Ežerų ir pilių kraštas Mozūrija – pažintinė kelionė į Lenkiją

  • Trukmė: 1 d. kelionė
  • Kaina: 37 €

Ežerų ir pilių kraštas Mozūrija

Paryčiais išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per Lenkiją į Mozūrų kraštą. Kaimyninė šalis Lenkija puikuojasi gražiaisiais Mozūrų ežerais, kurie yra tikras gamtos stebuklas. Čia daugiau nei 2000 tarpusavyje susipynusių ežerų, viską supa sodri ir nepaliesta gamta.

Atvykstame į keturiais ežerais apsuptą miestą Gižycką. Tai buvusi prūsų gyvenvietė. Gižycke mūsų laukia nepamirštama pramoga  – plaukimas laivu Niegocino ežeru*. Iškarto po plaukimo, trumpa pažintis su Gižycko miesteliu. Miestelis garsus tuo, kad yra tiesiogiai susijęs su pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu istorijos metraščiuose. Būtent Gižycko apylinkėse, kurios kadaise priklausė galindams, buvo nužudytas vyskupas Brunonas, atvykęs čia krikštyti pagonių ir po mirties paskelbtas šventuoju. Šis įvykis, 1009 m. aprašytas Kvedlinburgo kronikoje, ir buvo pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas. Vyskupo atminimui vėliau šioje vietoje iškilo kryžius. Lankome Šv. Brunono mirties vietą (orginalus rėminis kryžius). Apžiūrime reto tipo konstrukciją, vienintelį Europoje sukamąjį tiltą, kuris, atplaukus laivui, būdavo ne pakeliamas, kaip įprasta, o pasukamas į šoną.

Mozūrija – tai kraštas, garsus ne tik ežerais bet ir raudonų plytų gotikinėmis pilimis, menančiomis kryžiuočių ordino laikus. Dauguma jų iškilo XIV amžiuje ir kadaise atliko gynybinę ar rezidentinę funkcijas. Todėl ir mes pasukame vienos iš jų link. Atvažiuojame į Ryno pilį*, iškilusią virš nedidelio Ryno miestelio, tarp dviejų gražių ežerų. O vietovės vardas siejamas su Reino upės pavadinimu, esą kryžiuočiams ši vieta priminė jų gimtąsias vietas. Ekskursijos su vietiniu gidu metu sužinosime daugybę įdomių dalykų apie pilies istoriją ir buvusią komtūro rezidenciją. Dabar pilis privatizuota, joje įrengtas prabangus viešbutis su karaliaus Jogailos ir kunigaikščio Vytauto konferencijų salėmis. Pabaigai pietūs Ryno pilies restorane*

Vakare išvykstame Lietuvos link.  Naktį grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina:  37 Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje iš Vilniaus.

Esant mažesniam skaičiui vykstančiųjų ar išvykimui iš kito miesto kelionės kaina yra perskaičiuojama.

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ekskursinės programos metu;

Pastabos:

Nepamirškite paso arba asmens tapatybės kortelės, galiojančių ne trumpiau nei 3 mėnesius po kelionės pabaigos;
Lankomų objektų kainos gali keistis ir yra tikslinamos prieš išvykstant, atlikus išankstines rezervacijas;
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

Pažintinė kelionė į Lenkiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed