Kroatija ir ne tik… – pažintinė kelionė į Kroatiją

Kroatija ir ne tik… – pažintinė kelionė į Kroatiją

1 diena Naktį  išvykimas iš Lietuvos (Mažeikiai, Kryžkalnis, Kaunas). Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena Pusryčiai. Išvykstame Austrijos link. Ekskursija Vienoje – imperatoriškosios prabangos, elegancijos ir romantikos mieste. Ekskursija po senamiestį pėsčiomis: Marijos Teresės aikštė, Hofburgas – didingas Habsburgų dinastijos rūmų kompleksas, liudijantis svarbiausius senosios ir XX a. Austrijos bei Europos įvykius; Maro kolona – paminklas 75 tūkstančiams maro aukų; gotikos šedevras – šv. Stepono katedra, tapusi svarbiausiu miesto simboliu; garsioji Vienos opera; paminklas genialiajam Mocartui – viena iš pagrindinių kompozitoriaus pagerbimo vietų; antikinę šventovę primenantis parlamentas ir miesto valdžios rezidencija – rotušė. Vakare atvykstame į Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Tęsiame kelionė per Kroatiją. Apsilankymas Plitvicės ežerų nacionaliname parke, kuris pripažįstamas vienu gražiausių Europoje, įtrauktas į UNESCO sąrašą, kaip pasaulinės reikšmės gamtos paminklas. Jo fenomenas – 16 nedidelių ežerų, tarp savęs sujungtų kriokliais. Bukų, spygliuočių miškai, daugybė paukščių ir žvėrių šiame ežerų krašte palieka neišdildomą įspūdį. Išvykstame Zadaro link. Zadaras – vienas didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausių visos Kroatijos miestų, skaičiuojantis trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv.Donato bažnyčia. Vakarinė pažintis su miestu. Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje/privačiame sektoriuje.

4 diena Pusryčiai. Dienos išvyka laivu į Hvaro ir Bračo salas  iš Makarskos kurorto uosto ir grožėdamiesi tolstančiais Biokovo kalnais plauksite į ilgiausią Kroatijoje Hvaro salą. Hvaras – sala vidurio Dalmatijos archipelage. Aplankysite vieną iš salos miestelių, kur galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ir užlipti į apžvalgos aikštelę ant XVI amžiuje fortu paverstos bažnyčios stogo. Plaukiant į Bračo salą, laivo įgula vaišins ką tik iškepta žuvimi bei vynu. Bračo sala yra aukščiausia sala Adrijos jūroje. Aplankysite miestelį, iš kurio pėsčiomis arba vandens taksi galėsite pasiekti Auksinį iškyšulį – gražiausią paplūdimį visoje Kroatijoje. Turėsite puikią progą pasimėgauti maudynėmis. Grįžtame į Makarską. Nakvynė viešbutyje/privačiame sektoriuje.

5 diena Pusryčiai. Išvykstame į Dubrovniką – vieną solidžiausių Europos tvirtovių viliojančių keliautojus kultūros ir istorijos paminklų gausa, ypač turtinga ir susižavėjimą keliančia miesto – valstybės istorija. Dubrovniko senamiestis traukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiandieninis Dubrovnikas – didžiausia Kroatijos turistinės karūnos puošmena – išdidi elito lankytina vieta ir be abejo – vienas gražiausių Viduržemio jūros miestų. Dubrovnikas – senovinis miestas Adrijos jūros pakrantėje, įsikūręs piečiausioje Kroatijos dalyje, vadinamas „Adrijos perlu“, garsėjantis savo grožiu bei svetingumu, o labiausiai – senamiesčiu ir stora, tvirta jį juosiančia gynybine miesto siena. Dubrovniko senamiestyje, kaip niekur kitur – gausu įdomių lankytinų vietų. Čia sutiksime daug įspūdingų bažnyčių, vienuolynų, muziejų, fontanų… Vakare sugrįžtame į Makarską. Nakvynė viešbutyje/privačiame sektoriuje.

6 diena Pusryčiai. Išvykstame į Splitą ir Trogirą. Trogiras – tai viduramžių „miestas – muziejus“, vadinamas „Venecijos miniatiūra“, įsikūręs salelėje, kuri su sausuma sujungta tiltuku. Į UNESCO įtrauktas miestas turtingas savo istoriniais bei kultūriniais paminklais: XIV – XV a. Rotuše, Dalmatijos meno viršūne – Šv. Lauryno katedra, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynu, gotikiniais Čipiko rūmais, renesansiniais Žemyno vartais. Ekskursijos po Splitą metu Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra, senamiestis ir kiti architektūros paminklai.  Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Pusryčiai. Vykstame į garsiausią Vengrijos kurortą Hevizą. Čia yra vienintelis pasaulyje biologiškai aktyvaus šilto gydomojo vandens ežeras. Maudynės Hevico ežere. Kelionė per Vengriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

8 diena Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį/paryčiais grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 410Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje.

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
7 nakvynės viešbutyje/privačiame sektoriuje su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ir vietinių gidų paslaugos ~80Eur/asm.

Pastabos:
Lankomų objektų kaina gali keistis ir yra tikslinama prieš išvykstant.
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

Pažintinė kelionė į Kroatiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

 

 

Spausdinti

Comments are closed