Pažintinė – poilsinė kelionė į Siciliją

  • Trukmė: 8 d. kelionė
  • Kaina: 660 € + skrydis (nuo 140 €)

Pažintinė – poilsinė kelionė į Siciliją

Pažintinė - poilsinė kelionė į Siciliją 11 diena. Skrydis Kaunas – Trapani 21:35 – 23:55. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Laukia ypatinga diena – lankome Eričę, miestelį ant kalvos. Pasakojama, kad kalną atrado, jį pamėgo ir net ryžosi čia įkurti miestą Veneros – meilės deivės – sūnus Erikas. Tad Eričė dar viduramžiais buvo žinoma kaip meilės deivės miestas, dar ir šiandien kerintis ne tik istoriniu palikimu, bet ir nuostabiu kraštovaizdžiu: Castello Pepoli ir Castello di Venere pilys, šešiasdešimt bažnyčių, akmenimis grįstos siaurutės gatvelės… Mistiškumo suteikia ir tai, kad 750 m virš jūros lygio įsikūrusi Eričė dažnai skendi debesyse. Matyt, ne veltui sakoma, kad čia dingsta laiko ir erdvės pojūtis! Kupini įspūdžių vykstame Monrealės link. Monrealę nuo seno garsina alyvmedžių giraitės, raudonieji apelsinmedžiai bei kvapnūs migdolai ir… tai dar vienas miestas ant kalvos! Į šią vietovę keliautojus vilioja normanų stiliaus Santa Maria La Nuova katedra*, statyta dar XII a. ir išsiskirianti iš kitų pastatų nuostabiomis bizantiškomis mozaikomis, išlikęs choro pastatas laikomas vienu gražiausiu visoje Italijoje. Nuo katedros apžvalgos aikštelės* atsiveria svaiginantis ir romantiškai nuteikiantis vaizdas į La Conca d‘oro slėnį. Keliaujame Palermo link. Nakvynė viešbutyje šalia Palermo.

Pažintinė - poilsinė kelionė į Siciliją 23 diena. Ansktyvi pusryčiai. Vykstame į Sicilijos sostinę – Palermą. Miestas labiau primena Indiją nei Italiją – čia tūkstančiai žmonių, bandančių draugiškai užkalbinti, na, o žymus Vucciria turgus tik sustiprina įspūdį, mat čia šurmulio išvengti neįmanoma! Sostinėje atrasime daug įvairiausių statinių, menančių tiek normanų, tiek arabų viešpatavimą. Tiesa, dauguma pastatų savo tikrąjį grožį atskleidžia tik užėjus į vidų*: didžiausias Italijoje Operos teatras Teatro Massimo Vittorio Emanuele, žavi Pretorijos aikštė, fontanas, karališkieji Normanų rūmai Palazzo dei Normanni ir rūmų perlu tituluojama Palatino koplyčia*, Martoranos bažnyčia. Ekskursiją po senamiestį vainikuos senutėlė VI a. katedra, pasipuošusi net keturiais normanų laikus menančiais bokštais. Joje įspūdinguose porfyro sarkofaguose ilsisi normanų karaliai. Vėliau keliausime į didžiulės uolos papėdėje įsikūrusį nediduką kurortą – Čefalu: XII a. dvibokštė normanų katedra*, romėniškos pirtys*, arabų skalbykla ir. Išvykstame Taorminos link. Nakvynė viešbutyje (Pusiaukelėje).

Pažintinė - poilsinė kelionė į Siciliją 34 diena. Pusryčiai. Išvyka į Taorminą ir Etnos ugnikalnio lankymas. Taormina, kaip ir daugelis Sicilijos miestukų, ypatingas unikalia ir nepakartojama architektūra: įspūdingas fontanas-kentauras – miesto simbolis, vešlieji vietos sodai ir, žinoma, pirmiausia statytas graikų, o perstatytas romėnų, vadinamasis graikų teatras Teatro Greco*, nuo kurio terasos atsiveria fantastiškai nepakartojama panorama į Jonijos jūrą bei Etnos ugnikalnį. Etna – pats didžiausias ir ganėtinai jaunas, vos 2,5 mln. metų, Europoje veikiantis ugnikalnis (3340 m). Nuo seno romėnai jį laikė ugnies dievo Vulkano kalve, mat jis ne tik vienas aktyviausių pasaulyje, bet jo šlaituose yra ~ 200 šoninių kraterių! Grožėdamiesi apylinkėmis autobusu pakilsime į 1 900 m aukštį, o toliau, jei leis oras, kilsime keltuvu* lavos laukais važiuosime iki Etnos kraterio. Užtikriname, emocijų netrūks! Po pietų – poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Pusryčiai.  Vykstame link Sirakūzų. Anot Cicerono, Sirakūzai „didžiausias graikų miestas ir pats gražiausias iš jų visų“. Tiesa, tai iš tiesų nuostabus ir unikalus miestas, kuriame dar ir šiandien jaučiamas Aischilo, Archimedo bei Platono alsavimas. Tad nedelsdami pradedame ekskursiją* po senamiestį, esantį žavingoje Ortidžės saloje ir įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Archimedo aikštė ir Artemidės fontanas, svajingai čiurlenantis Aretūzos šaltinis, baroko architetūros bažnyčios bei iškili Santa Maria della Collone katedra, III a. pr. Kr. menantys Graikų teatras bei Romėnų amfiteatras. Pasivaikščioję siauromis bei vingriomis „tūkstančių kvapų ir spalvų miesto“ gatvelėmis pasukame Noto slėnio link. Esant galimybei, lankysimės barokinio stiliaus miestelyje – Noto, kuris XVII a. sugriautas žemės drebėjimo, o šiandien savo paprastumu ir didybe pritraukiantis begalę turistų. Ir ne be reikalo šios žemės III–V a. pr. Kr. buvo tituluojamos gražiausiomis ir galingiausiomis graikų vietovėmis! Nakvynė Piazza Armerina apylinkėse.

6 diena: Pusryčiai. Lankome nuostabaus grožio, originalią ir UNESCO saugomą IV a. pr. Kr. statytą romėnų vilą Villa Romana del Casale*, priklausiusią vietos turtuoliams.  Vėliau patraukiame link antikinio graikų miesto Agridžento – Šventyklų slėnio*. Jūsų akių džiaugsmui – net 8 šventyklų griuvėsiai. Visas jas anuomet, kai buvo pastatytos VI–V a. pr. Kr., siejo specifinis pastatymo būdas – orientacija rytų kryptimi. Ir ne tik… ši vieta ypatinga tuo, kad saulei kylant arba leidžiantis, čia sklinda ypatinga šviesa, spinduliuojanti neįtikėtinai stiprią aurą. Nakvynė prie Agridžento.

7 diena: Pusryčiai. Vykstame link kurorto Marsala. Pakeliui lankysimės Marsala region vyno ūkyje*. Poilsis ir smagus laikas – garantuotas!

8 diena: Pusryčiai. Iki pietų poilsis prie jūros. Pervežimas į Trapani oro uostą. Skrydis Trapani – Kaunas  (17:05 – 21:10).

Kelionės kaina: 660 eur + skrydis (nuo 140 eur), kai vyksta 15 žmonių.

Dokumentai: galiojantis LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys 6 mėn. po sugrįžimo.

Į kainą įskaičiuota: 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, grupės vadovo paslaugos, ekskursijos pagal programą.

Į kainą neįskaičiuota: kelionės draudimas, mokami objektai*.

Mokami objektai: visiems objektams turėti apie 120 eur.

Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.

Poilsinė kelionė į Italiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed