Kinija nuo šiaurės iki pietų – egzotinė kelionė

  • Data: teirautis agentūroje
  • Kaina: nuo 1850 €/asm + aviabilietai

Kinija nuo šiaurės iki pietų – egzotinė kelionė

Šioje kelionėje ne tik pamatysite svarbiausias Kinijos istorines vietas, bet ir pabūsite gamtoje – šventuose Lotoso kalnuose ir garsiais savo arbatų plantacijomis Ui kalnuose.

Kodėl verta rinktis šią kelionę?

  • Kelionę lydi kinų kultūros specialistas ir puikus kelionių vadovas Vytis Silius;
  • pamatysite ne tik garsiausias Kinijos įžymybes, tokias kaip Didžioji kinų siena ar Molinė kariuomenė, bet ir nuostabaus grožio Ui kalnus, kuriuose lankosi labai nedaug svečių iš užsienio.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Helsinkis – Pekinas.

Skrydi iš Vilniaus į Pekiną su persėdimu Helsinkyje.

2 diena.

Pekinas – Uždraustasis miestas ir kitos sostinės įdomybės.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėRyte atvykstame į Pekiną (Beijing). Važiuojame į viešbutį. Ekskursiją pradėsime nuo didžiausios pasaulyje – Tiananmen aikštės. Ši milžiniška aikštė, kurioje telpa apie 1 mln. žmonių, ypač išgarsėjo po 1989 m. birželio 4 d., kai čia buvo sušaudyta studentų demonstracija. Vėliau pasuksime į Uždraustąjį miestą. Tai – Ming ir Cing (Qing) dinastijų laikotarpio imperatoriaus rūmai, pastatyti 1407-1420 m. Jų statyboje dirbo milijonas žmonių. Iki 1924 m., kada imperatorius buvo nuverstas, čia gyveno ir valdė 14 Ming ir 10 Cing dinastijų imperatorių. 1987 m. Uždraustasis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų aplankysime Dangaus šventyklą – XV a. išskirtinį kulto pastatų kompleksą, pastatytą tarp sodų ir kompleksą supančių istorinių pušų. 1998 m. Dangaus šventykla įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vakare, visi norintys, keliausime mėgautis naktinio maisto turgaus siūlomais egzotiniais patiekalais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Pekinas ir Didžioji kinų siena.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėRyte išvykstame apžiūrėti vieno žinomiausių pasaulio stebuklų – Didžiosios kinų sienos. 220 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Cin Ši Huang, kuris pirmasis suvienijo Kiniją, atskirų provincijų gynybiniai įtvirtinimai buvo pradėti jungti į vieningą ištisinę sieną, saugančią nuo iš šiaurės puolančių hunų genčių. Sienos statyba tęsėsi iki Ming dinastijos laikotarpio (1368-1644 m.). Kinų siena yra didžiausia pasaulyje militaristinė struktūra. 6700 km ilgio, vingiuojanti per 5 provincijas, Didžioji kinų siena iš viršaus atrodo kaip gigantiškas drakonas 1987 m. Didžioji kinų siena įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų grįšime į Pekiną. Grįždami pro autobuso langą, apžiūrėsime Olimpinį kompleksą ir užsuksime įseniausią Pekino vaistinę, kur susipažinsime su tradicinės kinų medicinos paslaptimis. Vakare norintys už papildomą mokestį galės apsilankyti akrobatų pasirodyme. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Pekinas – Imperatoriaus vasaros rūmai ir nykstantis senamiestis. Naktinis traukinys į Sianą.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėŠiandien aplankysime architektūros šedevru laikomus Imperatoriaus Vasaros rūmus. Ramiai, neskubėdami pasivaikščiosime milžiniška rūmų parko teritorija, grožėsimės išskirtinių kalnų ir ežerų kraštovaizdžiu, sukurtu kinų architektų imperatoriaus poreikiams tenkinti. Šie rūmai įtraukti į pasaulinio UNESCO paveldo sąrašą. Vėliau apžiūrėsime Pekino senamiestį, kuriame įsikūrę menininkai ir antikvaro parduotuvėlės. Pavakarieniavę naktiniu traukiniu išvažiuojame į Sianą. Nakvynė miegamajame traukinyje kupė.

5 diena.

Sianas – Šilko kelio pradžia.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėAtvykę paliekame savo daiktus viešbutyje, papusryčiaujame ir keliaujame į vieną didžiausių Kinijoje – Šansi istorijos muziejų, kurio ekspozicija leidžia nuosekliai susipažinti su viena seniausių Kinijos sostinių ir ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Vėliau aplankysime Mažąją Žąsies pagodą ir pasivaikščiosime klaidžiomis musulmonų kvartalo gatvelėmis, nuklotomis įvairiausių suvenyrų prekystaliais. Nakvynė viešbutyje.

6 diena.

Sianas – Molinė kariuomenė – Lotoso kalnai (Huashan).

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėPo pusryčių autobusu važiuosime apžiūrėti molinės kariuomenės – ko gero, didžiausio XX a. archeologinio radinio. Ši kariuomenė, kurią sudarė apie 7000 ar net daugiau žmogaus dydžio molinių karių ir žirgų figūrų su visa kovine amunicija, turėjo po mirties saugoti netoliese palaidotą imperatorių Cin Ši Huan. Molinė kariuomenė yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pakeliui aplankysime dirbtuves, kuriose pamatysime kaip ši kariuomenė buvo gaminama. Vakare autobusu pervažiuosime į vienų gražiausių Kinijoje – Lotoso kalnų papėdę. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

7 diena.

Lotoso kalnai (Huashan).

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėŠi diena skirta Lotoso kalnų ir apylinkių pažinimui. Žvelgiant iš viršaus, šie kalnai primena milžinišką lotoso žiedlapį, iš čia kilęs ir jų pavadinimas (kin. Hua Shan – gėlės kalnas). Po pusryčių keltuvu kylame į Vakarinę kalnų viršūnę, nuo kurios atsiveria įstabūs vaizdai. Aplankę Vakarinę viršūnę, keliaujame įveikti aukščiausių viršūnių. Nenorintys eiti, galės pasivaikščioti ar mėgautis arbata vienoje iš daugelio kavinukių, laukdami kitų grupės narių. Pasivaikščioję nusileidžiame ir keliaujame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje, Lotoso kalnų papėdėje.

8 diena.

Lotoso kalnai – Sianas – Sudžou.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėRyte apžiūrime Siyue (Xiyue) šventyklą, įsikūrusią netoli Lotoso kalnų papėdės. Savo architektūra ir išplanavimu primenanti Imperatorių rūmus Pekine, šventykla buvo skirta aukoms Lotoso kalnų dievui. Po pietų autobusu grįžtame į Sianą, kur galėsite pasivaikščiotimusulmonų kvartale, stebėti gatvėje verdantį gyvenimą ir įsigyti ko gero pigiausių suvenyrų. Vakare traukiniu išvykstame į Sudžou. Nakvynė traukinyje.

9 diena.

Sudžou – kinų sodai.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėAtvykę į Sudžou keliaujame tyrinėti klasikinių sodų, garsėjančių savo ypatinga konstrukcija ir grožiu. Čia gimė kinų sodų menas, davęs pradžią ir Japonijos sodams. Tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės – pagrindiniai sodo elementai.Klasikiniai Sudžou sodai įtraukti į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Užeisime į Liūto giraitę, kur klaidžiosime akmeniniais labirintais, juose mėgo slapstytis ir pats imperatorius. Grožėsimės Tinklų meistro sodu – mažiausiu, tačiau vienu gražiausių Suzhou sodu. Gyvenamoji erdvė čia persipina su sodu, kuris, rodos, įžengia tiesiai į kambarį. Šilko muziejuje sužinome šilko gamybos paslaptis. Nakvojame viešbutyje.

10 diena.

Sudžou – Hangdžou. Istoriniai kinų kaimeliai.

Ryte išvažiuojame į Hangdžou – senąją imperatorių sostinę, įsikūrusią ant Sihu (Xihu) ežero kranto. Pakeliui aplankysime Rytų Venecija vadinamą Tongli kaimelį ant vandens. Atvykę į Hangdžou – grožimės Leifeng kalno olomis, kuriose slypi nuostabūs raižiniai, lankome Lingyin šventyklą – vieną žymiausių Kinijos budistinių šventyklų, pastatytą IV-Va. Nakvynė viešbutyje Hangdžou.

11 diena.

Hangdžou – Ui kalnai.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėRyte grožėsimės kinų šiuolaikinių parkų grožiu ir Sihu ežeropakrantėmis. Vėliau keliaujame į Valstybinį Kinų arbatos kultūros muziejų, kuriame susipažinsime su tūkstantmete Kinijos arbatos kultūra. Apžiūrėsime vienos garsiausių kiniškų žalių arbatų Longjing (Drakono šulinio) plantacijas. išvažiuojame greituoju traukiniu į Ui (Wuyi) kalnus. Atvykę pervažiuojame į viešbutį ir turime laiko patyrinėti Wuyi kalnų miestelio suvenyrų parduotuvėles, paragauti vietinių arbatos prekeivių siūlomos Ui arbatos. Nakvynė viešbutyje.

12 diena.

Ui kalnai. Plaustais Devynių vingių upe.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėPo pusryčių mūsų laukia nuotykis: plauksime bambukiniais plaustais Devynių vingių upe. Nesudėtingas plaukimas leidžia mėgautis nuostabiais gamtos ir kalnų vaizdais. Vėliau aplankysime Ui rūmus, Song dinastijos laikus imituojančią gatvę, gyvas jos parduotuvėles. Čia galima įsigyti garsiosios Ui gyvačių degtinės, kalnuose renkamų vaistingųjų augalų. Vėliau aplankome Džusi (Zhu Xi) – vieno garsiausių Kinijos filosofo, Naujojo Konfucionizmo kūrėjo, sodą. Keliaujame nuostabiaisiais Ui kalnais. Aplankysime Debesų ir Miglų lizdą, Arbatos olą, lipsime į Dangumi plaukiančią viršūnę, Pasislėpusio atsiskyrėlio viršūnę. Nakvojame viešbutyje.

13 diena.

Ui kalnai. Arbatos plantacijos.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėŠiandien pravažiuosime Dangaus širdies didįjį Budą ir apsilankysime brangiausios pasaulio arbatos – Didžiojo raudonojo chalato parke. Čia matysime, kaip auginama arbata, galėsime nusipirkti čia pat užaugintos ir nuskintos arbatos iš vietinių augintojų. Matysime brangiausios pasaulyje arbatos krūmus. 20 gramų nuo šių krūmų nuskintos ir paruoštos arbatos lapelių prieš keletą metų buvo parduota už 20 000 JAV dolerių. Nesudėtingais tarp uolų vingiuojančiais keliukais, pakeliui aplankydami Dangaus vežėčių pinučius ir Erelio snapo uolą, pasiekiame Vandens uždangos olą, kurioje nuo politinių nesutarimų krečiamos visuomenės atsiskyręs, gyveno garsusis filosofas Džusi. Nakvynė viešbutyje.

14 diena.

Ui kalnai – Šanchajus.

Kinija nuo šiaurės iki pietų - egzotinė kelionėPapusryčiavę važiuosime apžiūrėti Nefritinio drakono krioklio. Grįždami aplankysime tradicinį kaimelį. Kadaise klestėjęs miestelis praturtėjo prekiaudamas arbata. Šiandien buvusią šlovę teprimena dar išlikę, bet jau griūvantys tradiciniai kiniški pastatai. Aplinkui miestelį verda kaimo gyvenimas – auginami ryžiai, laksto vaikai. Sugrįžę į Ui miestelį papietausime ir keliausime į traukinių stotį, iš kur greituoju traukiniu išvyksime į Šanchajų. Atvykę keliaujame į viešbutį, esantį netoli Šanchajaus senamiesčiu vadinamo Yuyuan sodo komplekso. Sutemus pasineriame į šviesų ir spalvų nutviekstąHuangpu upės pakrantės gyvenimą. Norintys (už papildomą mokestį) galės pasiplaukioti laivu Huangpu upe, grožėdamiesi naktine moderniojo Šanchajaus panorama. Nakvynė viešbutyje.

15 diena.

Šanchajus – Rytų Paryžius.

Ryte keliaujame pasigrožėti senovės kinų meno šedevrais, sukauptais Šanchajaus meno muziejuje. Vėliau aplankome Šanchajaus dangoraižių rajoną ir pakylame į Rytų perlu vadinamą televizijos bokštą – ne aukščiausią, tačiau išskirtinių potyrių galintį suteikti, naujojo Šanchajaus architektūros statinį. Prekybiniuose Šanchajaus rajonuose turėsime progą išleisti paskutinius kiniškus juanius dovanoms sau ar artimiesiems. Nakvojame viešbutyje.

16 diena.

Skrydis Šanchajus – Helsinkis – Vilnius.

Ryte išvykstame į oro uostą skrydžiui namo.

Spausdinti

Comments are closed