Nuostabios gamtos apsuptyje – pažintinė kelionė į Norvegiją

Nuostabios gamtos apsuptyje – pažintinė kelionė į Norvegiją

1 diena Skrydis Vilnius – Oslas. Vykstame Oslo link. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Pažintis su Norvegijos sostine Oslu, apipintu įvairiausiais epitetais ir dažnai vadinamu „vikingų“, „banguojančių žalių kalvų“, bei „kvapą gniaužiančių fiordų“ miestu: Akerio krantinė ir tvirtovė, Rotušė, kurioje įteikiama Nobelio Taikos premija, Karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, Nacionalinis teatras, parlamento rūmai, Katedra. Pasivaikščiojimas pagrindine ir gražiausia sostinėje Karlo Johano gatve. Oslo panorama nuo įspūdingo marmurinio operos teatro pastato stogo. Aplankome garsaus norvegų skulptoriaus Vigelando skulptūrų parką*, kuriame 212 bronzinių ir granitinių skulptūrų vaizduoja žmogaus gyvenimo ciklą ir patiriamus išgyvenimus, iliustruojami moters ir vyro, suaugusių ir vaikų santykiai, žmogaus kelias nuo kūdikystės iki mirties, pomirtinis gyvenimas. Išvykimas iš Oslo. Kelionė palei didžiausią Norvegijoje Mjosos ežerą. Užsukame į Lilehamerį. Apžiūrime svarbiausius 1994 metų olimpinių ir 2016 m jaunimo olimpinių žaidynių objektus, Pageidaujantys laiptais galės pasikelti į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria vaizdinga kalnuota Lilehamerio apylinkių panorama. Vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Keliaujame į Trolių šalį. Įspūdingu kalnų keliu – „Trolstigenu“ (norvegiškai „Trolių kopėčiomis“) apsuptu milžiniškų kalnų, kylame į apžvalgos aikštelę. Šis kelias vienas iš žymiausių Norvegijos kelių. Taip pat, sakoma, kad tai vienas įspūdingiausių kelių esančių Žemėje. Pravažiuojame tiltą virš įspūdingo Stigfoso krioklio ir įveikę 13 kilpų pasiekiame apžvalgos aikštelę. Laisvas laikas pasigrožėti kalnų ir slėnio vaizdais. Nusileidę nuo kalnų, keltu persikeliame per Nurdalio fiordą iš Linge į Eisdalį*. Erelių keliu važiuojame link Geirangerio – vieno iš gražiausių Norvegijos fjordų. Grožėdamiesi įspūdingais Geirangerio fiordo vaizdais nusileidžiame iki Geirangerio kaimelio. Čia laukia pasiplaukiojimas (apie 2 val.) pasakiško grožio Geirangerio fjordu*, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėl kylame vingiuotais kalnų keliais, trumpai sustojame prie Flydalio kanjono. Nusileidžiame nuo kalnų ir vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į vieną įspūdingiausių Norvegijoje kalnų zonų – Jotunheimeno nacionalinį parką, kuriame stūkso 27 aukščiausios šalies viršūnės. „Milžinų namai“ – taip šią vietą įkvėptas rūstaus kraštovaizdžio ir  mitologijos pavadino poetas Asmundas Olavsonas.  Tai pats populiariausias Norvegijos nacionalinis parkas, kuriame gausybė ledkalnių ir stūkso aukščiausia Norvegijos viršukalnė Galdhiopigenas (2469 m). Vykstame ilgiausio Norvegijoje Sogne fiordo link. Keltu persikeliame iš Manhelerio į Fodnes* ir važiuojame per Lerdalio tunelį –ilgiausią pasaulyje automobilių tunelį (24,5 km). Kirtę daugybę tunelių, atvykstame į miestą, vadinamą “Vartais į fiordų karalystę”- Bergeną. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pusryčiai. Anksti ryte aplankome garsųjį margaspalvį Bergeno žuvų turgų, kuriame rasite ir galėsite paragauti įvairiausių gėlavandenių žuvų bei jūros gėrybių. Ypač smalsu paragauti banginio mėsos…. Apžvalginė ekskursija po Bergeną: didžiausias Šiaurės Europoje viduramžių medinių pastatų kvartalas Brygenas; miesto parkas su gausybe žydinčių rožių, rododendrų, alyvų ir paminklu garsiausiam norvegų kompozitoriui E. Gygui. Pasikėlimas funikulieriumi* į Floyen kalno (320 m) panoraminę aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Išvykstame Oslo link.  Nakvynė viešbutyje.

6 diena Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Oslo-Vilnius.

Siūlomos kelionės datos:
*vykti į Norvegiją rekomenduojama nuo birželio pabaigos iki rugsėjo pradžios atsižvelgiant į oro sąlygas kalnuose;

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu;
5 naktys viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose, su pusryčiais, patalyne ir rankšluosčiais;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;
Maitinimas išskyrus pusryčius viešbučiuose;
Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;
Įėjimo bilietai į lankomus objektus;

Pažintinė kelionė į Norvegiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed