 – 4 vietų kambariai;

Autobusas, su kondicionieriumi visos kelionės metu;

Lietuvių ir gruzinų vadovai.

Į kainą neįskaičiuota:

Kelionės draudimas;

Mokami objektai ~ 100 USD;

Vieni gruziniški pietūs šeimos gruziniškame restoranėlyje ~25 larius (~15 USD);

Jeigu pasirinksite vykti į Ušguli, papildomų džipų nuoma: 1 džipas 50 larių (~30 USD);

Rekomenduojame turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą.

Pažintinė kelionė į Gruziją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed