Slovakijos kalnai, urvai ir upės – pažintinė kelionė į Slovakiją

  • Trukmė: 5 d. kelionė
  • Kaina: 215 €

Slovakijos kalnai, urvai ir upės – pažintinė kelionė į Slovakiją

1 diena Naktį išvykstame iš Liteuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Poprade.

2 diena Pusryčiai. Išvyka į netoli Lenkijos ir Slovakijos sienos esantį stalagmitų, stalaktitų urvą Belianska Jaskyna*. Urvai randasi Belianski Tatrų rytinėje dalyje, šiaurinėje Kumelės kalno pusėje. Lankytojai patenka į gamtos sukurtą meninį kūrinį kalno gilumoje. Visus urvus Slovakijoje atrado aukso ieškotojai. Ieškojo aukso, bet surado neįkainojamą turtą. Didelės salės ir požeminiai soborai, nedideli ežerėliai, kabantys akmeniniai varvekliai, sukuria neišdildomą įspūdį. “Muzikinėje salėje” kurioje puiki akustika, rugpjūčio mėnesį vyksta nedideli koncertai. Urve gyvena 8 rūšys šikšnosparnių. Temperatūra visus metus laikosi apie 5-6,3 Co. Vėliau pažintis su Aukštaisiais Tatrais: vykstame į  Štrėbsko pleso miestelį ir keltuvu* pasikeliamės iki Solisko kalno hatos (kalnų trobelė), kur pasigrožėję kalnų vaizdais lipame pėsčiomis apie 3 val. kalnų taku į Solisko viršūnę (2093 m. v.j.l.) nusileidę nuo viršūnės kalnų trobelėje ragaujame kvapnią žolelių arbatą, gėrimės nuostabia kalnų panorama. Grįžtame į Poprad miestelį. Vakare siūlome vykti į vandens pramogų parką*. Nakvynė nakvynė Poprade.

3 diena Pusryčiai. Vykstame į Staryj Smokoviec miestelį, kur keltuvu* „Hrebeniok“ kylame link krioklio  Maly Skryty Vodopad (1233 m). Pasigrožėję  galingos kalnų upės ir kriokių vaizdais einame iki Rainerova Chata – seniausios trobelės Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose (XIX. a. vid.). Jos įkūrėjas J. J. Rainer manė, kad palengvins turistų žygius, kai kalnuose būna blogas oras. Leidžiamės į Stary Smokovec kalnų miestelį ir jį apžiūrime, paragaujame tiesiai iš kalno trykštančio mineralinio vandens. Vykstame į XII a. statytą karališkojo Stara Liubovnos* miestelio pilį. Čia XII a nuo švedijos kariuomenės buvo slepiamos Lenkijos karališkosios brangenybės. Apžiūrėję pilį nuvykstame į Pieninų nacionalinį parką. Plauksime mediniais plaustais Dunajec upe*, kuri teka pačiu Lenkijos-Slovakijos pasieniu, klausysimės vietinių gyventojų pasakojimų, pašmaikštavimų ir dainų. Plaukiant iš abiejų pusių supa nuostabaus grožio vaizdai. Vykstame Krokuvos link. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Lankomės Veličkoje. Tai Krokuvos priemiestis, kuriame yra pati seniausia druskų kasykla* Lenkijoje, ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Druskų kasykla pradėjo veikti nuo XIII a., jos gylis yra apie 327m., o bendras tunelių ilgis per 300 km, dalis tunelių priskirti draustiniams, kur auga dideli druskos kristalai. Vykstame į Krokuvą, ekskursija po Krokuvos senamiestį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją.  Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą

 

Kelionės kaina: 215Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje;

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai, keltuvai ~90Eur/asm.

Pastabos:
Lankomų objektų kaina gali keistis ir yra tikslinama prieš išvykstant.
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

 

Pažintinė kelionė į Slovakiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed