Sicilija – tikras Italijos brangakmenis – pažintinė kelionė į Siciliją

  • Trukmė: 8 d. kelionė
  • Kaina: Teirautis agentūroje

Sicilija – tikras Italijos brangakmenis – pažintinė kelionė į Siciliją

1 diena. Skrydis. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Eričę, miestelį ant kalvos. Pasakojama, kad kalną atrado, jį pamėgo ir net ryžosi čia įkurti miestą Veneros – meilės deivės – sūnus Erikas. Tad Eričė dar viduramžiais buvo žinoma kaip meilės deivės miestas, dar ir šiandien kerintis ne tik istoriniu palikimu, bet ir nuostabiu kraštovaizdžiu: Castello Pepoli ir Castello di Venere pilys, šešiasdešimt bažnyčių*, akmenimis grįstos siaurutės gatvelės… Mistiškumo suteikia ir tai, kad 750 m virš jūros lygio įsikūrusi Eričė dažnai skendi debesyse. Matyt, ne veltui sakoma, kad čia dingsta laiko ir erdvės pojūtis! Kupini įspūdžių vykstame Monrealės link. Monrealę nuo seno garsina alyvmedžių giraitės, raudonieji apelsinmedžiai bei kvapnūs migdolai ir… tai dar vienas miestas ant kalvos! Į šią vietovę keliautojus vilioja normanų stiliaus Santa Maria La Nuova katedra*, statyta dar XII a. ir išsiskirianti iš kitų pastatų nuostabiomis bizantiškomis mozaikomis, išlikęs choro pastatas laikomas vienu gražiausiu visoje Italijoje. Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Sicilijos sostinę – Palermą. Miestas labiau primena Indiją nei Italiją – čia tūkstančiai žmonių, bandančių draugiškai užkalbinti, na, o žymus Vucciria turgus tik sustiprina įspūdį, mat čia šurmulio išvengti neįmanoma! Sostinėje atrasime daug įvairiausių statinių, menančių tiek normanų, tiek arabų viešpatavimą. Tiesa, dauguma pastatų savo tikrąjį grožį atskleidžia tik užėjus į vidų: didžiausias Italijoje Operos teatrasTeatro Massimo Vittorio Emanuele, žavi Pretorijos aikštė, fontanas, karališkieji Normanų rūmai – Palazzo dei Normanni, rūmų perlu tituluojama Palatino koplyčia* ir Martoranos bažnyčia. Ekskursiją po senamiestį vainikuos senutėlė VI a. katedra, pasipuošusi net keturiais normanų laikus menančiais bokštais. Joje įspūdinguose porfyro sarkofaguose ilsisi normanų karaliai.Vėliau keliausime į didžiulės uolos papėdėje įsikūrusį nediduką kurortą – Čefalu: XII a. dvibokštė normanų katedra, romėniškos pirtys. Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Išvyka į Taorminą ir Etnos ugnikalnio lankymas. Taormina, kaip ir daugelis Sicilijos miestukų, ypatingas unikalia ir nepakartojama architektūra: įspūdingas fontanas – kentauras – miesto simbolis, vešlieji vietos sodai ir, žinoma, pirmiausia statytas graikų, o perstatytas romėnų, vadinamasis graikų teatras Teatro Greco*, nuo kurio terasos atsiveria fantastiškai nepakartojama panorama į Jonijos jūrą bei Etnos ugnikalnį. Etna – pats didžiausias ir ganėtinai jaunas, vos 2,5 mln. metų, Europoje veikiantis ugnikalnis (3340 m). Nuo seno romėnai jį laikė ugnies dievo Vulkano kalve, mat jis ne tik vienas aktyviausių pasaulyje, bet jo šlaituose yra ~ 200 šoninių kraterių! Grožėdamiesi apylinkėmis autobusu pakilsime į 1900 m aukštį, o toliau, jei leis oras, kilsime keltuvu* lavos laukais važiuosime iki Etnos kraterio. Užtikriname, emocijų netrūks! Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame link Sirakūzų. Anot Cicerono, Sirakūzai „didžiausias graikų miestas ir pats gražiausias iš jų visų“. Tiesa, tai iš tiesų nuostabus ir unikalus miestas, kuriame dar ir šiandien jaučiamas Aischilo, Archimedo bei Platono alsavimas. Tad nedelsdami pradedame ekskursiją po senamiestį, esantį žavingoje Ortidžės saloje ir įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Archimedo aikštė ir Artemidės fontanas, svajingai čiurlenantis Aretūzos šaltinis, baroko architetūros bažnyčios bei iškili Santa Maria della Collone katedra, III a. pr. Kr. menantys Graikų teatras bei Romėnų amfiteatras. Pasivaikščioję siauromis bei vingriomis „tūkstančių kvapų ir spalvų miesto“ gatvelėmis pasukame Noto slėnio link. Įsikūręs pietrytinėje Sicilijos dalyje, Italijoje, Noto miestelis garsėja baroko architektūra, o nuo 2002 metų jis yra įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vėlyvojo baroko miestų idealus pavyzdys. Be jokios abejonės, šioje Sicilijos dalyje įsikūręs Noto miestelis yra būtina aplankyti vieta. Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Pusdienis skirtas antikinio graikų miesto Agridžento – su Šventyklų slėniu* lankymui. Jūsų akių džiaugsmui – net 8 šventyklų griuvėsiai. Visas jas anuomet, kai buvo pastatytos VI–V a. pr. Kr., siejo specifinis pastatymo būdas – orientacija rytų kryptimi. Ir ne tik… ši vieta ypatinga tuo, kad saulei kylant arba leidžiantis, čia sklinda ypatinga šviesa, spinduliuojanti neįtikėtinai stiprią aurą. Išvykstame į nakvynės vietą. Vakarinis poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame Trapanio link. Pakeliui lankysimės Marsala regiono vyno ūkyje*. Išvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje ir laisvas laikas Trapanio mieste.

8 diena: Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis.

Kelionės kaina: Teirautis agentūroje

Į kainą įskaičiuota:
Pervežimai autobusu Sicilijoje;
Kelionės vadovo – lydinčio asmens paslaugos;
Vietinių gidų paslaugos;
Ekskursinė programa;
7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

Į kainą neįskaičiuota:
Skrydžio bilietai;
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;
Maitinimas išskyrus pusryčius, gėrimai;
Mokami lankomi objektai;
Arbatpinigiai;

Pastabos:
Keičiantis asmenų skaičiui grupėje kelionės kaina gali keistis;
Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis;
Vykstant į kelionę būtina turėti galiojantį ne trumpiau nei 6 mėnesiai po kelionės pabaigos LR pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Pažintinė kelionė į Siciliją kartu su REISTOUR

Programą parengė kelionių organizatorius Reistour

Spausdinti

Comments are closed