Toskanos magija – pažintinė kelionė į Italiją

  • Trukmė: 8 d. kelionė
  • Kaina: Teirautis agentūroje

Toskanos magija – pažintinė kelionė į Italiją

1 diena. Skrydis. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Milaną. Milanas – tai mados, finansų ir pramonės centras, kurį gaubia judri, dalykiška ir žavi atmosfera. Lankantis šiame mieste aplankysime gotikinę Milano katedrą, kuri pradėta statyti 1387 m. ir yra antra pagal dydį Italijos bažnyčia.  Vykstame į Parmą. Miestas vilioja savo architektūra ir istorija. Čia įkurtas XI a. Parmos universitetas –seniausias šalyje, pasivaikščiosime Duomo aikštėje, aplankysime pakeliui esančią Farnese teatrą. Išvykstame Forte dei Marmi regiono link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Laukia aktyvi diena: nuostabaus grožio miestelius apžiūrėsime keletą kilometrų keliaudami pėsčiomis ir plaukiant laivu. Cinque Terre (Penkios žemės) – unikalaus grožio miesteliai, išsidėstę ant uolų bei jūros kranto bei apsupti kalnų. Plaukiant laivu, išlipsime ir apsižvalgysime visuose miesteliuose: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore. Nuo 1997 m. Penkios žemės yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Pasivaikščiosime meilės taku tarp Riomaggiore ir Manarola. Laisvu laiku galėsime paragauti šiam regionui būdingus baltą ir raudoną vynus, o taip pat paragauti nepakartojamo skonio itališkus patiekalus. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Luką (Lucca) – tai etruskų įkurtas miestas, su gerai išlikusiomis renesanso laikų miesto sienomis, romėnišku gatvių išplanavimu. Apžvalginė ekskursija po Luką. Vykstame į Pizą, buvusį galingą, nepriklausomą jūrų uostą prie Ligūrijos jūros. Apžiūrėsime vieną gražiausių architektūros kompleksų pasaulyje – Stebuklų aikštės ansamblį. Pageidaujantys – galės aplankyti romaninio stiliaus katedrą* ir garsųjį Pizos bokštą*. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Diena Florencijoje. Keliaujame į Florencijos panteonu tituluojamą Šv. Kryžiaus baziliką (Santa Croce). Pakylame į apžvalginę aikštelę Piazzale Michelangelo, nuo kurios atsiveria nepakartojama Florencijos panorama. Lankome vieną gražiausių romaninio stiliaus šventovių – San Minioto al Monte baziliką. Vykstame į Pitti rūmus, kuriuos bankininko Luca Pitti šeimai suprojektavo vienas garsiausių renesanso stiliaus architektų – Bruneleski. Šiuose rūmuose šiuo metu veikia keletas muziejų, iš kurių, esant galimybei, vieną aplankysime. Pasivaikščiosime vienu iš prabangiausių Florencijos parkų – Bobeli sodus su baseinais, fontanais, medžių alėjomis ir kt. Aplankysime ir toje pačioje Arno upės pusėje esančią gyvybingą Šv. Dvasios aikštę (Piazza di Santo Spirito). Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Sieną, pakeliui grožėdamiesi užburiančiais Toskanos peizažo vaizdais, tarp jų – viduramžiškais Sienos bokštais, kurie matomi iš tolo. Šis miestas buvo įkurtas etruskų IX – IV a. pr. Kr. Pagrindinis traukos centras – XIII a. Piazza Del Campo – didžiulė, kriauklę ar išskleistą vėduoklę primenanti aikštė, į kurią veda visos Sienos pagrindinės gatvės. Įspūdinga aikštės dominantė XIII a. pabaigos rotušė – Palazzo Pubblico su 102 metrų aukščio bokštu (Torre del Mangia). Apžiūrime aikštėje trykštantį Džiaugsmo fontaną ir keliaujame toliau, link nepaprasto grožio Sienos katedros (Duomo), laikomos XII a. architektūros šedevru. Vykstame į San Džiminiano miestelyje (San Gimignano), kuris garsus tuo, kad jame nėra nei vieno naujo pastato. Miestelį puošia aukšti bokštai, reprezentavę turtingųjų apylinkės giminių socialinį statusą: iki šiol jų yra išlikę 14. Nakvynė viešbutyje.

7  diena. Pusryčiai. Išvyka į Portofino miestelį. Miestelyje tvyro jauki itališka atmosfera, dominuoja spalvoti namai su ryškiomis langinėmis, vešli augmenija ir kalnai. Apžiūrėję miestelį, keliaujame į Genują. Apžvalginė ekskursija po Genują, kurios senamiestis – vienas didžiausių Europoje, menantis laikus, kai Genuja buvo stipriausia Viduržemio jūros prekybos valstybė: monumentalus De Ferrari aikštės fontanas, miesto simbolis  – švyturys, didžiausias Italijos uostas, restauruotas garsaus architekto Renzo Piano. Santa Maria Assunta bazilika, Dožų rūmai, Kristupo Kolumbo gimtieji namai, pasivaikščiojimas po įstabųjį senamiesčio gatvelių labirintą. Išvykstame Milano link. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis.

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, dviviečiai kambariai;
Ekskursinė programa;
Transporto paslaugos pagal programą;
Gidas – kelionės vadovas iš Lietuvos;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydis;
Įėjimo bilietai į muziejus, kitus lankomus objektus;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės išlaidos – pagal savo nuožiūrą;
Arbatpinigiai; Pietūs;

 

Pažintinė kelionė į Italiją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed