Gaujos Nacionalinis parkas- pažintinė kelionė į Latvijos Vidžemę

  • Trukmė: 3 d. kelionė
  • Kaina: nuo 185 €

 Gaujos Nacionalinis parkas  – pažintinė kelionė į Latvijos Vidžemę

1 diena. Naktį išvykstame Latvijos link,  į Gaujos Nacionalinį parką. Sustosime prie Gūtmanio urvo. Pasigrožėję šiuo gamtos šedevru ir išklausę Turaidės Rožės likimo apsilankysime Siguldos pilyje*. Abejingų nepaliks bobslėjaus ir rogučių trasa*. Čia pasigrožėsime Gaujos slėnio, miesto ir bobslėjaus trasos panorama nuo starto estakados aikštelės; pasivaikščiosime trasos vingiais ir apžiūrėsime trasos konstrukcijas ir starto estakadą, norintys nusileis su vasarinėmis ledrogėmis – bobslėjaus rogutėmis, prie kurių pritaisyti ratukai; Vakarop lyniniu keltu* persikelsime į kitą Gaujos upės krantą ir lankysime Turaidos pilį*. Vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykstame į Cėsį. Viešnagė Livonijos ordino sostinėje, trečiame seniausiame Latvijos mieste Cėsyje. Cėsio senamiestis mena XIII a. pradžią. Lankysimės Cėsio pilyje* ir pabuvosime vienoje seniausių Latvijos viduramžių bazilikoje. Grožėsimės senamiesčiu ir parku. Kelionę tęsiame į Lygatnės gyvenvietę – vieną gražiausių Gaujos nacionalinio parko vietų. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Miestelyje esančią Lustūžio olą būtina aplankyti!  Lankome nuo miestelio istorijos neatsiejamą popieriaus fabriką*. Lygatnė – unikali XX a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Kartu su fabriku išsivystė ir kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas.  Suaugusiųjų kolektyvams čia galima vyno degustacija*. Užsuksime  į Araišius, kuriuose yra rekonstruota, unikali medinė IX- X a. gyvenvietė ant ežero. Tai ežero viduryje ant polių stovintis Latgalių gyvenvietės medinių pastatų kompleksas. Čia apžiūrėsite daugiau kaip 20 medinių namelių, Livonijos laikų pilies griuvėsius. Patekti į namelių vidų pavyks tik susilenkus. Sakoma, kad vikingų laikais vienam žmogui tekdavę tik 3 kv.m. gyvenamojo ploto. Spėjama kad Araišiuose gyveno daugiau nei 70 žmonių. Vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

 

 

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Kuoknesę. Kuoknesė – senoji latgalių gyvenvietė, kuri nuo 1208 m. priklausė Rygos vyskupui. 1209 m. pastatyta mūrinė vyskupo pilis, kuri buvo stipriai apgriauta ir po truputėlį nyko. Ilgai pilies griuvėsiai stūksojo ant aukšto skardžio, kurio šiandien net įsivaizduoti neįmanoma. Pastačius eilę hidroelektrinių Dauguvos vanduo buvo stipriai pakeltas, susiformavo visiškai naujas kraštovaizdis. Plaukiojimas Dauguvos upe vikingų laivu* besigrožint nuostabiu kraštovaizdžiu ir pilies liekanomis. Susipažinsite su istoriniu ir kultūriniu paveldu, latvių tautosakos turtingumu, atsipalaiduosite. Iš Kuoknesės negali išvažiuoti neišsiaiškinus šamo istorijos, neaplankius „Likimo sodo“*. Išvykstame namų link. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Kelionės kaina: 185Eur/asm., esant ne mažiau nei 40 asmenų grupėje iš Vilniaus.

Esant mažesniam skaičiui vykstančiųjų ar išvykimui iš kito miesto kelionės kaina yra perskaičiuojama.

Į kainą įskaičiuota:

Kelionė komfortabiliu autobusu;

Kelionės vadovo – gido paslaugos;

2 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

Ekskursinė programa;

Į kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Asmeninės išlaidos;

Lankomi objektai, vietiniai gidai ekskursinės programos metu;

Pastabos:

Nepamirškite paso arba asmens tapatybės kortelės, galiojančių ne trumpiau nei 3 mėnesius po kelionės pabaigos;

Lankomų objektų kainos gali keistis ir yra tikslinamos prieš išvykstant, atlikus išankstines rezervacijas;

Lankomų objektų eiliškumas gali keistis;

Pažintinė kelionė į Latviją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed