Kupina įspūdžių diena Rygoje aplankant Rundalę, Zoologijos sodą ir auto muziejų

Kupina įspūdžių diena Rygoje aplankant Rundalę, Zoo, automobilių muziejų- pažintinė kelionė į Latviją

Keliaujame į kaimyninę Latviją, sostinės Rygos link – kuri yra ne tik Latvijos, bet ir visos Baltijos perlas. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Pakeliui lankomės nuostabaus grožio XVIII a. Kuršo hercogo statytoje vasaros rezidencijoje Rundalėje*, kurią projektavo garsusis architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli. Rūmai žavi ne tik nuostabiai suprojektuotu sodu, bet ir sentimentaliomis meilės istorijomis.

Išvykstame Rygos link. Pažintis su Rygos senamiesčiu. Ekskursija pėsčiomis: Domo katedra ir aikštė, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, iki šiolei pildantiems slapčiausius norus, Juodagalvių riterių rūmai, laikomi pačiu puošniausiu pastatu Rygoje, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis.

Apsilankome Rygos automobilių muziejuje*. Po ilgos rekonstrukcijos duris atvėrusiose salėse apžiūrėsite praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius. Čia yra netgi keletas automobilių, naudotų karo metu (pavyzdžiui, 1942 metų GAZ). Ekspozicijoje puikuojasi keli automobiliai, kurių pavadinimai gali būti nepažįstami mūsų kartai – pavyzdžiui, 1914 m. gražuolis Hansa G 12/36 Renntorpedo ir ne ką prastesnis 1938 austriškas Steyer. Ganėtinai įdomus ekspozicijos elementas yra Maskvos kremliaus automobilių kolekcija. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, tačiau su malonumu naudodavosi ir vakarietiškais prabangiais automobiliais. Sužinosite, jog šarvuoti ir neperšaunami tarybiniai ZIS svėrė iki 7300 kg., pamatysite muziejuje eksponuojamus ZIL 111 G, kuriuo naudojosi N. Chrusčiovas ir ZIS 115 S, kuriuo važinėjo pats j. V. Stalinas…

Mežaparke, žaliausiame Rygos rajone, nuo 1912 metų veikia Rygos zoologijos sodas. Bėgant metams buvo žymiai išplėsta gyventojų kolekcija – čia galima sutikti liūtus ir žirafas, pažiūrėti kengūras ir raganosius, pasisvečiuoti tropikų name ir tyrinėti povandeninį pasaulį. Tai puiki vieta poilsiauti suaugusiems ir vaikams. Grįžimas į Vilnių ~ vidurnaktį.

Kelionės kaina: 35 Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje.


Į  kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Gidas – kelionės vadovas;
Ekskursinė programa;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ekskursinės programos metu;

Latvija su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

 

Spausdinti

Comments are closed