Didingoji Žemutinė Silezija – pažintinė kelionė į Lenkiją

  • Trukmė: 3 d. kelionė
  • Kaina: 148 €

Didingoji Žemutinė Silezija – pažintinė kelionė į Lenkiją

1 diena. Naktį išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per kaimyninę Lenkiją. Pažintis su didžiausius Žemutinės Silezijos miestu – Vroclavu. Vroclavas įsikūręs Sudetų papėdėje, vienas seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų, kurio įdomią ir audringą istoriją formavo vokiečiai, austrai ir čekai. Ypatingo dėmesio verta Vroclavo Turgaus aikštė – viena didžiausių Europoje. Pasivaikščiosime po miesto senamiestį, pastatytą ant 12 salų, kurias jungia virš 100 tiltų. Vaikštant žavingomis, senamiesčio grindinio gatvelėmis pamatysime viduramžišką miesto išplanavimą, nuostabią miesto rotušę, esančią pačiame Vroclavo senamiesčio centre. Pasivaikščiosime seniausioje Vroclavo dalyje – Katedros saloje, kurioje stovi gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, ir praėję „Smėlio“ saloje esančią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, ekskursiją tęsime siauromis grįstomis gatvelėmis ir kiemeliais. Pamatysime universiteto pastatus, Šv. Elžbietos bažnyčią, o akys kryps į daugybę Vroclavo nykštukų – daugiau nei 300 mažų skulptūrėlių, išsibarsčiusių senamiestyje. Vroclavo Turgaus aikštėje, vienoje didžiausių Lenkijoje, pasigrožėsime gausybe spalvingų namų, originaliu fontanu bei senąja rotuše, kuriai pastatyti prireikė beveik dviejų šimtmečių. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Svidnicą miestą Silezijoje, Lenkijos pietvakariuose. Svidnicoje apžiūrima UNESCO saugoma Taikos bažnyčia*. Tai viena iš trijų bažnyčių, kurias protestantams šiame regione buvo leista statyti XVII a. antroje pusėje. Šios bažnyčios unikalios tuo, kad jas buvo leista pastatyti per vienerius metus, naudojant tik medį, molį ir šiaudus. Buvo uždrausta iškelti bažnyčių bokštus bei statyti varpines. Vykstame į nuostabioje vietovėje tarp miškų ir terasinių sodų stūksančią Ksiažo pilį*, dažnai vadinamą „Silezijos Perlu“. Tai trečioji pagal dydį Lenkijoje ir didžiausia Silezijos regione pilis pastatyta XIII a. ant uolos viršūnės (395 m aukštyje). Pasikėlus į pagrindinį pilies bokštą atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes. Viduramžių pilis garsi įspūdingu senoviniu interjeru, čia yra apie 400 kambarių, dekoruotų Baroko stiliumi, veikia muziejus, meno galerija, restoranas ir viešbutis. Grožėdamiesi fontanais, gėlių kompozicijomis, vaikščiodami terasiniais pilies sodais, geriausiai įvertinsime pilies didingumą. Tęsiame kelionę į Stolove kalnų nacionalinį parką* – vieną unikaliausių gamtos kampelių Lenkijoje. Nesudėtingas žygis vienu iš kalnų takelių, vingiuojančių tarp įvairių formų smiltainio uolų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Klodzko miestą, vadinamą „mažąja Praha“. Trumpa ekskursija nuostabiame senamiestyje, kurios metu pamatysime miesto rotušę,  Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, statytą dar XIII a. Lankysimės austrų XVII a. pradėtame statyti didingame Klodzko forte*,  kuris per du amžius buvo išplėstas ir dabar yra didžiausias bei geriausiai išsaugotas fortas Lenkijoje, užimantis net 17 hektarų teritoriją! Iš viso forte buvo įrengta apie 40 kilometrų tunelių, kurie turėjo dvi paskirtis: po įtvirtinimais esantys tuneliai buvo naudoti susisiekimui forte, o iškasti apie 500 m už įtvirtinimų – pasiekti ir sunaikinti priešų artileriją. Pasigrožėję Silezijos regiono įspūdinga architektūra bei nuostabia gamta, išvyksime link Lietuvos. Naktį grįšime į Lietuvą.

Kelionės kaina: 148 Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje.

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ekskursinės programos metu ~25 Eur/asm;

Pastabos:
Nepamirškite paso arba asmens tapatybės kortelės, galiojančių ne trumpiau nei 3 mėnesius po kelionės pabaigos;
Lankomų objektų kainos gali keistis ir yra tikslinamos prieš išvykstant, atlikus išankstines rezervacijas;
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

Pažintinė kelionė į Lenkiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed