Tailandas visiems pojūčiams – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 1125 €/asm + aviabilietai

Tailandas visiems pojūčiams – egzotinė kelionė

Tailandas jau gana seniai laikomas turistų rojumi. Ar tikrai – galite patikrinti Jūs. Mūsų sukurtame maršrute pamatysite didįjį Bankoką, šiaurės Tailando žalumą ir gentis, o taip pat gražiausias Krabi regiono salas.

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Pamatysite ne tik Bankoką, bet ir senąją šalies sostinę ir žaliąją bei pramogų pilną šiaurinę dalį;
  • Baltoji šventykla Čangmajuje nustebins jus savo originalumu;
  • Poilsis Krabyje, iš kur pasieksite gražiausias Tailando vakarinės pakrantės salas.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Bankokas.

Skrydis iš Vilniaus į Banoką.

2 diena.

Bankokas. Vakarinis kruizas su vakariene.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėAtvyksite į Tailando sostinę Bankoką  ir įsikursite viešbutyje. Diena skirta poilsiui arba savarankiškai pažinčiai su miestu. Vakare laukia kruizas Chao Praya upe su vakariene laive. Lepindami savo skrandžius, tuo pačiu turėsime progą palepinti ir savo sielas – plaukiant upe galėsime gėrėtis apšviestų Bankoko šventyklų, tiltų ir dangoraižių grožiu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Bankokas. Žymiausios šventyklos.

Pusryčiai viešbutyje ir tęsiame pažintį su Bankoku. Miestas – užburiantis ir didžiulis, o pažintį su juo pradėsime nuo vizito į Didžiųjų rūmų kompleksą. Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėTai itin puošnūs ir meniški rūmai, kuriuose iki šiol Tailando karalius rengia ypatingos svarbos ceremonijas. Rūmai iš viso užima 218.400 kv.m. plotą, o juos supa 1783 m. statytos sienos, kurių bendras ilgis siekia 1900 metrų. Šiam kompleksui priklauso ir Smaragdinio Budos Šventykla, kurią galima vadinti vienu iš pasaulio stebuklų. Šventyklos viduje yra nuostabi Budos statula, nukalta iš nefrito ir šiandien yra viena labiausiai garbinamų religinių objektų Tailande. Lankysime ir kitas komplekso dalis – Karališkąją laidojimo salę, Karūnavimo salę.
Po pietų mūsų lauks dar dvi šventyklos. Persikėlę į kitą Chao Praya upės krantą lankysime Wat Arun – kitaip dar žinomą kaip Aušros Šventyklą, o dieną užbaigsime elegantiškoje Wat Ben Šventykloje. Ši dar vadinama Marmurine, nes jos statybai naudotas marmuras, pargabentas iš Italijos.
Vakare – laisvas laikas atrandant Bankoko siūlomas pramogas ir nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Bankoko apylinkės: lankymasis keisčiausiuose turguose.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėŠiandien vyksime į vakarus nuo sostinės. Dieną pradėsime nuo vienos keistesnių pramogų, nors tai, kas taps pramoga mums, šimtams tailandiečių – kasdienybė. Lankysimės ant traukinio bėgių įsikūrusiame turguje, pro kurį kiekvieną dieną penkis kartus pravažiuoja traukinys, ir tiek pat kartų per mums neįsivaizduojamai trumpą laiką prekeiviai įgudusiais judesiais atlaisvina jam kelią. Traukinys pro visus pravažiuoja taip arti, jog kiek pasilenkus nosimis, tikriausiai, siektume jo vagonus. Jam pravažiavus, vėl kartojamas tas pats greitas ritualas – minutė ir turgus vėl šurmuliuoja, lyg nieko nebūtų įvykę.
Kiek vėliau lankysime vietos kokoso cukraus fabriką. Turėsite galimybę iš arti pamatyti cukraus gamybos paslaptis. Teigiama, kad tai pats sveikiausias cukrus. Išnagrinėję ir supratę, kokiu būdu gaminamas šis kokosinis saldėsis, vyksime į laivų stotį. Pasiplaukiosime po mažų kanalų raizginį Damnoen Saduak, kuris dar vadinamas “plaukiojančiu turgumi” ir yra labiausiai žinomas plaukiojantis turgus Tailande. Nusipirkę vaisių ar suvenyrų, pasigrožėję šiuo neįprastu mums, europiečiams, vaizdu, grįšime į Bankoką. Nakvynė viešbutyje Bankoke.

5 diena.

Senoji Tailando sostinė Ajutaja – naktinis traukinys į Čiangmajų.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėPo pusryčių išvyksime į senąją Tailando sostinę – Ajutają. Jei norite geriau suprasti tailandiečių šaknis ir kultūrą, šį miestą aplankyti tiesiog privaloma, juk Ajutaja Tailando sostine buvo net 417 metų. Miesto architektūra – tai puikus khmerų (Kambodžos gyventojų protėvių) ir ankstyvojo Sukotajaus stilių mišinys. „Rytų perlu“ vadintas miestas buvo svarbus dvasinis bei karinis Pietryčių Azijos centras.
Atvykę pirmiausiai aplankysime Bang Pa In rūmus, kuriuose Tailando karaliai nuo 1a. leisdavo savo vasaras ir kur įdomiai persipynę skirtingi architektūriniai stiliai. Taip pat ekskursijos metu lankysime Wat Phra Si Sanphet, Wat Yai Chaimongkhon, Wat Maha That šventyklas. Paskutinioji garsėja Budos galvos atvaizdu, tarsi įaugusiu į persipynusias medžio šaknis. Vakare naktiniu traukiniu vyksime į Čiangmajų.

6 diena.

Sveiki atvykę į Čiangmajų.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėČiangmajus yra didžiausias ir svarbiausias miestas Tailando šiaurinėje dalyje. Apsuptas kalnų ir miškų, gausus šventyklomis, įdomus dėl apylinkėse vis dar išlikusių įvairių genčių kaimų, Čiangmajus pritraukia nemažai lankytojų.
Papusryčiausime ir pradėsime ekskursiją po miestą, kurios metu aplankysime Lokmolee ir Chiangman šventyklas. Manoma, kad pastaroji yra seniausia mieste. Po to mūsų lauks net 2 val. trukmės tradicinis tailandietiškas masažas, po kurio pamiršime visą nakties nuovargį.
Atsigavę ir pailsėję, papietausime vietiniame restorane. Po pietų vyksime į žymiąją Doi Suthep šventyklą. Ji apsupta kalnų, o į ją veda net 309 laipteliai. Kartu tai bus proga visiems pasigėrėti Čiangmajaus miesto panorama.
Nakvynė viešbutyje.

7 diena.

Čiangmajaus apylinkės.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėŠiandien trumpam pabėgsime nuo miesto šurmulio ir visą dieną praleisime gamtoje. Dieną pradėsite nuo jojimo drambliais per džiungles ir kalvas, o tada stebėsime šių ypač protingų gyvūnų pasirodymą. Ar žinojote, kad drambliai moka net piešti? Po šios pramogos mūsų lauks kita – bambukų raftingas. Plaukdami upe, galėsime pasigėrėti gamtos vaizdais.
Papietavę, vyksime pasižiūrėti Čiangdao urvų komplekso. Jį sudaro keli dideli, tarpusavyje besijungiantys urvai. Kai kurie jų – apšviesti, kitų pamatyti be gido ir stipraus nešiojamo žibinto būtų neįmanoma. Urvo viduje pamatysime mažą šventyklą, įvairias religinės tematikos skulptūras ir įspūdingų formų uolų darinius: bent 100 jų turi pavadinimus. Vakarop grįšime į Čiangmajų. Nakvynė viešbutyje.

8 diena.

Čiangrajaus provincija su žymiąja Baltąja Šventykla.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėČiangrajaus provincijoje esanti Wat Rong Khun – tarp užsieniečių labiau žinoma kaip Baltoji Šventykla – yra vienintelė tokia Tailande. 1997 m. duris lankytojams atvėrusi šventykla yra žymiausias garsaus vietinio menininko Ajarn Chalermchai Kositpipat‘o darbas ir statyta tik iš jo paties asmeninių lėšų. Balansuojanti tarp trapios didingumo ir kičo ribos, lankytojus ji pasitiks neįprastai: prie tiltelio, vedančio į šventyklos vidų, matysime jūrą rankų, tarsi pragare esančių ir besiprašančių lauk. Tiltelio prieigose visus pasveikins du pikti, kardais ginkluoti demonai, o viduje, be įprastos Budos statulos, rasime freskas su Holivudo filmų herojais. Ypač originalus yra demonas, kurio akyse nupiešti Osama Bin Ladenas ir Džordžas Bušas. Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėSužinosime, kaip vertinama tokia šventykla Tailande, ir kas šis keistuolis menininkas – genijus ar pamišėlis?
Vėliau lankysime ne mažiau keistą ir paslaptingą, o kai kuriems ir šiurpą keliantį Juodąjį Namą (Baan Dam). Pavadinimas kiek apgaulingas, nes čia rasime daug pastatų, talpinančių didelę keistų gyvūnų iškamšų ir kaulų kolekciją. Taip pat rasime gigantiškų stalų, šalia kurių pastatytos kėdės, pagamintos iš medžio, ragų ir kaukolių.
Dienos keistenybes vainikuos apsilankymas Padaug genties kaime. Geriau žinomos kaip ilgakaklės, genties moterys vis dar dėvi švytinčius spiralės formos žiedus, taip saugodamos ilgametę genties tradiciją.
Vakare grįšime į Čiangmajų. Nakvynė viešbutyje.

9 diena.

Čiangmajus – skrydis į Krabi.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėŠi diena bus kitokia nei praėjusios, šįkart mes nevyksime į ekskursijas ir netyrinėsime gamtos grožio: šiandien mes gaminsime tailandietišką maistą. Specialiose klasėse mus virtuvės šefas mokys gaminti  įvairius vietos patiekalus, o mūsų pietūs bus pačių pagaminti valgiai.
Po pietų atsisveikinsime su Tailando šiaure ir skrisime į Krabi. Tai regionas pietinėje šalies dalyje, turintis daugiau nei 150 išskirtinio grožio salelių. Kažkada šiose salose slėpdavosi Azijos piratai, o šiandien jos siūlo puikias poilsio galimybes keliautojams. Nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Poilsis Krabi.

Ši diena skirta jūsų atsipalaidavimui. Galėsite mėgautis jūros ir saulės voniomis, o jei jums artimesnis aktyvus poilsis – nardyti ar laipioti uolomis. Nakvynė viešbutyje.

11 diena.

Krabi. Ekskursija po 4 salas.

Tailandas visiems pojūčiams - egzotinė kelionėIki šiandienos jau būsime patinginiavę paplūdimiuose ir pailsėję, todėl dieną praleisime valtyje, lankydami netoliese išsidėsčiusias 4 skirtingas salas.
Kalnuota Koh Gai sala tarp keliautojų geriau žinoma kaip „Vištos“ sala, nes turi vištos galvą primenančią išsikišusią uolą. Čia puiku užsiimti paviršiniu nardymu. Fotogeniška Poda sala taps mūsų pietų vieta, Koh Tub saloje gėrėsimės smėlėtu paplūdimiu, išsišakojančiu tarsi sankryža, o kelionę užbaigsime Railio pusiasalyje, kur galėsime ne tik išsimaudyti, bet ir apžiūrėti čia pat esantį Phra Nang urvą.
Nakvynė viešbutyje.

12 – 13 dienos.

Poilsis Krabi.

Šiandien vėl mėgausitės poilsiu, jūra ir saule. Nakvynė viešbutyje.

14 diena.

Krabi – Bankokas.

Kelionė namo prasideda. Skrendame į Bankoką, kur turėsime paskutinę galimybę nusipirkti lauktuvių. Nakvynė viešbutyje Bankoke.

15 diena.

Bankokas – skrydis namo.

Skrydis iš Bankoko į Vilnių.

Spausdinti

Comments are closed