Nuostabusis Marokas – kontrastų kupina šalis – pažintinė kelionė į Maroką

  • Trukmė: 8 d. kelionė
  • Kaina: Teirautis agentūroje

Nuostabusis Marokas – kontrastų kupina šalis – pažintinė kelionė į Maroką

1 diena Skrydis. Atskridus į Marakešą, vykstame į viešbutį, apsigyvename, paliekame savo daiktus ir pradedame pažintį su Maroku. Lankomės Majorelle soduose. Sodas pavadintas prancūzų dailininko Žako Majorelle garbei. Lankytojus ši vieta traukia įspūdinga egzotinių augalų ir medžių. Majorelle sodas yra šimtų egzotinių augalų ir medžių, atvežtų iš penkių žemynų namai. Čia auga kaktusai, bambukai, palmės, žydintys vazoniniai ir vandens augalai. Paukščių mylėtojai pamatys daug rūšių vietinių paukščių, gyvenančių sode: Pied kielės, pelėsakaliai, gandrai, spalvingieji musgaudžiai ir daugelis kitų. Ekskursija Marakeše, kurį atrasime eidami siauromis senojo miesto gatvių labirintais. Užsuksime pas vietinius prekeivius susipažinti su populiariais vietiniais produktais, nuo prieskonių iki juodo muilo. Apsilankysime gražiausioje miesto rezidencijoje – Bahia rūmuose, pastatytose Maroko kultūros ir religijos šlovinimui. Rūmai yra išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoracijų pavyzdys. Jų kambariai nustebins savo elegantiškomis dekoracijomis, kurioms sukurti buvo naudojamas auksas ir marmuras.  Vakare apsilankysime didžiausiame Maroko turguje su daugybe amatininkų parduotuvių ir parduotuvių su spalvingais gaminiais bei Jemaa el Fna aikštėje, kurioje vakarais susirenka gyvačių užkalbėtojai, beždžionės ant pavadėlių, muzikantai ir būgnininkai. Tikra emocijų šventė! Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Ekskursija Rabate, Maroko sostinėje, elegantiškame mieste su kosmopolitine kultūra. Plačios alėjos, modernūs naujojo miesto pastatai ir vaizdingos vietos prie Bou Regreg upės žiočių į vandenyną suteikia erdvės jausmo, kai tuo tarpu senoji miesto dalis pasiūlo daug praeities paslapčių. Apsilankysime „Chellah“, Merinidų dinastijos nekropolyje, pastatytame ant Romos miesto Sala Colonia griuvėsių. Mohamedo V mauzoliejus su dabartinio karaliaus tėvo ir senelio kapais, esantis tarp 12-ojo amžiaus mečetės griuvėsių ir Hassano bokšto. Malonus pasivaikščiojimas Kasba Oudaia, seniausioje miesto dalyje. Esant galimybei ir tinkamoms oro sąlygoms, laisvas laikas prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Vykstame į  Volubilį (įkurtą IIIa.) – vieną geriausiai išsilaikiusių romėnų miestų ne tik Maroke, bet ir visoje Šiaurės Afrikoje. Antikos laikais šis miestas buvo Romos valdžios administracinis centras. Artėjant link Volubilio, jau iš tolo matyti įspūdingos kolonos ir arkos. Apžiūrėsite Forumo aikštę,romėniškų vilų fragmentus su labai gerai išlikusiomis mozaikomis. Nuo Triumfo arkos atsivers nuostabi panorama į visą antikinį miestą, kuris neabejotinai paliks įspūdį net ir daug romėnų griuvėsių mačiusiam keliautojui.Vykstame į senają šalies sostinę – Meknesą, kurioje yra bene gražiausi miesto vartai Maroke –Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Apžiūrime karališkąsias sultono Moulay Ismael arklides, kuriose kadaise buvo laikoma iki 12 000 karališkųjų žirgų. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Išvykstame Feso link. Ekskursija Fez – originaliausiame iš Sultono miestų. Jo senamiestis – tikras labirintas! Dėl savo unikalumo šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas buvo Maroko sostinė daugiau kaip 400 metų ir dabar jis yra šalies dvasinis, religinis, kulinarinis ir amatų centras.  Pasivaikščiojimas seniausia miesto dalimi Fes el Bali, kurio metu susipažinsime su pagrindiniais miesto simboliais: Kairouan mečete ir Idris II mauzoliejumi. Apsilankysime Žydų kvartale – Mellah, kuris buvo pastatytas XV amžiuje, kai žydai buvo išvaryti iš savo namų netoli Bab Guissa vartų. Čia pamatysime ornamentais išpuoštus balkonus, metaliniais strypais užkaltus namų langus bei Aben-Danan sinagogą, kurioje saugomi vertingi daiktai, akcentuojantys sudėtingą žydų gyvenimą Maroke. Tarp senovinių Feso gatvelių, kuriomis gali vaikščioti tik pėsčiomis, kiemuose, užuosime daug įvairių ir ne visad malonių kvapų. Itin nosį ries esant šalia Chouaros odų raugyklos – tradicines odų dirbtuvės po atviru dangumi, kur oda išdirbama ir dažoma senoviniais metodais, taip, kaip buvo daroma prieš 1000 metų. Nakvynė viešbutyje.

5 diena  Pusryčiai. Keliausime Sacharos dykumos link. Trumpam sustosime prancūzų įkurtame kalnų kurorte Ifrane. Tai prancūzų pamėgtas slidinėjimo kurortas didinguose, žalumos supamuose kalnuose. Keliaujant autobusu tolyn, keisis kedrų miškų, kalnų ir vėjo nugairintų plokštumų vaizdai, peizažas pamažu virs akmenuota dykuma. Atvykstame į viešbutį, po ko, sėdame į džipus ir vykstame grožėtis saulėlydžiu  Erg Chebbi kopose – jų aukštis gali siekti net 150 metrų! Šią dieną mūsų lauks dar vieną pramoga – jojimas kupranugariais dykumoje. Nakvynė viešbutyje.

6 diena Pusryčiai. Keliausime Maroko Didžiuoju kanjonu (Todrhos kanjonu). Juo tekančią upę supa į 300 m aukštį kylančios didingos uolų sienos. Patys įspūdingiausi – paskutiniai kanjono metrai, čia jis susiaurėja vos iki 10 m pločio. Pasivaikščiojimas per vieną iš daugelio oazių šiame regione. Apsilankymas unikaliame vietos kaime, pastatytame iš molio. Tai puiki proga susipažinti su papročiais būdingais pietų šaliai. Keliaujame regionu garsėjančiu rožių auginimu,  pietų Maroko sostinės, Uarzazato link. Uerzatas miestas esantis 1160 m virš jūros lygio, kurį puošia Atlaso kalnų peizažas. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Pusryčiai. Šiandieną jūsų laukia kelionė prie itin garsaus marokietiško kaimelio Ait Ben Hadu, upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke garsus, grožiu išsiskiriantis, orchos spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dėl išraiškingo šios vietos kraštovaizdžio ne vienas režisierius nusprendė čia įgyvendinti savo idėją. Šiame slėnyje vyko „Gladiatoriaus“, „Nilo brangenybių“ ir kt. filmavimai. Kelionę tęsite per Aukštojo Atlaso kalnus, pervažiuosite aukščiausią kalnų ruožą Maroke Tizi n’Tichka, kurio aukščiausias taškas siekė 2260 metrų. Puikūs vaizdai, intensyvios spalvos ir daugybę mažų berberų kaimelių. Grįžtame į Marakešą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis.

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
Pervežimai autobusu Maroke;
Kelionės vadovo – lydinčio asmens paslaugos;
Vietinių gidų paslaugos;
Ekskursinė programa;
7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;
Maitinimas išskyrus pusryčius, gėrimai;
Mokami lankomi objektai;
7 vakarienės viešbučiuose, Maroke;
Arbatpinigiai;

Pastabos:
Vykstant į kelionę būtina turėti galiojantį ne trumpiau nei 6 mėnesiai po kelionės pabaigos LR pasą.

Pažintinė kelionė į Maroką kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed