Uganda – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 4150 €/asm + aviabilietai

Uganda – egzotinė kelionė

Išskirtinė kelionė gamtos mylėtojams. Ne tik tradiciniai Afrikos safariai, bet galimybė susitikti su įdomiosiomis žmogbeždžionėmis!

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Be „tradicinių“ Afrikos safarių gyvūnų – liūtų, dramblių, begemotų, gazelių, zebrų, žirafų ar krokodilų – iš arti susipažinsite net su dvejomis didžiųjų žmogbeždžionių rūšimis – šimpanzėmis ir gorilomis.
  • Kelionė – komfortabili, apsistosime geruose viešbučiuose ir lodžijose.
  • Kelionės pabaigoje net turėsime progą pailsėti prie gražiojo Viktorijos ežero.

1 – 2 diena.

Skrydis Vilnius – Stambulas – Kampala.

Skrendame su geriausiomis Europoje pripažintomis Turkish airlines su tarpine nakvyne Stambule. Antros dienos naktį atvykstame į Kampalos oro uostą, kur mus pasitiks vietinis atstovas. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Kampala – nacionalinis Murchison krioklių parkas.

Uganda - egzotinė kelionėPailsėję ir papusryčiavę pradedame savo pažintį su egzotiškaja Uganda. Paliekame šalies sostinę ir važiuojame link nacionalinio Murchison krioklių parko, pakeliui aplankome Luvero trikampį, kuriame savo gyvybes prarado daug žmonių, siekusių Ugandos išsivadavimo. Vėliau vyksime į Ziva raganosių draustinį, susipažinsime su šiais gyvūnais. Po pietų Masindi mieste, pasieksime didinguosius Murchinson krioklius. Tai vieta kurioje puikiai atsiskleidžia didžiosios Nilo upės grožis, upės vanduo per siaurus tarpeklius riaumodamas krenta iš 50 metrų aukščio formų kaskadomis. Po įspūdžių kupinos dienos vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

4 diena.

Nacionalinis Murchison krioklių parkas.

Uganda - egzotinė kelionėPapusryčiaujame ir vykstame į šiaurinę parko dalį – deltą, kurios dalys pavadintos gyvūnų pavadinimais: Žirafa, Liūtas, Dramblys, Buivolas, Antilopė. Be šių gyvūnų turėsime galimybę pamatyti babuinus ir kitus žinduolius. Pietūs ir trumpas atokvėpis lodžijoje. Vėliau plauksime laivu į žemutinę krioklių dalį. Tai patirtis, kurios neužmiršite ilgai – didžiuliai Nilo krokodilai, besimaudantys begemotai, driežai, drambliai ir kiti gyvūnai. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

5 diena.

Nacionalinis Murchison krioklių parkas – nacionalinis Kibale miškų parkas.

Uganda - egzotinė kelionėPo pusryčių  vykstame į nacionalinį Kibale miškų parką, kuris vietinių vadinamas tiesiog šimpanzių namais. Tai vienintelė vieta šalyje ir visame pasaulyje, kurioje yra tokia didelė šių primatų populiacija ir galite būti garantuotas, jog tikrai išvysite šiuos mielus gyvūnus natūralioje aplinkoje. Pietūs – piknikas miške ir toliau važinėdami po miškus tyrinėsime ir pažinsime šimpanzių gyvenimą. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

6 diena.

Nacionalis Kibali miškų parkas.

Egzotine kelione-Uganda-10Ankstyvi pusryčiai ir vykstame į Kanyanchu turizmo centrą, kur mums papasakos apie šimpanzių sekimą ir jaukinimą. Nenustebkite, jei sutiksite savo kelyje primatų, kurie jau yra pripratę prie žmonių ir mielai bendrauja su jais. Kibali pasižymi floros ir faunos įvairove – be šimpanzių, čia gyvena daugiau nei trylika kitų rūšių primatų įskaitant L’Hoest, raudonąsias Colobus beždžiones, mėlynąsias beždžiones, juodaveides Markatos beždžiones, pilkąsias mangabi, pottos, o taip pat ir babuinus. Vaikščiosime pavėsingais miškų takais, kuriuose stebėsime įvairius augalus bei ant jų tupinčius  įvairiaspalvius drugelius. Tiem, kurie mėgsta ornitologiją – galės grožėtis paukščiais, jų čia daugiau nei 335 skirtingos rūšys. Uganda - egzotinė kelionėNacionalinis Kibali miškų parkas yra tapęs namais ir retai dramblių rūšiai – jie mažesni ir plaukuotesni, nei jų giminaičiai gyvenantys savanose. Taip pat miške gyvena dešimtys antilopių rūšių, milžiniškųjų kiaulių rūšis, buivolai ir begalė kitų gyvūnų. Šiandien pietausime Tinka namuose, kur ragausime tradicinio afrikietiško maisto bei stebėsime kaip jis ruošiamas, taip iš arčiau susipažinsite su nacionaline Afrikos virtuve. Po pietų vaikščiosime Bigodi pelkynų takais bei artimiau susipažinsime su ten gyvenančiomis paukščių ir beždžionių rūšimis. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

7 diena.

Kibali nacionalinis parkas – Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas.

Egzotine kelione-Uganda-12Po pusryčių vykstame į Nacionalinį karalienės Elžbietos parką, į jį pateksime per Šiaurinių kraterių teritoriją – tai kvapą griaužiantis peizažas su skaidriais ežerais bei įvairiaspalvėmis pievomis, kurios žaliuoja kraterių slėniuose. Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas gali pasigirti vienu didžiausiu biologinės įvairovės reitingu pasaulyje. Jame galima surasti visko – nuo savanų iki miškų, tankias pelkes, kraterinius ežerus. Čia gyvena beveik 100 skirtingų rūšių buivolų, begemotų, leopardų, liūtų, net 606 rūšių įvairiausių paukščių – tarp jų tokios retos rūšys kaip karinis erelis, Verreaux’s erelinė pelėda, Afrikinis skimeris. Čia gyvena ir šimpanzės, ir raudonuodegės beždžionės, ir begalė kitų rūšių primatų. Apsistosime viešbutyje ir papietausime. Vėliau vaikščiosime po parką bei galėsime patikrinti savo žinias ir atsakyti į klausimą – su kiek naujų gyvūnų rūšių susipažinome. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

 8 diena.

Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas.

Uganda - egzotinė kelionėŠį rytą pradedate anksti – stebėsime į savo slėptuves po nakties grįžtančius gyvūnus: dramblius, begemotus, liūtus, leopardus, hienas, dryžuotuosius šakalus, bei kitus motinos gamtos sukurtus gyvius. Paskui grįžtame pailsėti ir papusryčiauti į lodžiją. Vėliau mėgausimės dviejų valandų trukmės plaukimu Kazinga kanalais ir Edvardo ežeru. Plauksime vietomis, kuriose yra didžiausia hipopotamų, dramblių ir buivolų koncentracija. Laive pietausime, o taip galėsime stebėti paukščius bei įamžinti unikalius gamtos vaizdus. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

9 diena.

Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas.

Uganda - egzotinė kelionėŠi diena bus skirta pietinei parko daliai, kuri yra žinoma kaip Ishasha. Anksti ryte išsiregistruojame iš lodžiojos keliaujame per parką – šiandienos tikslas pamatyti laipiojančius liūtus. Be abejo pamatysime ir kitus gyvūnus 🙂 Atvykstame į viešbutį, papietaujame ir truputį pailsime. Vakarinis safaris skirtas gamtos karaliams liūtams. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 diena.

Nacionalinis karalienės Elžbietos parkas – Bvindi neįžengiamojo miško nacionalinis parkas.

Uganda - egzotinė kelionėPo pusryčių išsiregistruojame, paliekame jau pažintą Nacionalinį karalienės Elžbietos parką ir keliaujame į Bvindi neįžengiamojo miško nacionalinį parką, kur keliaudami pėsčiomis, su gido pagalba susipažinsime su paslaptinguoju mišku. Šioje vietoje yra dvi skirtingos trasos – Ivy upės ir Kashasha upės, kurios vėliau jungiasi ir veda iki Nkuringo. Ivy upės trasa yra idealiai pritaikyta keliaujančioms grupėms, kurios yra su transporto priemone ir gali/nori dalį trasos įveikti važiuodami palei Nteko keterą. Keliaudami šia trasa turėsime galimybę pasijusti tikra unikalios gamtos dalimi. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

11 diena.

Bvindi neįžengiamojo miško nacionalinis parkas.

Egzotine kelione-Uganda-24Po pusryčių, lydimi gido vyksime į parko informacinį centrą, kur specialistas suteiks instruktažą, kaip nacionaliniame parke elgtis su švelniais gigantais – kalnų gorilomis. Tiksliai pasakyti kiek užtruksime stebėdami gorilas – sunku, viskas priklauso nuo šių žmogbeždžionių judėjimo. Patartina į šį žygį – stebėjimą pasiimti daug geriamo vandens. Ši veikla kiek varginanti, nes teks vaikščioti stačių kalvų takeliais. Taip pat rekomenduotina avėti patogius žygio batus, pirštines bei ilgas kelnes ir marškinius ilgomis rankovėmis. Po pietų, jei dar turėsime energijos, eisime į kaimelį pamatyti kaip gyvena vietiniai žmonės. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

12 diena.

Bvindi neįžengiamojo miško nacionalinis parkas – Mburo ežero nacionalinis parkas.

Uganda - egzotinė kelionėPo pusryčių susiruošiame ir keliaujame link Mburo ežero nacionalinio parko, kur turėsime galimybę pamatyti zebrų kaimenes. Šiandien važiuosime Ugandos sritimi, kuri dėl savo kalnų ir slėnių yra vadinama Afrikos Šveicarija. Šis parkas yra Tanzanijos lygumos tęsinys, kurioje gyvena didelės kaimenės impala, eland, zebrų ir kitų kanopinių gyvūnų. O jei mėgstate stebėti paukščius – tai viena geriausių vietų, kurioje galima stebėti medšarkes ir Afrikines palėdas. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

13 diena.

Mburo ežero nacionalinis parkas – Kampala – Bulago sala.

Uganda - egzotinė kelionėŠiandien rytą pradėsite ankstyvu pasivaikščiojimu po parką, vėliau sugrįšime į lodžija, papusryčiausime ir vyksime į Kampalą. Trumpam sustosime kirsdami pusiaują. Vakare pasieksime Bulago salą Viktorijos ežere. Tai puiki vieta pailsėti, aptarti intensyvios kelionės įspūdžius ar pradėti tvarkyti begalę nuotraukų. Nakvynė viešbutyje.

14 diena.

Poilsio diena Bulago saloje.

Poilsio diena. Tarp pusryčių, pietų ir vakarienės džiaugiamės saulės voniomis ir vandeniu.

15 – 16 diena.

Grįžimas į Kampalą ir skrydis namo.

Vakarop važiuojame į Entebe ir naktiniu skrydžiu skrendate namo. Iki susitikimo, Afrika!

Spausdinti

Comments are closed