Kalnuotų regionų, stepių, atsiskyrėliškų vienuolynų šalis – pažintinė kelionė į Armėniją

  • Trukmė: 9 d. kelionė
  • Kaina: Teirautis agentūroje

Kalnuotų regionų, stepių, atsiskyrėliškų vienuolynų šalis – pažintinė kelionė į Armėniją

1 diena Skrydis: Vilnius – tarpinis oro uostas – Jerevanas.  Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Pažintinė ekskursija po Jerevaną: parlamento pastatas, nacionalinė akademija, Maštoco prospektas, operos ir baleto rūmai. Unikalios senųjų rankraščių saugyklos Matenadaran aplankymas. Pietūs. Jerevano širdis – Respublikos aikštė, monumentas „Motina Armėnija“. Pamatysite kultūrinį – architektūrinį kompleksą – „Kaskadas“, Šv. Grigorijaus Lusavoričio soborą, geležinkelio stoties pastatą, paminklą „Sasuncjos Davidui“, Valstybinį istorijos muziejų. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

3 diena Pusryčiai. Išvyka į Ečmiadziną, dvasinį Armėnijos centrą – vadinamą armėnų Vatikanu. Ečmiadzinas – ketvirta Armėnijos sostinė pasitinka svečius armėniškos architektūros perlu – Šventosios Ripsimė bažnyčia (618 m.). Aplankote IV a. Ečmiadzino katedrą, išvertus iš armėnų kalbos reiškia „nusileido Viengimis“, pirmąją katedrą senojoje Armėnijoje ir seniausią katedrą pasaulyje; Armėnų bažnyčios lobyną, kur  saugoma Šventoji ietis – ja romėnų kareivis perdūrė Kristui šoną. Pietūs etnografinėje aplinkoje. Grįždami į Jerevaną sustojate aplankyti Zvartnoco katedros (Nemiegančių Jėgų šventovė), Armėnijos viduramžių architektūros šedevro, įtraukto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.   Pastatytas VII amžiuje katolikoso Nersesio Statytojo, Zvartnoc buvo drąsus ir unikalus kūrinys savo laikui dėl apvalios šventyklos formos ir 54 metrų sienų aukščio. Subtilūs bareljefai puošė jos sienas, kurių fragmentai gerai išsilaikė. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

4 diena Pusryčiai. Tsaghkadzorlynų keltuvu keliatės į Kečario vienuolyną  – jį supa Cachkadoro slidininkų rojus. Kelionę tęsiate į Sevano kurortą, įsikūrusį prie didžiausio Armėnijos ir Kaukazo kalnų ežero Sevano, vadinamo Armėnijos perlu arba Armėnijos jūra. Sevano ežeras yra vienas didžiausių gėlo vandens kalnų ežerų visame pasaulyje.  Pietūs. Į šiaurę nuo Sevano ežero įsikūręs kurortinis miestas Diližanas, gerai žinomas ne tik savo gamtos grožiu ir švelniu klimatu, bet ir architektūriniais paminklais. Diližanas – garsus kurortas, žinomas dėl jo gydomojo oro, turtingo ozono ir prisodrinto pušynų aromato. Dar 9 a. Tbilisi ir Jerevano aukštuomenė pamėgo šį kurortą, kaip vieną geriausių poilsio vietų Kaukaze. Taip pat čia pasigrožėsite ir Agarcin vienuolyno kompleksu, kurį sudaro trys cerkvės. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

5 diena Pusryčiai. Keliausite į Vajocdzoro sritį, kuri apgyvendinta buvo dar Bronzos amžiuje. Ten jūs aplankysite vienuolyną Khor Virap, nutolusį nuo Jerevano apie 45 km. Biblijinio Ararato kalno papėdėje esantis vienuolynas garsėja ilga savo istorija. Būtent nuo šios vietos atsiveria vienas gražiausių vaizdų į Ararato kalną. Pietūs. Kelionę tęsite į Noravanko vienuolyną, kuris XIII a. buvo religiniu ir kultūriniu centru. Vienuolynas įkurtas siauriame tarpeklyje, kuris garsėja savo aukštomis, raudonomis uolomis. Daugybė lankytojų iš viso pasaulio įvertino šį vienuolyną ne tik dėl jo istorinės reikšmės, bet ir harmoningos aplinkos, kuri jį supa. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

6 diena Pusryčiai. Išvyksite aplankyti ant vieno iš gražiausių Armėnijos kanjonų krašto stovintį Sagmosavank vienuolyną. Vienuolynas buvo pastatytas XII – XIII a. ir sudarytas iš keturių pastatų. Per 1988 metų žemės drebėjimą jis buvo stipriai apgriautas, bet nuo 1998 iki 2000 metų ir vėl atstatytas. Toliau aplankysite paminklą armėniškai abėcėlei, kuris buvo pastatytas 2005 m., minint 1600 metų abėcėlės atsiradimo jubiliejų. Pietūs. Pakilus į 2300m aukštį aplankysite rusčią Amberd tvirtovę. Vėliau vyksime į Aštaraką. Nedidelis, soduose skęstantis miestas – viena seniausių Armėnijos teritorijos gyvenviečių. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

7 diena Pusryčiai. Aplankysite Erebuni archeologinį muziejų po ko Jūsų laukia kelionė prie I a. pr. Kr. pastatytos pagoniškos Garni šventyklos, skirtos saulės dievui. 301 m. priėmus krikščionybę šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Iki šių dienų yra išlikę šalia šventyklos esantys karalių dvaro griuvėsiai bei įspūdingos pirčių mozaikos. Pietūs. Netrukus po to aplankysite Azato upės šlaito uolose įkurtą V-XIII a. menantį Gegardo vienuolyną, saugomą UNESCO. Šis vienuolynas laikomas neprilygstamu XIII a. armėnų architektūros pavyzdžiu. Kai kurios komplekso bažnyčios iškaltos aukštose uolose. Dėl savo neįprastos padėties ir subtilios puošybos vienuolynas laikomas itin tinkama vieta ieškoti įkvėpimo ir dvasinio peno. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

8 diena Pusryčiai. Aplankysite Tsitsernakaberd memorialinį parką ir Genocido aukų muziejų bei  „Ararat“ konjako gamyklą. Pietūs, o po jų Jūsų laukia garsusis Vernisažo turgus, kuris išsiskiria ypatinga atmosfera. Savaitgaliais čia susiburia šimtai vietinių prekeivių, siūlančių unikalių ranko darbo gaminių. Nakvynė Jerevano viešbutyje.

9 diena Pusryčiai. Skrydis: Jerevnas –  tarpinis oro uostas – Vilnius

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu Armėnijoje;
Pervežimai oro uostas – Jerevanas– oro uostas;
Kelionės vadovas – lydintis asmuo;
8 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
7 pietūs ekskursinės programos metu;
Įėjimo į lankomus objektus bilietai bei vietiniai gidai;
Vietinis gidas rusų kalba;
Ekskursinė programa;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Arbatpinigiai vietiniam gidui ir vairuotojui;
Maitinimas išskyrus pusryčius ir pietus;
Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;

Pažintinė kelionė į Armėniją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed