Poilsinė kelionė į Graikiją. Koso sala

  • Trukmė: 4 d. kelionė
  • Kaina: teirautis agentūroje

Koso sala – poilsinė kelionė į Graikiją

Poilsinė – pažintinė kelionė į nuostabiąją Graikijos salą – Kosą. Sala , kurioje gimė medicinos tėvu vadinamas Hipokratas. Pajausk, paliesk, pamatyk istorijos mokslą skrisdamas su mumis į Koso salą. Garantuojame neišdildomų įspūdžių bagažą.

Poilsinė kelionė į Graikiją. Koso sala 1Koso sala tai trečioji pagal dydį sala Dodekaneso salyne, viena  iš lankomiausių vietų tarp turistų. Salą apkeliauti nėra sudėtinga – iš vieno krašto į kitą vos 40 kilometrų, salos kranto linija nusidriekusi 112 kilometrų. Kose gyvena apie 30 000 gyventojų, kurie nuolat pasiruošę Jums padėti, patarti ar tiesiog pakalbėti apie Jūsų viešnagę šioje saloje. Patys salos gyventojai yra labai draugiški, malonūs bei paslaugūs. Nenustebkite jei užėję į restoraną papietauti iš jo išeisite kartu ir pavakarieniavę. Graikai itin svetingi, todėl maisto porcijos būna itin didelės, o jei esate draugiškai nusiteikę, būsite pavaišinti ir desertu. 

Visame pasaulyje Kosas žinomas, kaip Hipokrato, medicinos tėvo, gimtinė. Ir šiandien, praėjus beveik 2,5 tūkstančių metų po jo mirties, Kosas traukia turistus pirmiausia dėl kiekvienais metais vykstančio festivalio – „Hipokrato priesaika“.

Poilsinė kelionė į Graikiją. Koso sala 2Švelnus klimatas, gražūs smėlėti paplūdimiai, skaidri jūra, puikios buriavimo galimybės bei energingas naktinis gyvenimas salą daro tarptautiniu turizmo centru. Koso sala viena iš žaliausių Graikijos salų, ji amžinai žalia ir dažnai vadinama „plaukiojančiu sodu“. Koso salos ekonomika paremta turizmu, tačiau salos gyventojai verčiasi ir žemdirbyste, augina vynuoges, alyvuoges, migdolus, figas.

Pagrindinis salos kultūrinis ir turistinis centras – miestas Kosas. Jame yra įsikūręs judrus ir gyvybingas uostas. Koso miestelis – strategiškai palanki vieta apsistoti planuojantiems keliauti po Koso salą ar gretimas Graikijos salas, o gal net į Turkiją. Iš Koso patogu pasiekti Kalymnos, Pserimos, Nisiros salas bei Bodrumą. Į šias vietoves kasdien kursuoja keltai.

1 diena. Skrydis iš Kauno 15:35 – atskrendame į Kosą 18:45. Pažintis su Koso miestu. Pasivaikščiojimai miesto gatvelėmis. Graikiška vakarienė*.  Graikiškomis gėrybėmis nukrautas stalas su tradiciniais graikiškais šokiais. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Ryte mūsų laukia ekskursija į Bodrumą*, į buvusį Halikarnaso miestą. Čia pamatysime kadais buvusį didingą Halikarnaso mauzoliejų – vieną iš septynių pasaulio stebuklų. Tai monumentalus, didingumu pribloškiantis antkapis bet kurį anuometį antkapį. Jis siekė 45 metrus aukščio užėmė daugiau nei 1216 kv. metrų plotą. Iki šių dienų mauzoliejus beveik neišliko, tačiau daug šio statinio detalių yra žinomos iš istorinių, archeologinių kasinėjimų !Plaukimas laivu. / Poilsis prie jūros. Atplaukus į Kosą keliaujame apžiūrėti Koso miesto žymiausių paminklų. Hipokrato medis, miesto pilis, Dionyzo altorius, Romanų namai, katalikiškoji bažnyčia, Odeonas, antikinis stadionas. Laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Išvyka aplink salą. Aplankysime Koso gyvenvietes:  Pyli – tai nedidelis tradicinis kaimelis Koso salos viduryje. Čia yra daugybė akmeninių namų, bažnyčių. Miestelyje daug vasaros metu šurmuliuojančių vietinių tavernų ir kavinių. Pyli garsėja natūraliais šaltiniais, kurie teka iš šešių fontanų. Netoli centrinės aikštės stovi „Pyliotiko Spiti“ – tradicinis graikų kaimelio vietinių gyventojų namelis. Jame yra trys maži kambarėliai, apstatyti senais, tradiciškai puoštais originaliais baldais ir namų apyvokos daiktais. Iš Pyli galima parsivežti įvairių meno kūrinių ir dirbinių. Pyli garsėja vietiniu karnavalu, kuriame šėlsta visas kaimelis.

Mastichari – egzotiškas, minkšto, balto smėlio paplūdimys – Mastichari – yra to paties pavadinimo kaimelyje, 3 km į šiaurės vakarus nuo Antimachia kaimo. Čia renkasi burlenčių mėgėjai. Yra gultai, skėčiai nuo saulės, o gaivos jausmą suteiks netoliese esančių medžių sukurti pavėsiai. Antimachia – įsikūrusi pačiame Koso salos viduryje. Gyvenvietėje galima pamatyti išlikusius senovinius namus. Čia aptiksite ir senuosius vėjo malūnus; vienas jų išlikęs nepažeistas ir nuolatos pritraukia būrius turistų. Įspūdingiausias gyvenvietės paminklas – Venecijos tvirtovė, kurios statybos buvo baigtos XV a. Iš pilies atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Tigaki – tai labai graži vieta norintiems paplaukioti, pasimėgauti vandens sportu ar pasikaitinti saulės spinduliuose. Ilgas balto smėlio paplūdimys tęsiasi apie 10 km. Palei pakrantę išsidėstę spalvingi gultai ir skėčiai, o sielą keri žalumos, gėlių ir smėlio kraštovaizdis. Zia parkas – iš šio parko atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis. Šiame parke galima apžiūrėti vietinius gyvūnus. Čia rasite žaidimų aikštelę vaikams, poilsio zoną, kurioje galėsite užkąsti, todėl parkas yra puiki pramoga keliaujantiems su vaikais. Zia parke auga daugybė augalų, kurie šimtmečiais buvo naudojami netradicinėje medicinoje. Kardamena – senas žvejų kaimelis, tad muziejuje netrūksta senų žvejybos laivų nuotraukų, senovinės žvejybos įrangos, tinklų. Šiame muziejuje gausu tautosakos ir kultūros paveldo eksponatų. Čia sukaupta didžiulė ankstesnių kartų, gyvenusių Kardamenoje, indų, įrankių ir nuotraukų. Apsilankius šiame muziejuje galima pajusti tikrąjį Kardamenos grožį. Daugelį eksponatų muziejui padovanojo vietiniai gyventojai. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Keliaujame apžiūrėti Koso miesto žymiausių paminklų: Hipokrato medis, miesto pilis, Dionyzo altorius, Romanų namai, katalikiškoji bažnyčia, Odeonas, antikinis stadionas.  Skrydis Koso sala 18:20– Kaunas 21:35 Grįžimas namo.

Kelionės kaina: Teirautis agenturoje

Poilsinė kelionė į Graikiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Comments are closed