Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje

    • Trukmė: 8 d./7 n. kelionė

  • Kaina: 1290 Eur/asm + skrydis

 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje – pažintinė kelionė į Islandiją

Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje 1

1 diena. Atvykstame į Islandiją. Skrydis Vilnius – Europos miestas – Keflavikas. Atskrendame vidurdienį ir vykstame į nakvynės vietą jaukiuose vasaros nameliuose. Įsikūrę gaminsime vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga geriau susipažinti su visais ekskursijos dalyviais. Nakvynė nameliuose.

2 diena. “Pusryčiai.. 9.00 valandą ryto išvykstame iš vasaros namuko. Kelionę pradedame vadinamuoju “Auksiniu ratu” – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos “auksiniai” objektai. Pirmasis “auksinis” objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. “auksinis krioklys”). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gerėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo “auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net +125  laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis net į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas “Auksinio rato” objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, įskilęs Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje 2taip, kad po daugelio metų šis plyšys Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matysime nuostabų Islandijos kraštovaizdį. Pasigrožėję „Auksinio rato“ objektais, grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

 3 diena. Pusryčiai 9.00 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis 1491 m). Tai vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiamas jo naujas išsiveržimas. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir kopiame į Heklą. Kopdami pamatysime mažuosius Heklos kraterius, ledu padengtą didįjį kraterį, atsivers nuostabūs apylinkių vaizdai, ugnikalnio viršunėje esant geram matomumui stebėsime Atlanto vandenyną, ledynus ir Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje 3slėnius. Pagal pageidavimą galėsime aplankyti spalvotus kalnus Landmannalaugar. Grižtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į piečiausią Islandijos tašką.  9.00 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfossa. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Už papildomą mokestį galima paplaukioti amfibijomis.  Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje 45 diena. Pusryčiai. Ledynai ir ledkalniai (apie 300 km).  8.00 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio  ledyno  kuris užima 8 tūkst.kv.km, turintis 1000 m. storio ledo dangos ir aukščiause ledyno ir visos Islandijos viršunę siekenti 2110 n virš jūros lygio Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų –Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio: pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu-amfibija po ledyno atšakas. Vykstame į poilsio vietą (vasaros namukus), gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

6 diena. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinis paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į vasaros namukus, gaminame pačių sugautas žuvis.Vakarieniaujame. Nakvynė nameliuose.

Pažintinė kelionė į Islandiją. 8 dienos nuostabios gamtos apsuptyje 57 diena. Pusryčiai. 9.00 valandą vykstame prie giliausio Islandijos ežero Kleifarvatn jo gylis sieke vietomis iki 97 metrų ir užima 8 km².  Pasigrožėje nuostabiais vaizdais, keliaujeme link Buri lavos urvo. Šis urvas atrastas visai neseniai – 2005 metais. Lavos urvo ilgis siekia 1 kilometrą. Pasak Įslandų speleologų, šis urvas yra gražiausias atradimas per 1000 metų. Toliau vykstame Keflaviko miestą. Šis miestas apipintas daugybe legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Ir visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Ir pagaliau poilsis prie karštųjų versmių. Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką  vakarienę, ragausim nacionalinius tauriuosius gėrimus. Nakvynė nameliuose.

8 diena. Pusryčiai. Laukia kelionė namo!  Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflaviko oro uostą. Skrydis – Keflavikas – Europos miestas – Vilnius. Grįžtame į Vilnių.

Kelionės metu kelionės vadovai pateiks staigmenų!

Į kainą įskaičiuota:

  • 7 nakvynės vasaros namukuose;
  • ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojas;
  • grupės vadovo paslaugos (kelionės vadovas iš Lietuvos).

Pastabos:

  • Gaminamam maistui turėti – apie 100 Eur (maistas perkamas Islandijoje).
  • Pramogoms:  ( apie  120 eurų – amfibijos, lankytinos vietos, maudynės, suvenyrai).
  • Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai.

Kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų ir kelių būklės ar nuolat kintančių gamtinių objektų.

Pažintinė kelionė į Islandiją kartu su REISTOUR

Spausdinti

Comments are closed