Pažintinė kelionė po Lietuvą. Rokiškis

  • Trukmė: 1 d. kelionė
  • Kaina: teirautis agentūroje

Rokiškis – kelionės po Lietuvą

Pažintinė kelionė po Lietuvą. Rokiškis 1Anksti ryte išvyksmate į kelionę. Susipažinsime su šiaurės Lietuvos miestais,- Rokiškiu ir Biržais. Kelionės metu ne tik susipažinsime su šiais miestais, bet turėsime galimybę sudalyvauti degustacijose! Kelionės metu pamatysime šiaurės Lietuvos kraštą, bet taip pat sužinosime apie kultūrinį paveldą ir žmonių papročius bei tradicijas. Vykstame iš Vilniaus Rokiškio link. Rokiškis – miestas įsikūręs prie nedidelio Laukupės upelio, prie Radviliškio – Panevėžio – Daugpilio geležinkelio linijos. Rokiškio miestas augo prie dvaro. Nuo 1715 m. Rokiškis tapo Tyzenhauzų nuosavybe. Čia jie nutarė perkelti savo rezidenciją iš Postavų ir pastatyti naują dvaro sodybą.

Rokiškyje mūsų laukia ekskursija po Tyzenhauzų dvaro rūmų ansamblį*, senąją miesto aikštę ir Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčią*, jos požemius.

Tyzenhauzų dvaro rūmuose mūsų lauks programa „Sūrio kelias“*. Čia skanausime 4-5 rūšių sūrius, varškę, degustuosime (esant pageidavimui) baltą vyną*, žiūrėsime specialų filmą apie UAB „Rokiškio sūrį“ produkcijos gamybą, veiklą.

Iš sūrių sostinės keliaujame į Biržus. Biržai – vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuoja jau penktą savo istorijos šimtmetį. Miestas įsikūręs tarp dviejų upių – Apaščios ir Agluonos bei dviejų ežerų – Širvėnos ir Kilučių. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys – bastioninės tvirtovės rūmai. Šiame mieste XIXa. vid. pėdsaką paliko ir grafai Tiškevičiai. Miestą puošia Šv. Jono krikštytojo bei Evangelikų reformatų bažnyčios. Požeminiam vandeniui išplovus tirpius gipso, dolomito, klinčių klodus – žemė įgriūva, taip susidaro karstinės įgriuvos, vadinamos smegduobėmis, kurių rajone priskaičiuojama per 9 tūkstančius. Biržų krašto žmonės jau nuo seno žinojo kaip išnaudoti mineralinius išteklius gydymui ir kaip puoselėti iš senovės atėjusias alaus darymo tradicijas.

Lankome Biržų tvirtovę, kurioje vyks programa „Žaldoko alus“. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsime skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti.

Programos metu ne tik pamatysime visus alaus gamybai naudotus įrankius, bet ir sužinosime alaus gamybos subtilybes. Degustuosime biržietiško alaus, naminės duonos, sūrio.

Nepraleisime progos apsilankyti „Alaus kelio“ ekskursijoje su gidu po Rinkuškių alaus daryklą* -susipažinsime su alaus darykla, pamatysime, kaip verdamas biržietiškas alus ir galėsime jo padegustuoti.

Dar susipažinsime su Biržų įžymybėmis: smegduobėmis „Karvės ola“, „Velykų duobe“, „Lapės ola“, Širvėnos ežeru, Astravo rūmais, pėsčiųjų tiltu, kurio ilgis siekia 525 metrus!

Po turiningai praleistos dienos keliaujame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu.
  • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
  • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Programa „Sūrio kelias“  — 4 Eur  / žm.
  • Bilietas į Rokiškio dvarą —  2 Eur  / žm.
  • Biržai. Programa „Žaldoko alus“ — 6 Eur   /žm.
  • Biržų pilis — 1,8 Eur / žm.
  • Degustacija Rinkuškių alaus darykloje (5 rūšys) — 7,5 Eur / žm.

Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.

Pažintinė kelionė po Lietuvą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed