Talinas – Helsinkis – Duntė – pažintinė kelionė į Estiją ir Suomiją

Talinas – Helsinkis – Duntė – pažintinė kelionė į Estiją ir Suomiją

1 diena.  Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykstame į Taliną. Pažintis su viduramžišku Hanzos architektūros senamiesčiu: Tompea pilis ir Helmano bokštas,  Aleksandro Nevskio katedra, Rotušės aikštė, „Trumpoji koja“,apžvalgos aikštelės,  miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, Viru vartai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.1997 metais Talino senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą ir šiuo metu dažnai vadinamas „Europos viduramžių perlu“. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Ankstyvi pusryčiai arba pusryčių davinys. Išplaukiame į Helsinkį – miestą susiformavusį XIX a. pradžioje, perkėlus Didžiosios Suomijos kunigaikštystės sostinę iš Turku. Atplaukus apžvalginė ekskursija po Helsinkį: apžiūrėsime pagrindinę Suomijos liuteronų Katedrą ir unikalią granito uoloje iškaltą Tempeliaukio bažnyčią; susipažinsime su reikšmingiausiais Maršalo Manerheimo prospekte esančiais pastatais – operos rūmai, kongresų rūmai „Finliandija“, Nacionalinis muziejus, įdomus modernaus meno muziejaus pastatas, primenantis ledo luitą, didžiausias pastatas Helsinkyje – Suomijos parlamento rūmai. Aplankysime dideles ir įspūdingas bei parke esančias Hietaniemi kapines. Čia palaidoti Žiemos karo (1939–1940 m.), Antrojo pasaulinio karo (1941–1944 m.),  Laplandijos karo (1944–1945 m.) kariai.  Karinių kapinių centre yra nežinomo kareivio ir maršalo Karl Mannerheim kapai. Kapinės yra itin populiarus turistų traukos objektas, ypač tarp suomių, kurie čia lanko karuose mirusių giminaičių arba garsių suomių, kurie yra čia palaidoti kapus. Lietuviai taip pat neaplenkia šių kapinių. Mūsų tautiečių lankomiausias yra profesoriaus Augusto Roberto Niemi, kuris garsino Lietuvos vardą Suomijoje XX a. pradžioje, ne kartą lankėsi Lietuvoje, rinko tautosaką ir leido jos rinkinius, parengė Lietuvos švietimo reformos pagrindus, kapas. Grįžtame į uostą, registruojames į keltą. Vakare išplaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame namų link. Pakeliui užsukame į Duntę, į Miunchaunzeno muziejų – namą*, kuriame jis gyveno. Ekspozicijoje galima pamatyti medžiagą apie Miunhauzeno gyvenimą Duntėje, XVIII a. buities reikmenis, apžiūrėti vaškinių figūrų parodą „Įžymios Latvijos istorijos asmenybės“. Naktį grįžtame į namus.

Kelionės kaina: 175 Eur/asm. vykstant ne mažiau nei 40 asmenų grupei;

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
Kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ekskursinės programos metu ~10 Eur/asm;

Pastabos:
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis;
Vykstant į kelionę būtina turėti galiojantį ne trumpiau nei 3 mėnesiai po kelionės pabaigos asmens dokumentą.

Pažintinė kelionė į Lenkiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed