Spalvingasis ir egzotiškasis Marokas! – pažintinė – poilsinė kelionė į Maroką ir Ispaniją

  • Trukmė: 8 d. kelionė
  • Kaina: Teirautis agentūroje

Spalvingasis ir egzotiškasis Marokas! – pažintinė – poilsinė kelionė į Maroką ir Ispaniją

1 diena: Skrydis į Ispaniją. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Ankstyvi pusryčiai. Išvykstame į Tarifą. *Keltu keliamės į Maroką. Išvykstame Rabato link. Ekskursija Rabate, Maroko sostinėje, elegantiškame mieste su kosmopolitine kultūra. Plačios alėjos, modernūs naujojo miesto pastatai ir vaizdingos vietos prie Bou Regreg upės žiočių į vandenyną suteikia erdvės jausmo, kai tuo tarpu senoji miesto dalis pasiūlo daug praeities paslapčių. Apsilankymas „Chellah“*, Merinidų dinastijos nekropolyje, pastatytame ant Romos miesto Sala Colonia griuvėsių. Mohamedo V mauzoliejus su dabartinio karaliaus tėvo ir senelio kapais, esantis tarp 12-ojo amžiaus mečetės griuvėsių ir Hassano bokšto. Malonus pasivaikščiojimas Kasba Oudaia, seniausioje miesto dalyje, nuostabiai įsikūrusioje prie Atlanto vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Ankstyvi pusryčiai. Išvykstame Kasablankos link. Trumpa ekskursija: Kasablankos Hasano II -ojo mečetė*, aplankome miesto širdį – Mohamedo V aikštę, kurioje susikerta pagrindiniai Kasablankos keliai. Vykstame Marakešo link. Dėl savo pastatų spalvos Marakešas dar vadinamas rožiniu (arba raudonuoju) miestu. Ekskursija Marakeše, kurį atrasime eidami siauromis senojo miesto gatvių labirintais. Apsilankysime senamiesčio viduryje, buvusiose rūmuose, įsikūrusiame muziejuje*. Čia mūsų lauks gražiai ir tradiciškai puoštas interjeras bei meno eksponatų gausa. Užsuksime pas vietinius prekeivius susipažinti su populiariais vietiniais produktais, nuo prieskonių iki juodo muilo. Didžiausias Maroko turgus su daugybe amatininkų parduotuvių ir parduotuvių su spalvingais gaminiais bei Jemaa el Fna aikštė, kurioje vakarais susirenka gyvačių užkalbėtojai, beždžionės ant pavadėlių, muzikantai ir būgnininkai. Tikra emocijų šventė! Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Pusryčiai. Išvykstame Feso link. Ekskursija Fez – originaliausiame iš Sultono miestų. Jo senamiestis – tikras labirintas! Dėl savo unikalumo šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas buvo Maroko sostinė daugiau kaip 400 metų ir dabar jis yra šalies dvasinis, religinis, kulinarinis ir amatų centras. Pasivaikščiojimas seniausia miesto dalimi Fes el Bali, kurio metu susipažinsime su pagrindiniais miesto simboliais: Kairouan mečete ir Idris II mauzoliejumi. Apsilankymas Medersa Bou Inania*, buvusioje Korano mokykloje su gausiai dekoruotu interjeru. Tarp senovinių Feso gatvelių, kuriomis gali vaikščioti tik pėsčiomis, kiemuose, rasime odos raugyklą – tradicines odų dirbtuves po atviru dangumi, kur oda išdirbama ir dažoma senoviniais metodais, taip, kaip buvo daroma prieš 1 000 metų. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Pusryčiai. Vykstame į senają šalies sostinę – Meknesą, kurioje yra bene gražiausi miesto vartai Maroke –Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Apžiūrime karališkąsias sultono Moulay Ismael arklides*, kuriose kadaise buvo laikoma iki 12 000 karališkųjų žirgų. Vykstame į Tanžerą, iš kur *keltu keliamės atgal į Europą. Nakvynė viešbutyje Gibraltaro apylinkėse.

6 diena: Pusryčiai. Vykstame į Gibraltarą. Mažoje šalyje, kur vieta yra aukso vertės, telpa viskas: oro uostas, teniso kortai, bėgimo takeliai, daugybė vienas su kitu susiglaudusių namų, parduotuvės, barai. Per oro uosto pakilimo- nusileidimo taką eina įprasta pagrindinė gatvė, kuri, lėktuvui kylant ar leidžiantis, yra uždaroma. Pasivaikštome pagrindine gatve La Calle Real, kur įsikūrę daugiausia parduotuvių ir angliškų barų. Bene garsiausia įžymybė – Gibraltaro uola. Esant galimybei, *keltuvu pakylate į uolos viršūnę, nuo kurios atsiveria miesto, Gibraltaro sąsiaurio ir kitapus jo stūksančių Atlaso kalnų vaizdas. Išvykimas į vieną iš Ispanijos pajūrio kurortų. Nakvynė viešbutyje.

7 diena: Pusryčiai. Savarankiškas poilsis prie jūros ir kurorte.

8 diena: Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis iš Ispanijos.

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
Pervežimai autobusu Maroke ir Ispanijoje;
Kelionės vadovo – lydinčio asmens paslaugos;
Vietinių gidų paslaugos;
Ekskursinė programa;
7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;
Maitinimas išskyrus pusryčius;
Mokami lankomi objektai, kelto bilietai;

Pastabos:
Vykstant į kelionę būtina turėti galiojantį ne trumpiau nei 6 mėnesiai po kelionės pabaigos LR pasą.

Pažintinė kelionė į Maroką kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed