Talinas – Helsinkis – Duntė – pažintinė kelionė į Estiją ir Suomiją

Talinas – Helsinkis – Duntė – pažintinė kelionė į Estiją ir Suomiją

1 diena.  Išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykstame į Taliną. Pažintis su viduramžišku Hanzos architektūros senamiesčiu: Tompea pilis ir Helmano bokštas,  Aleksandro Nevskio katedra, Rotušės aikštė, „Trumpoji koja“,apžvalgos aikštelės,  miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, Viru vartai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos” bokštas.1997 metais Talino senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą ir šiuo metu dažnai vadinamas „Europos viduramžių perlu“. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Ankstyvi pusryčiai arba pusryčių davinys. Išplaukiame į Helsinkį – miestą susiformavusį XIX a. pradžioje, perkėlus Didžiosios Suomijos kunigaikštystės sostinę iš Turku. Atplaukus apžvalginė ekskursija po Helsinkį: apžiūrėsime pagrindinę Suomijos liuteronų Katedrą ir unikalią granito uoloje iškaltą Tempeliaukio bažnyčią; susipažinsime su reikšmingiausiais Maršalo Manerheimo prospekte esančiais pastatais – operos rūmai, kongresų rūmai „Finliandija“, Nacionalinis muziejus, įdomus modernaus meno muziejaus pastatas, primenantis ledo luitą, didžiausias pastatas Helsinkyje – Suomijos parlamento rūmai. Aplankysime garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus parką, apžiūrėsime jam pastatytą orginalų paminklą. Nuvyksime į vieną iš Helsinkio mieto parkų, kur apžiūrėsime „Meilės“ koplyčią, kurią suomis skulptorius skyrė savo lietuvei žmonai. Aplankome Suomijos nacionalinį muziejų*, kuris yra svarbiausias ir didžiausias muziejus visoje šalyje. Nuostabioje viduramžiškoje pilyje įsikūrusiame muziejuje saugomi įvairūs eksponatai nuo neatmenamų priešistorinių laikų; Esant grupės pageidavimui (pranešama iš anksto) apsilankome “Sea Life”* – moderniame jūrų gyvūnijos pasaulyje – akvariume. Vakare išplaukiame į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame namų link. Pakeliui užsukame į Duntę, į Miunchaunzeno muziejų – namą*, kuriame jis gyveno. Ekspozicijoje galima pamatyti medžiagą apie Miunhauzeno gyvenimą Duntėje, XVIII a. buities reikmenis, apžiūrėti vaškinių figūrų parodą „Įžymios Latvijos istorijos asmenybės“.Naktį grįžtame į namus.

Kelionės kaina: 160 Eur/asm. vykstant ne mažiau nei 40 asmenų grupei;

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;
2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
Kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas;

Į kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos;
Lankomi objektai ekskursinės programos metu ~30 Eur/asm;

Pastabos:
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis;
Vykstant į kelionę būtina turėti galiojantį ne trumpiau nei 3 mėnesiai po kelionės pabaigos asmens dokumentą.

Pažintinė kelionė į Lenkiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed