Liublinas – Luckas – Lvovas – Zamostė – pažintinė kelionė į Ukrainą

  • Trukmė: 4 d. kelionė
  • Kaina: 260 €

Liublinas – Luckas – Lvovas – Zamostė – pažintinė kelionė į Ukrainą

1 diena. Po vidurnakčio išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į vieną seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinės miesto sienos, Karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, Domininkonų bažnyčia, miesto katedra, Lietuvos aikštėje pastatytas paminklas Liublino unijai, miesto simbolis – Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Aplankysime karališkąją rezidenciją – įspūdingo grožio Liublino pilį*. Vykstame į Zamostės miestą, kurį suprojektavo italų architektas Bernardo Morando pagal „idealaus miesto“ koncepciją. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugojančius gynybinius įtvirtinimus. Ekskursija po senamiestį. Gražiausia yra rinka – keturkampė aikštė supama mūrinių spalvotų namų, kurie senovėje priklausė pirkliams. Apžiūrėsime Šv. Tomo bažnyčią, kurioje palaidoti didikai Zamojskiai, gynybinės sistemos pastatus – vartus, bastionus, mūrų fragmentus. Kartu su renesansiniais statiniais jie teikia miestui nepakartojamos nuotaikos ir ypatingo grožio.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame Lenkijos – Ukrainos pasienio link. Susitvarkę formalumus keliaujame į Lucką. Vakarop, aplankysime kunigaikščio Gedimino sūnui statytą, garsią ir didingą Liubarto pilį*, kurioje dabar įkurtas muziejus. 1429 m. pilyje vyko Europos valdovų suvažiavimas, kuriame buvo pasiūlyta karūnuoti LDK kunigaikštį Vytautą. Luckas, be visų savo grožybių, taip pat turi platų požeminių praėjimų ir koridorių tinklą. Požemiai* po Petro ir Povilo bažnyčia yra laikomi paslaptingiausiais ir legendomis apipintais požemiais. Vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Počiajevo Lavrą. Tai antrasis po Kijevo Pečiorų Lavros didžiausias stačiatikių bažnytinis kompleksas ir vienuolynas Vakarų Ukrainoje. Počiajavo Lavra – garsi šventovė*, kurią kasdien aplanko tūkstančiai maldinininkų iš viso pasaulio. Ji išsidėsčiusi ant 75 m akmens kalno, žavi savo didingu tapybišku vaizdu.  Vienuolyno kompleksą sudaro daugybė kultinių pastatų bei mediniai, akmeniniai gynybiniai įtvirtinimai – XVII a. suręstos sienos, bokštai, atlaikę ne vieną užpuolikų antplūdį. Pati gražiausia Motinos Ėmimo į Dangų Pačiajavo šventykla pastatyta remiant garsiam katalikų magnatui Mykolui Potockiui. Išvykstame Lvovo link – vakarietiško Ukrainos miesto su gilia ir įdomia istorija, pradėto statyti daugiau nei prieš 760 metų ir šiandien vis dar statomo. Lvovo senamiestį pažinsite teatralizuotos ekskursijos “Lvovas per šimtmečius“* metu, kur su rotušės ir pagrindinės miesto aikštės istorija supažindins miesto burmistras, Žydų kvartale pasitiks šokantis Moiša ir praves pro savo gimtąsias vietas, elgetų baronas parodys savo valdas, atskleis kai kurias pasaptis, pavyzdžiui, kaip Lvove galima buvo gauti licenziją elgetavimui, vietinis vienuolis nuves mus į miesto požemius, parodys savo celę, papasakos apie savo nelengvą tarnystę, paaiškins kam reikia dėkoti, kad Lvovo alus toks išskirtinis, gardus, o išlindę iš požemių sutiksime dainuojantį juokdarį „batjar‘ą“ (taip vadinosi  Austro-Vengrų laikais gyvenę miesto juokdariai, kurie krėtė įvairias išdaigas), kuris papasakos apie Lvovo juokus ir šokius.  Vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Ankstyvi pusryčiai. Išvykstame iš Lvovo. Vykstame pasienio link. Esant grupės pageidavimui, trumpam užsukame į Žovkvos miestelį. Kirtę Ukrainos – Lenkijos valstybinę sieną vykstame Lietuvos link. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 260 Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje iš Vilniaus.

Esant mažesniam skaičiui vykstančiųjų ar išvykimui iš kito miesto kelionės kaina yra perskaičiuojama

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai, vietiniai gidai ekskursinės programos metu;

Pastabos:
Vykstant į šią kelionę yra būtinas LR piliečio pasas galiojantis ne trumpiau nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos.
Lankomų objektų kainos gali keistis ir yra tikslinamos prieš išvykstant, atlikus išankstines rezervacijas;
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

Pažintinė kelionė į Ukrainą kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed